Květen 2011

Libor měl crash... (info, facebook)

28. května 2011 v 0:00 | kikčííííík |  LIBOR PODMOL


Info z Liborovýho facebooku k jeho poslednímu pádu...
Mouka měl crash :(
... Propichla plíce, 2 zlomený žebra, trci mi z boku
kousek od plíce hadice, aby mohla odtekat krev a vzduch... A to me to
ježdění tak bavilo a zrovna si říkal jak je VŠE super, v pondělí měl
letět na X-fighters... Jo jo 360 je svina. (napsal Mouka na svým profilu na fb)

V tuto chvíli už by měl být Libor na cestě domů nebo dokonce doma... :D
Zdroj: facebook

Freestylista Podmol: Nemusím už myslet, že si useknu hlavu (rozhovor, brněnský deník)

22. května 2011 v 15:03 | kikčííííík |  LIBOR PODMOLStarší rozhovor s Moukou... :D :D :D


Freestylista Podmol: Nemusím už myslet, že si useknu hlavu

K dojednání startu světového šampiona v sobotním Freestyle Motocross Race na brněnském výstavišti nepotřebovali pořadatelé žádné tlumočnické služby. V dramatické koncovce loňského šampionátu urval titul freestylového mistra světa šestadvacetiletý český jezdec Libor Podmol.
Brněnské představení bude znamenat Podmolovo premiérové české vystoupení se světovým titulem, navíc mu soupeři budou v žertu poprvé říkat taťko. "Kluk se nám narodil minulý týden. Jmenuje se Libor Joshua Podmol," šťastně hlásí úřadující freestylová hvězda.

Myslíte, že Česko bude bohatší o dalšího freestylového motokrosaře?
Co z malého bude nevím, a je mi to celkem fuk. Hlavně ať je v životě šťastný. Určitě by mě těšilo, kdyby se věnoval sportu, ale nezáleží na tom, jestli golfu, nebo freestylu.

Zato ve vašem případě je už řadu let všechno jasné. Věnujete se freestylu a koncem minulého roku jste se stal mistrem světa. Jak jste prožíval v Brazílii rozhodující boj o titul?
Bylo to hodně psychicky náročné. U nás už byla zima a nedalo se venku jezdit. Oproti klukům z jižních zemí jsem byl v nevýhodě.

Doufal jste, že můžete zvítězit?
Věřit si je v našem sportu možná to vůbec nejdůležitější. Ale uvědomoval jsem si, že stačí minimální chybička a je po šancích. Navíc se mi v tréninku před závodem moc nedařilo.

Jak váš titul přijali soupeři? Bitva byla vyrovnaná, zuřila až do posledního skoku.
Myslím, že mi to všichni tak nějak přáli. Ale to víte, titul by každý chtěl mít…

Třikrát jste byl vicemistr, loni skončil na třetím místě. Cítil jste, že jednou musí vyjít i nejvyšší stupínek?
Ano, věřil jsem, že titul získám. Loňský rok byl pro mne dost hektický. První tři měsíce jsem byl ve Spojených státech a natáčel celovečerní dokumentární film. Vyhrál jsem většinu závodů mistrovství světa, startoval jsem v X - fighters. Všechno šlo jako po másle. Jenže po letní pauze jsem si nešťastně zlomil klíční kost. Nemohl jsem kvůli tomu přijet na další závod mistrovství světa, ztratil jsem vedení v šampionátu. Ale díky skvělému doktoru Kutáčkovi jsem se naštěstí dal brzy do kupy a za tři týdny znovu závodil. Takže nakonec to všechno dobře dopadlo.

Poraďte "normálním" lidem, jak zvládnout se zlomenou klíční kostí návrat zpátky do sedla.
Člověk zatne zuby, myslí na to, aby se dostal zpátky co nejrychleji. Vůle vás žene kupředu. A když už se to nedá, tak si musíte píchnout si něco proti bolesti.

Z titul mistra světa jste měl velkou radost i kvůli svému otci, bývalému reprezentantu v enduru, který před dvanácti lety nepřežil dopravní nehodu…
Stát na stupních vítězů v Brazílii mi přineslo velmi silný pocit. Vzpomínal jsem na všechny svoje blízké včetně otce, i na dřinu a bolest, která za tím vším stála.

Kdybyste měl vyjádřit procenty co vše stojí za vrcholovým motokrosovým freestylem. Jak by takový přehled vypadal?
Ježdění na motorce znamená polovinu, manažérská práce dvacet procent, úpravy motorky deset a fyzická příprava zbylých dvacet.

Stává se vám někdy, že nemáte chuť trénovat?
Když se nechce, tak to stejně nejde, člověk musí být v naprosté psychické pohodě. Časem se ovšem naučí do ní dostat. Ale když prostě přijde blbý den, tak se na to také někdy vykašlu.

Nedávno jste navštívil Spojené státy Americké, ale ne kvůli freestylu. Co jste tam dělal?
Byl jsem tam jen týden. Kouknul jsem se na první závod amerického superkrosu, basketbalovou NBA mezi Lakers a New York Nicks. A jeden den jsem jezdil u Mika Metzgera. Pořádně jezdit tam plánuji až ke konci března.

Váš letošní program míří více do zámoří?
Přesně tak. Chci se hodně účastnit závodů v Americe jako Dew Tour, X-Games, snad vyjde i start v X- fighters. Tady v Evropě se hlavně budu věnovat Xtreme freestylers tour.
Jak se vám zamlouvá, že sobotní brněnský freestyle se pojede na výstavišti v pavilonu B, který je o šest metrů vyšší než loňské véčko?
Nevím, jakou bude mít větší výška vliv na výkony, ale pro mne je určitě příjemnější skákat tam, kde nebudu myslet na to, že si useknu hlavu.

Znáte už jména vašich konkurentů?
Myslím, že startovní listina je v pohodě. Věřím, že v Brně to bude super show se skvělou atmosférou a nejlepšími freestylovými sko­ky.

Domníváte se, že existuje ve freestylu nějaká hranice, za kterou už nejde jít?
Hranice určitě jsou, ale ještě jsme jich nedosáhli. Teď chceme předvést trojitý back flip (salto vzad - pozn. red.). Pojedou dvě motorky a mezi nimi čtyřkolka. Nemám s tím problém, ovšem jen když pojedu první. (smích)

LIBOR PODMOL
Narozen: 1. 6. 1984
Profese: freestylový motokrosař
Motocykl: Suzuki 250
Největší freestylové úspěchy: mistr světa (2010), 3× vicemistr světa (2006, 2007, 2008), třetí místo v mistrovství světa (2009)
Rodina: přítelkyně Lena, syn Libor Joshua
Zajímavost: otec Libor, úspěšný jezdec motocyklového endura a účastník několika Šestidenních, zahynul v roce 1999 při dopravní nehodě.
AUTOR: AMOS KREJČÍ

Koreň už nejede jen v FMX (rozhovor, Nutcase)

15. května 2011 v 15:28 | kikčííííík |  MARTIN KOREŇ


Rozhovor s Martinem (o tom co právě dělá a taky o plánech do budoucna)... :D :D :D


Koreň už nejede jen v FMX

Martin Koreň, člen SNICKERS Nutcase týmu se na konci minulého roku úspěšně zbavil kovových udělátek ve svém těle a rozhodně toho nelituje, snad jen proto, že už si nezalítá na magnetu (http://www.youtube.com/watch?v=bEHKHS-4pN8):-) Přes zimu především pracoval na fyzičce společně s trenérem Honzou Kašparem, ale také dost času trávil aktivitami pro partu FMX4EVER, jejíž je Martin členem. (www.fmx4ever.com). Martin Koreň říká: "Jsme parta 12 jezdců z celého světa, kteří žijí motokrosem. Každý z nás kromě ježdění v týmu vyplňuje další funkci. Někdo řídí kamion, někdo svařuje rampu, někdo se stara a PR a domlouvá exhibice. Já se starám o web a merchandise. Vzájemně se doplňujeme, děláme show, hecujeme se, neustále soutěžíme a cestujeme světem. Zařizujeme vše kolem FMX. Od motorek, pres rampy, dopady po produkci a logistiku do všech koutu světa. Já jsem přes zimu ladil designy merchandisingu a spustil nový eshop. A abych nezapomněl, konečně jsem taky spustil své nové webovky - www.martinkoren.com."

Následně jsme Martina vyzpovídali

Kam za exotikou se chystáš v této sézóně?
MK - "Těch akcí bude opravdu hodně, společně s partou FMX4EVER. V plánu je prakticky celá Evropa, dále taky Turecko, Srí Lanka, Bolovie, Izrael, Čína a rýsuje se i závod v Mozambiku."

Slyšeli jsme, že chceš naskočit i do klasického motokrosu?
MK - "Ano rád bych po prázdninách naskočil do českého poháru. Naposledy jsem ho jel v roce 2003 a končil jsem mezi 15 až 20 místem, což nebyla žádná sláva. No od té doby jsem myslím dost zlepšil techniku a hodně mi radí Honza Brabec, několikanásobný mistr ČR v motokrosu a supercrossu. Cíl jel 15. místo na mistrovství ČR v kategorii MX2, což by byl docela úspěch pro jezdce FMX."

Proč vlastně tenhle návrat ke kořenům. V čem ti to pomůže v FMX?
MK - "FMX se mění a tratě jsou stále náročnější a motokros to je základ. Když umíš jezdit dobrou stopu, rychle zatáčky, nevadí ti rozbitý terén a divoké skoky, tak ve velkém FMX areálu se budeš cítit daleko lépe. Vem si, že tam třeba máš 10 různých skoků, nesmíš potom řešit jak je objezdit, ale soustředit se na to, co budeš dělat ve vzduchu a k tomu ti hrozně pomůže právě ten motokros. No a taky velký skoky, to všechno je trend."

Řekni nám ještě něco k Red Bull Erzberg Rodeu kam se chystáš?
MK - "To je prostě kultovní záležitost. Na Erzberg Rodeo přijíždí více než 1000 závodníků a 500 se kvalifikuje do hlavního závodu. Jezdí se naprosto extrémní terény, kde nechybí výjezdy, sjezdy, kamenné úseky. No prostě je to naprostý peklo jak pro tebe, tak i motorku. Závod každoročně dojede opravdu jen hrstka těch nejlepších, co jezdí enduro. V minulosti se tu proháněl i třeba Travis Pastrana nebo Jeremy McGrath." Pozn. - tady pochopíte o čem Martin mluví - http://www.youtube.com/watch?v=0pZ2PoZXDrs

A co tvůj letošní Horsefeathers FMX Jam?
MK - "To je prostě taková letní paráda. Už potřetí se pojede ve Freestyle Parku v Modřanech. Zase chystáme velkou freeride session a tak. Kluci už se mi zase sami hlásí. Holt se jim v Čechách v létě líbí."


S mistrem světa FMX Liborem Podmolem o šílenství, o strachu a o pitbike (rozhovor, pitbikemoravia.cz)

15. května 2011 v 0:12 | kikčííííík |  LIBOR PODMOL


Rozhovor s Liborem... :D :D :D


S mistrem světa FMX Liborem Podmolem o šílenství, o strachu a o pitbike

Když jsme v rádiu čekali na rozhovor s Liborem Podmolem ve vysílání, byli jsme trochu napjatí, jestli nedorazí nějaký super borec, který žije "na kopečku" a se kterým nebude rozumná řeč. Do studia ale přišel velký sympaťák, který sice super borec je, ale každopádně mu vydobytá sláva neleze na mozek. Je mu 26 let, v tom co dělá je nejlepší na světě a po rozhovoru v éteru ochotně souhlasil i s natočením rozhovoru pro pitbikemoravia.cz.

V loňském roce jsi získal titul mistra světa ve freestyle motocrossu, je vůbec ještě něco, co bys chtěl s motorkou dokázat?
Tak chtěl bych s motorkou zestárnout…. Ono v FMX už všechny různý backflipy děláme všichni, takže vyšší level jsou body varially, což jsou různý protočení těla nad rovně letící motorkou a já bych chtěl letos aspoň jeden trik tohohle typu dát do kupy. Jinak chci samozřejmě dál pracovat na všech ostatních tricích a prostě se zlepšovat. Taky doufám, že ještě nějaký pátek budu kluky ve světě na závodech zlobit.

Někteří lidé tě považují za šílence. Myslíš si, že k tomu aby člověk dělal na špičkové úrovni FMX musí opravdu v sobě mít kousek šílence?
Tak možná kousek jo, ale musí být taky dost rozumnej. Ono když do toho někdo jde hodně šíleně, tak to není dobrý a většinou brzy skončí. Člověk musí být taky trochu opatrnej, nějakým způsobem cílevědoměj a nedělat to zbrkle, ale kus šílenosti v tom asi je. Ono přehodit stokilovou motorkou nad hlavou na třiceti metrech není žádná sranda, takže trochu asi člověk šílenej musí bejt.

Jak moc je podle tebe špičkové FMX o riskování?
Sám nevím, já totiž nemám ten správnej pohled na věc, protože to dělám každej den. Samozřejmě na světovejch závodech většinou pokaždý aspoň jeden z nás spadne, protože se snažíme posouvat limity pořád dál a dál a nějaká malá chyba se občas stane. No a pak to bolí…

Bojíš se?
Ale jo, bojím se. Myslím, že strach je přirozenou součástí toho co dělám a nutí mě vyvarovat se chyb. Strach je dobrej k tomu, že mi říká něco jako: "Jestli to neuděláš dobře, tak spadneš a bude tě to tak bolet, že to radši udělej dobře". Takže strach určitě pociťuju a nutí mě k tomu, abych se víc soustředil. Na druhou stranu kdybych jel na rampu a bál jsem se skočit, tak tam nedojedu, zahnu před rampou a nebudu skákat. Kdybych měl strach tady tohohle typu, tak to nemá smysl dělat.

Kde všude tě letos budeme moci vidět?
Tak pojedu celej seriál mistrovství světa, pojedu i X-fighters, mimochodem právě včera jsem dostal pozvánku na druhý závod do Brazílie, takže z toho mám radost. Pak přes léto tady v Česku objedu nějaké FMX jamy, což je super sranda a paráda. Ono je fajn, když celej rok cestuju všude možně po světě, že si pak přes léto můžu zajezdit s českejma klukama, projet ty jejich parky, pobejt s nima a pokecat. Pak v červenci bych měl odletět do států. Tam budu měsíc trénovat a pak bych se měl zúčastnit X-games. No a pak bude tak nějak pendlovat všude možně po světě.

Ty jsi během svého života taky potkal pitbike, jaký to je vlastně příběh?
No, pitbike super. Já jsem někdy před čtyřma pěti roky jezdil Masters of dirt a tam jezdili tři šílený amíci a ty měli padesátky Hondy převrtaný na osmdesátky a dělali tam super show. No, a my jsme si to od nich všichni začali půjčovat a byla to hrozná sranda, takže jsem si řekl, že to je prostě super a začali jsme do česka tahat americký díly. S kamarády jsme na tom lítali freestyle a backflipovali jsme to. Postupem času to sice šlo trochu stranou, ale zůstal z toho super druh zábavy. Teďka mám Kawasaki 110 a Hondu 110. Když se s klukama sejdeme tři čtyři, tak si to u nás na zahradě vezmeme a prostě blbneme. Jinak já dělám jednou za rok u mě doma narozeniny. To rozhodíme gumy a děláme různý závody družstev a bavíme se. Myslím, že pitbike jsou super zábava a doufám, že v Česku budou prosperovat. Už jsem si všimnul, že začínají vznikat i speciální trati pro pitbike a to je jenom dobře. Myslím, že si na nich člověk může užít víc zábavy, než na nějaké trati rozbité od velkých motorek. Ona taky kvalita čínských motorek šla hodně nahoru, takže dneska je to za pár kaček hodně zábavy.

Máš nějaký vzkaz pro kluky, kteří se pokouší právě na pitbike o freestyle a ty jsi pro ně vzor?
Tak hlavně ať si s tou motorkou hrajou, ať se o ni dobře staraj. Ony už tyhle věci jsou dobrou školou do života. Jinak snažit se bejt lepší a lepší. Místo toho, abyste šli do hospody a dali si pár piv, tak běžte s kámošema někam na louku, nebo najděte nějakej skok a běžte radši jezdit na motorkách. Hlavně jde o to, aby vás to bavilo, a když vám to vydrží, můžete se spojit s náma. Máme 50rocks.cz, což je takový uskupení kolem malých motorek, máme i FMX park a tratičku v Benešově. Můžete kontaktovat třeba Tomáše Bártu, což je podle mě nejlepší český freestyler na pitbike. Tomáš bude jenom rád, když se k němu někdo přidá a určitě každýmu rád poradí. Pak už je to jenom na každým, jestli zůstane na pitbike, nebo přejde na velkou motorku, na kterou je pitbike freestyle nejlepší základ.

A ještě nějaké motto, vzkaz, heslo, prostě něco pro návštěvníky pitbikemoravia.cz a pro všechny lidi, co se motají kolem pitbike?
Všichni lidi krosáci, jezděte na motorkách, mějte radost ze života a myslete na to, že jde hlavně o zábavu, takže se nehádejte a užívejte si, že můžeme za krásnýho počasí jít jezdit na motorkách a žít život takovej, jakej je.

Děkuji za rozhovor a ať se daří!
Máťa (fotky III)

14. května 2011 v 23:21 | kikčííííík |  MATĚJ ČESÁK
Čekujte Máťovi fotky... :D :D :D
ZDROJ: Máťův facebook

Kluci z 50 Rocks řádí... (video)

14. května 2011 v 22:09 | kikčííííík |  50 Rocks
Kluci z 50 Rocks řádí... To musíte vidět! :D :D :D


Pilník... KINI FullGas 2011 (fotky, video)

13. května 2011 v 22:00 | kikčííííík |  PETR PILÁT


Péťa se zúčastnil akce KINI FALLGAS DAY, která se konala 1. května v Rakousku ve městě
Uderns - Zillertal... :D :D :DDaniel Landa: Za Orlík se nestydím, co po mně chcete?! (rozhovor, Blesk)

12. května 2011 v 9:55 | kikčííííík |  Daniel Landa
Zpěvák, hudebník, autor muzikálů i filmový herec. Daniel Landa (42) má výrazný zjev a nekompromisní názory. Pro jedny už navždy rasista, pro druhé provokatér, pro jiné především táta tří dětí. Člověk, který miluje rychlou jízdu v závodních autech i hrdé pojmy jako vlast a národ.
Měl jste někdy za volantem strach?
"Ne. Na strach není čas."

Ani v každodenním životě?
"Život je takový fofr, pořád musíte řešit, co udělat, takže na strach nemyslíte taky."

Jaký jste civilní řidič?
"Sice už mne někdo nařkl, že jsem ho vytlačoval ze silnice, ale to je nesmysl. Každý ostříhaný člověk může vypadat jako Daniel Landa. Agresivní řidič rozhodně nejsem, nenajíždím, nevyblikávám, jezdím sice svižně, ale velmi defenzivně."

To je zvyk ze závodů rallye?
"Před deseti lety jsem se posadil do tahačů, jenže mi začalo vadit, jak do sebe všichni bourali. Tak jsem vyměnil tahače za rallye. Teď zvažuju znovu návrat na okruh, ale v superrychlých speciálech. Tam snad ke kontaktům docházet nebude. Byl by už velký malér letět ve třísetkilometrové rychlosti mimo trať."

Jste lepší závodník, obchodník, nebo hudebník?
"Sice stále tu a tam pošilhávám po nějakém podnikání, které by mě bavilo, ale zatím jsem se do ničeho pořádně nepustil. Navíc jsem spíš snílek, který z jedné koruny velmi rychle udělá padesátník, zatímco jiní lidé už by měli koruny dvě. Obchod mě neuživí."

A muzika?
"Ta naštěstí ano."

Proč nechodíte na vyhlašování hudebních cen?
"Je to svět showbyznysu, který mne nezajímá. Nemám potřebu se s lidmi z něj stýkat jinak než jako s pracovními kolegy. Takový Slavík mi přijde úplně zbytečný. Než tam chodit, raději strávím čas s dcerou nebo jen tak ležím."

Nevnímáte to jako opovrhování fanoušky?
"Budu radši, když si koupí moji desku nebo přijdou na koncert."

Pokud tedy nějaký uděláte…
"Teď plánujeme podzimní koncertní minišňůru tří, čtyř koncertů k desce Nigredo."

Nevyšla už před dvěma lety?
"No, jsem holt trochu zpožděnej."

Co posloucháte sám za hudbu, tedy kromě té vlastní?
"Vlastní poslouchám jen z donucení, když ji skládám, když se míchá, nebo když mi chce nějaký fanoušek udělat radost a pustí ji. Jinak se mi líbí Rammstein, deska The Wall od Pink Floyd, někdy si pustím Stinga i popovou písničku, když v ní cítím emoci. Hodně se mi líbila třeba ta od Divokého Billa, kde se zpívá »asi takovej pocit«."

Rád používáte slova jako vlast a národ. Co je podle vás vlastenectví?
"Když dobře reprezentujete svůj národ, poctivě pracujete a snažíte se čestně žít. Pak ale existuje »hurávlastenectví«, nesnášenlivost vůči všemu cizímu. Ale to s respektem a láskou k vlasti nemá nic společného."

A jaká je vaše definice národa?
"Pro mne je národ »náš rod«. Jsou to lidé, kteří zde obývají tento stát a mají k sobě navzájem blíž než třeba k Španělům nebo Němcům."

Jak to budou mít s vlastenectvím vaše tři česko-německé dcery?
"To záleží na nich. Třeba si jednu zemi vyberou, anebo budou mít za vlast obě krajiny."

Mají dvě kultury, dva jazyky. Jak se mluví u vás doma?
"Česky. I když se moje žena Mirjam snaží, aby se němčině věnovaly víc. Dvanáctiletá Stázka umí německy velmi dobře a dvojčata, kterým je sedm, se už pomalu rozmlouvají. Myslím, že nakonec budou oběma řečmi vybaveny dobře. Ale mezi sebou se domlouvají jen česky."

Pohádky jim také vyprávíte česky?
"Vyprávím jim spoustu pohádek a všechny česky. O pirátech, o upírech, strašlivé hororové pohádky, které jsem si vymýšlel a pak je musel vybalancovat do humoru, aby se potmě nebály."
Vaše žena Mirjam v jednom rozhovoru řekla, že jsou jí zde v šoubyznysu dveře uzavřeny, jen proto, že je Landová.

Kvůli tomu jste chtěli jednu dobu odejít?
"To, že chceme emigrovat z Česka, si musel někdo vycucat z prstu. Faktem ale je, že moje žena to tady má kvůli mně těžší a že by se chtěla profesně prosadit i jinde."

Mirjam jste si bral před 21 lety. Co pro vás znamená nevěra?
"Nevěra je zrada. Pokud partneři nemají dohodu otevřeného vztahu, tak to určitě zrada je."

Byl by to pro vás důvod k rozchodu?
"Záleží na tom, jak moc spolu ti dva chtějí být, a jestli je to ojedinělý prohřešek, anebo opakovaný mor. A co se mého manželství týče, já erotický kontakt s jinými ženami nevyhledávám."

Zato vyhledáváte kontakt s českými vojáky. Do Afgnánistánu jste je jel podpořit v boji?
"V boji ne. Přijel jsem je podpořit, protože tam byli vysláni naší vládou a jsou za nás schopni nasadit život. Toho bychom si měli vážit."

Jak jste Afghánistán vnímal?
"Je to země, kde místní radikálové uvažují jak před tisíci lety. Kde se kamenuje a korupce dosahuje neuvěřitelných rozměrů. Navíc spojenci svými postupy často ztrácejí oblíbenost u místních a bez ní je tam vše marné. Nezlomnost a nezdolnost, to je to, co čiší z Afghanistánu a jeho obyvatel."

A co čiší z Česka a jeho obyvatel?
"My jsme také korupčníci, ale na rozdíl od nich bychom okupační vojska zřejmě i dnes vítali s květinami v rukou spíš než granáty. Nebo alespoň velká část našich lidí."

Není trochu divné, že podporujete vojáky a sám jste přitom ani nebyl na vojně?
"Když jsem v roce 1987 dostal povolávací rozkaz, tak jsem měl zdravotní problémy. A taky jsem chtěl emigrovat. Od šestnácti let jsem žil v přesvědčení, že přestříhám dráty a nebudu žít v komunismu. Dnes už ale můžu vykonávat všechno a proto zvažuju vstoupit do záložních jednotek a stát se vojákem."

Vaše bývalá skupina Orlík je označována za počátek neonacismu v Česku…
"Já myslím, že skuteční extrémisté poslouchají jiné kapely než je Orlík. Mezi mými příznivci najdete spoustu skvělých lidí, ale i pár idiotů, o které nestojím."

Působení v Orlíku zpětně nevnímáte jako osobní chybu?
"Z hlediska dneška to jako chyba může vypadat."

Může vypadat? Nebo to chyba byla?
"Museli bychom se bavit v kontextu doby před 22 lety. Orlík je z tohoto pohledu dost přeceňovaný."

Rasistický text písně Bílá liga vám přijde přeceňovaný?
"Z padesáti písniček Orlíku jsou takové tři. Ale to k tomu skinheadství té doby patřilo. Vítězila radikalita mládí. Dneska už všichni víme, že je třeba posuzovat jednotlivce a taky to tak říkáme."

Omluvil jste se od té doby někdy někomu?
"Za co? Za text písně? Komu? Omluvil jsem se jasně a veřejně i na DVD Bouře za to, jestli jsem někomu způsobil osobní trable. Co se po mně ještě chce? Abych si každý den sypal popel na hlavu? Když za mnou přijde konkrétní člověk s tím, že jsem mu nějak ublížil, a řekne čím, pravděpodobně se mu omluvím."
Zdroj: blesk.cz
Zveřejněno: 20.03.2011 20:33
Autor: mivrk, Julie Ravingerová

Libor a Martin (fotky, Nutcase)

8. května 2011 v 15:44 | kikčííííík |  LIBOR PODMOL

Zdroj: Liborův facebook

Aleš Liemann (fotky)

8. května 2011 v 15:20 | kikčííííík |  ALEŠ LIEMANN
Nějaký fotky Aleše.. :D :D :D


Zdroj: Alešův facebook

Daniel Landa (Na vlastní oči)

1. května 2011 v 15:43 | kikčííííík |  Daniel Landa