Únor 2011

Interview: Libor Podmol, World Champ (ESPN)

28. února 2011 v 14:51 | kikčííííík |  LIBOR PODMOLTak tu máme opět něco pro procvičení angličtiny... :D :D :DCzech rider Libor Podmol won the International Freestyle Motocross Federation (IFMXF) Night of the Jumps event in Fortaleza, Brazil on Sunday with a run including underflips, a cliffhanger flip, and a Superman seat grab flip, picking up enough points to edge out French competitors Brice Izzo and Remi Bizouard to claim the FIM Freestyle MX World Champion title in the bargain. This is Podmol's first major championship win in international competition, but he's definitely been coming up for a while: He finished third overall in the 2009 FIM Freestyle MX World Championships and finished second in 2006, 2007, and 2008.
We called him while he was still celebrating in Brazil to get the scoop on his big victory and his plans for coming across the pond to compete at X Games and make a bigger splash in the United States.Mistr světa ve freestylu Podmol zářil v brněnské show (článek, sportovní noviny)

28. února 2011 v 13:40 | kikčííííík |  LIBOR PODMOL
Článek z druhého ročníku FREESTYLE MOTOCROSS RACE 2010... :D :D :DBrno - Loňský mistr světa ve freestylu Libor Podmol zářil ve druhém ročníku show akce Freestyle Motocross Race na Brněnském výstavišti. Více než třem tisícovkám diváků předvedl ve dvou programových blocích ukázky svého umění. Největší ohlas sklidil jeho tsunami backflip: stojka s motorkou, při níž je jezdec vzhůru nohama.
"Chtěl jsem divákům předvést co nejvíce ze svého repertoáru. Umožnily nám to ideální podmínky, neboť jsme nemuseli dávat pozor, abychom náhodou nenarazili do stropu," uvedl Podmol, který se po prosincovém zisku titulu světového šampiona představil českým divákům poprvé. Na rozdíl od loňského roku pořadatelé přemístili akci do pavilonu "B" na Brněnském výstavišti, kde je výška stropu 20 metrů.
Ze tří soutěžních bloků Podmol vyhrál dva: Best Trick o nejlepší skok a Best Run o nejlepší jízdu. Přemožitele našel pouze v kombinovaném závodě freestylu a superkrosu, kde jej ve finále porazil v obou jízdách Němec Kai Haase. Na startu se představilo deset freestylistů ze šesti zemí.
V soutěži o nejlepší skok se blýskli také Italové Massimo Bianconcini, který rovněž startuje v seriálu mistrovství světa, a Ivan Zucconi. V hodnocení obsadili za Podmolem druhé a třetí místo.
K ozdobám programu patřilo i vystoupení Španěla Carlose Huga Arriazu, jenž předvedl se čtyřkolkou salto vzad.

Autor: ČTK
www.sportovninoviny.cz

Podmol věří v pozvánku na X - Games (článek, sportovní noviny)

28. února 2011 v 13:27 | kikčííííík |  LIBOR PODMOL


Článek o Moukovi... jak se stal MISTREM SVĚTA a plánech do budoucna... :D :D :DPraha - Největší úspěch v dosavadní kariéře si užívá Libor Podmol, který o víkendu získal v Brazílii svůj první titul mistra světa ve freestyle motokrosu. Šestadvacetiletý jezdec věří, že mu životní výsledek vynese pozvánku na prestižní X Games, jediný závod, kde ještě nikdy nestartoval. V příštím roce by rád světový titul obhájil.

"Pocity jsou skvělé. Jsem šťastný, že to vyšlo. Nadělil jsem si opravdu moc pěkného Ježíška," řekl na dnešní tiskové konferenci v Praze Podmol, který po třech druhých a loňském třetím místě konečně dosáhl na vysněnou nejvyšší příčku.

Sezonu zahájil triumfy v Berlíně a v Basileji, ale na začátku října si v závodě série X-Fighters po pádu zlomil klíční kost. Opíchán injekcemi proti bolesti přetrpěl cestu autem zpět do Čech a v té chvíli prý zapochyboval, zda nadějně rozjetý šampionát dotáhne k titulu.

"Honilo se mi v hlavě, jak to není dobré, jak jsem si zničil kariéru. Na druhou stranu jsem se ale kousnul, protože už mě nebavilo být věčně druhý. Za dva a půl týdne jsem se dokázal v Rize postavit na motorku a získal jsem důležité body, abych zůstal v kontaktu se soupeři," podotkl Podmol.

Následně dokázal dvakrát zvítězit doma v Ostravě, vyhrál i ve Vídni a o víkendu zakončil úspěšnou sezonu prvenstvím v brazilské Fortaleze. "Oslavil jsem to na after party po závodě a druhý den jsme pokračovali na pláži, ale ještě to určitě budu slavit tady v Čechách," usmál se Podmol.

I když sezona sotva skončila, český závodník už přemýšlí nad tou nadcházející. Věří, že mu světový titul přinese větší prestiž. "Určitě mi to pomůže udělat si lepší jméno a doufám, že příští rok přijde pozvánka na X Games, jediný závod, na kterém jsem ještě nikdy nebyl. Je to taková olympiáda extrémních sportů," přiblížil.

"Celkově by ten můj úspěch mohl pomoci, aby kluci z celého světa viděli, že Češi ten freestyle na motorkách umějí jezdit. Možná, že i lidi u nás se celkově začnou o freestyle víc zajímat," uvedl Podmol.

Titul mistra světa chce každopádně obhájit a rád by se v příštím roce opět dostal také na závody série X-Fighters. Těší se rovněž na novou evropskou tour Extreme Freestylers, která 18. června zavítá na stadion v pražském Edenu. "Bude to největší freestylová věc, co Evropa zažila, něco úplně nového. Bude to paráda," dodal.


Autor: ČTK
www.sportovninoviny.cz

The Offspring (Gone Away)

20. února 2011 v 15:01 | kikčííííík |  MUSIC

KoRn (Beg for me)

20. února 2011 v 14:54 | kikčííííík |  MUSIC

TP, X–Games 16 (fotky)

19. února 2011 v 17:26 | kikčííííík |  TRAVIS PASTRANA

TRAVIS PASTRANA


TP fotky z X-Games 16... fotky jsou lehce přeházené, za což se omlouvám...TP, X–Games 16
TP, X–Games 16
TP, X–Games 16
TP, X–Games 16
TP, X–Games 16
TP, X–Games 16
TP, X–Games 16
TP, X–Games 16
TP, X–Games 16
TP, X–Games 16
TP, X–Games 16
TP, X–Games 16
TP, X–Games 16
TP, X–Games 16
TP, X–Games 16
TP, X–Games 16
TP, X–Games 16
TP, X–Games 16
TP, X–Games 16
TP, X–Games 16
TP, X–Games 16
TP, X–Games 16
TP, X–Games 16
TP, X–Games 16

Libor Podmol, rozhovor v angličtině (FORTY8)

19. února 2011 v 15:11 | kikčííííík |  LIBOR PODMOL
LIBOR PODMOL


Našla jsem rozhovor s Liborem... záměrně ho nechávám v angličtině... aspoň si ji procvičíte... časem to možná přeložím, jak budu stíhat... :D :D :DInterview with Libor Podmol

Interview by Tobias Hannig
Pictures by petipix.de and tobpix.com

Before the 2011 IFMXF FIM World Championship season starts with the opener in Turin the upcoming weekend we had a quick chat with the current IFMXF FIM World Champion Libor Podmol about a successful year 2010 and his plans for the future.

Hey Libor, you are the current IFMXF FIM World Champion - how does it feel being the number one after three world vice-champion titles?
It feels pretty good :-)
Mouka
You are a proud daddy now. How does it feel having responsibility for a (prospective upcoming FMX star) baby? Feels good, too. That little guy is amazing!

Who is taking care of the boy, when he cries in the middle of the night?
He doesn't cry, or I sleep too deep :-)

What are your 2011 goals?
Defending the WC title, get into X-Games and X-Fighters, ride MOD, Dew Tour and Extreme Freestylers Tour.
Mouka
Do you have planned to train in the USA this year?
I will go there second half of March, to see my boys!

The first stop of the IFMXF FIM WC is starting in Turin, February 19th. A lot of young riders (for example Maikel Melero and David  Rinaldo) are on fire. Do you think the comps are getting tough in 2011?
Its been always tough, so gues goint to be also in 2011.
podmol_underflip_indy
Did you work on some new tricks lately?
Lately I was taken it kind easy, winter time, baby born - no time for practise FMX, but I have a plan - stay tuned!

What are your top movies and mp3s on your iPod/iPhone right now?
Tomorrow will be better - our Documentary which we've been working all year long.
Song, Run to the Hills, Ozzy Osbourne and Ring of fire.
Mouka (Cliff Hanger Backflip)
Your last words - anything you want to say to your family, fans and fellows?
Really want to thanx my Family, Friends and sponsors, to let me live a dream.

Okay, now our classical word association.
Give me the first word that pops into your head:

Flip or Nonflip Combo: non flip
Sponsors: Rockstar, DC, Electric, FOX, Bonver
Favorite Website: www.50rocks.cz
Goonriders: i know few
Double Flips: sick and gnarly
Natural Terrain: love
Tattoos: pain and love
50's: Fun with friends
Best Trick: underflip indy
Biggest success: FIM World Champion 2010
Movie: Tomorrow will be better...
Travelling: hate, but love once im on place..
Girls: love
Future: no idea
Podmol_interview
Right on - thanx for the interview Libor and good luck for your and your family in the future!


Sonic Syndicate (Enclave)

19. února 2011 v 14:46 | kikčííííík |  MUSIC

Blink 182 ( I Miss you)

19. února 2011 v 14:39 | kikčííííík |  MUSIC

Hammer Fall (Hearts on Fire)

19. února 2011 v 14:31 | kikčííííík |  MUSIC

Mirjam Landa

18. února 2011 v 18:34 | kikčííííík |  Daniel Landa
Životopis pochází z www.2landa.cz

MIRJAM LANDA

Mirjam Landa

Narodila se v německém Kolíně nad Rýnem, maturovala v Düsseldorfu a v polovině devadesátých let absolvovala filmovou a televizní režii na pražské FAMU. Za své studentské snímky byla dvakrát oceněna Cenou Českého literárního fondu.

V roce 1995 režírovala inscenaci Zvláštní schopnosti pro Českou televizi, o rok později muzikál Daniela Landy Krysař, který se jako pověstná červená nit proplétá její kariérou (Krysaře režírovala pětkrát - po první inscenaci v Praze přišly nabídky z Bratislavy, Prešova, Klagenfurtu a naposledy opět v Praze). Mirjam Landa je také autorkou překladu libreta muzikálu Krysař do němčiny.

Jako režisérka je podepsána pod řadou klipů např. pro Daniela Landu, Olympic, Arakain, Alkohol, Petra Jandu, Jakuba Aliho aj. Její videoklip k písni Daniela Landy byl nominován na cenu České hudební akademie Gramy. Natočila řadu reportáží pro stanici HBO, přes dva roky spolupracovala na pořadu Prásk TV Nova. Režírovala živé vysílání pořadu Prima jízda na Prima TV. Pro Českou televizi režírovala záznam Večeru s písní Karla Kryla pro český národ.

Mirjam Landa spolupracovala na výtvarné stránce a organizaci rakouského muzikálu Finix, režírovala Velkou vánoční oslavu pro Oskar. Ujala se režie scénické show Rockquiem, která proběhla v srpnu 2003 v Obecním domě. V roce 2005 úspěšně režírovala muzikálové drama Tajemství v divadle Kalich.

Pro nadaci Malina, která se zabývá prevencí v oblasti bezpečnosti silničního provozu, napsala scénář a také režírovala v uplynulých třech letech již pět filmů (Bourá jen blb - určený pro všechny řidiče, Auto je zbraň - pro absolventy autoškol a filmy pro děti Bezpečná cesta, Červený blesk a Soutěž) a seriál s názvem "Ženy za volantem" určené ženám řidičkám. V roce 2005 to byl film pro středoškoláky (Pokušení 2005). V listopadu 2005 se ujala režie koncertů Daniela Landy Bouře 2005, záznam koncertu byl vydán na DVD. Režírovala také záznam představení Tajemství, který vyšel na DVD v roce 2007.

Dalším z autorských počinů je celovečerní film Kvaska (2006), kde je Mirjam Landa autorkou námětu a scénáře, režisérkou a producentkou. Premiéra filmu proběhla 22.2.2007.
V témže roce pak pracovala jako autorka scénáře a režisérka na akční life show Peklo s Landou pro internetovou televizi Stream.

V roce 2008 pracovala na realizaci divadelního muzikálu Touha, který volně vychází z úspěšného filmu Kvaska. Mirjam Landa je zde autorkou námětu, scénáře a je také jeho režisérkou. Těsně na premiéru Touhy navázala práce na muzikálu Bílý dalmatin (2009), který je určen pro děti, ale nenudí se při něm ani dospělí. Mirjam Landa je zde autorkou scénáře a režisérkou. Bílý dalmatin měl premiéru v divadle Kalich 28.9.2009.

Po dokončení posledního muzikálu začala Mirjam společně s Danielem pracovat na scénáři k černé komedii Dotkni se duhy, jejíž natáčení proběhlo v květnu a červnu roku 2010 převážně na Slovensku v Nitře. Během postprodukce byl snímek přejmenován na přesnější TACHO. Film pojednává o osudovém setkání dvou lidí a jejich životním závodu, nechybí rychlá auta, adrenalin a napětí, ale také řada tragikomických situací. Vedle českých a slovenských herců se ve filmu objevila také řada zahraničních umělců. Premiéra filmu se uskutečnila 2. 12. 2010.

Mirjam Landa je vdaná, společně s Danielem Landou vychovávají tři dcery Anastázii (1998) a dvojčata Rozálii a Roxanu (2003).

1979/1988absolvovala Gymnázium s maturitou v Düsseldorfu
1988práce klapky na seriálu "Dobrodružství kriminalistiky" v česko-německé koprodukci, režie Antonín Moskaly
1989spolupráce na dětské opeře "Brundibár" opět jako klapka
přijímací řízení a začátek studia na filmové fakultě Univerzity Karlovy FAMU, obor filmová režie
1990/1994různé krátké filmy v rámci studia
televizní film "Zvláštní schopnosti" pro Českou televizi jako závěrečná práce studia
1994/2005scénář a režie četných videoklipů hudebních skupin i zpěváků
1995scénář a režie propagačního filmu pro Tabák a.s. Kutná hora
1996režie muzikálu "Krysař" v divadle TA FANTASTIKA v Praze
1998inscenování "Krysaře" v Bratislavě, Slovensko
1999inscenování "Krysaře" v Prešově, Slovensko
2000inscenování "Krysaře" v Klagenfurtu, Rakousko
a v divadle Kalich v Praze
režie televizního vysílání pořadu "Prima jízda" na Prima TV
2001režie magazínu "Prásk" na TV Nova
2002/2003scénář a producent "Bourá jen blb" (60 min, Beta)
2003režie a producent show "Rockquiem"
scénář a režie "Auto je zbraň" (60 min, Beta)
2004scénář a režie "Bezpečná cesta" (30 min, Beta)
scénář a režie "Červený blesk" (30min, Beta)
scénář a režie "Soutěž" (30min, Beta)
režie záznamu "Večer s písní Karla Kryla pro český národ" pro Českou televizi
2005režie muzikálového drama "Tajemství" v divadle Kalich v Praze
scénář a režie série krátkých televizních filmů "Žena za volantem"
režie záznamu koncertů Daniela Landy "Bouře 2005"
2006scénář a režie "Pokušení" (25min, Beta)
scénář a režie "Kvaska" (102min, 35mm)
2007režie záznamu muzikálu "Tajemství"
scénář a režie life show "Peklo s Landou" pro internetovou televizi Stream
2008scénář a režie muzikálu "Touha" v divadle Kalich
scénář a režie znělky seriálu "Velmi křehké vztahy"
2009scénář a režie muzikálu "Bílý dalmatin"
2010
scénář a režie "TACHO" (99min, 35mm)

Nový film Tacho (článek)

18. února 2011 v 18:20 | kikčííííík |  Daniel Landa
Tacho
Tacho je nový film partnerské a umělecké dvojice Mirjam a Daniela Landových, který budete moci vidět v kinech od 2.12.2010.

Film je černá komedie o osudovém vztahu dvou lidí a jejich životním závodu. V atraktivním prostředí automobilové rallye není nouze o napětí, adrenalin, silné motory a touhu po vítězství, ale také o řadu tragikomických situací. Režisérka vsadila i na slibné mezinárodní herecké obsazení.

Daniel Landa k Tacho složil hudbu. Soundtrack, složený z několika zcela nových písní a scénické hudby, bude v obchodech k dostání od 29.11.2010.

Na soundtracku k filmu budou dvě verze titulní skladby, stejně jako měl film dva názvy - pracovní název byl Dotkni se duhy. K druhé verzi písně Tacho již můžete vidět videoklip
Uskuteční se několik předpremiér (Brno - 25.11., Nitra 29.11., Bratislava - 30.11.). Slavnostní premiéra proběhne v Praze 1.12. a ve všech kinech bude Tacho od 2.12.2010.

HRAJÍ: Daniel Landa, Olga Lounová, George Nicolas, Roman Pomajbo, Martin Havelka, Christopher Rithin, Julian Pindar, Rudolf Hrušínský, Kamila Magálová, Rudolf Hrušínský ml., Daniel Dangl, Timothy Otis, Robert Dern a další

REŽIE: Mirjam Landa
NÁMĚT a SCÉNÁŘ: Mirjam Landa, Daniel Landa
KAMERA: Tomáš Kobolka
HUDBA: Daniel Landa
PRODUCENT: Mirjam Landa, 2LANDA s.r.o.

Bojím se premiér a úřadů, přiznává drsňák Landa (odhaleno.cz, článek)

18. února 2011 v 18:15 | kikčííííík |  Daniel Landa

Bojím se premiér a úřadů, přiznává drsňák Landa

Daniel s manželkou Mirjam

Velký drsňák vyměkne, když má jít na úřad nebo ho čeká filmová premiéra.

Muzikant a herec Daniel Landa (42) miluje nebezpečí. Pravidelně jezdí automobilová rallye. V létě se projížděl dokonce na žralocích.

Ani těžká havárii a otřes mozku, které zažil před dvěma lety na Rallye Šumava, ho od adrenalinových zážitků neodradily. Přesto mívá někdy stres.
"V autě při závodech jsem vždycky šťastný. Ale bojím se premiér našich filmů, které připravujeme s mojí ženou Mirjam. A pak mám také ohromný stres, když musím vyřizovat různé úřední záležitosti," přiznává.

Dan měl hrůzu i z premiéry filmu Tacho, v němž si zahrál pod režijním vedením své ženy Mirjam (41) automobilového závodníka a zkomponoval k němu také hudbu. I když odborná kritika nad snímkem poněkud ohrnula nos, diváci jej přijali s nadšením.

"Brzy přijde chvíle, kdy se nezúčastním premiér našich dalších filmů, protože mě to nesmírně stresuje. Mám hodně přátel, takže musím přemýšlet, koho pozvat, koho nepozvat, kam koho posadit… A pak - jak asi budou diváci reagovat? Jsou to prostě nervy," netají Daniel.

Ale filmování pod vedením své ženy je pro něj příjemnou záležitostí. Mirjam je prý pohodová, i když na place přísná. Navíc natáčení mohou probírat také v posteli. "Vždycky se s Mirjam dohodnu, vnitřně se necítím jako herec, ale jako muzikant a tak potřebuji její kontrolu. Už jsem si zahrál v našem minulém filmu Kvaska roli zpěváka. Stejně jako teď Tacho, měla Kvaska u diváků velký úspěch, ale i ona u kritiků propadla," dodává Landa.

Autor: kris, Korzo
Foto: Korzo

Daniel Landa (životopis)

18. února 2011 v 18:01 | kikčííííík |  Daniel Landa
Daniel Landa

Daniel Landa se narodil 4.11.1968 v Praze. V roce 1990 se oženil s Mirjam Müller, která je původem z Německa. Spolu vychovávají dcery Anastázii (1998) a dvojčata Roxanu a Rozálii (2003). V roce 1988 absolvoval na pražské konzervatoři obor hudebně-dramatický, avšak herectví se věnoval pouze příležitostně. Jako herec účinkoval v českých filmech - Proč, Černí baroni,... a v německém seriálu "Alles ausser Mord" pro televizní stanici PRO7.

Nejpodstatnější částí Landovy tvorby je hudba. Kromě toho, že je Daniel Landa známým zpěvákem, sám hudbu skládá, píše libreta a texty. Již v roce 1987 spolu s Davidem Matáskem založil kapelu Orlík. V roce 1992 se vydal na sólovou dráhu deskou Valčík (1992) pokračující rozsáhlou diskografií (1994) - Chcíply dobrý víly, (1997) - Pozdrav z fronty, (1998) - Smrtihlav, (1999) - Konec, (2000) - Best of LANDA, (2002) - 9mm argumentů, (2003) - Vltava Tour. Obdržel nespočet zlatých a platinových desek, v roce 2000 byl vyhlášen firmou EMI "nejúspěšnějším českým autorem za posledních deset let". V říjnu 2004 vyšlo u vydavatelství Sony Music jeho poslední autorské album Neofolk, které vyhlásila IFPI nejprodávanější deskou roku. Na konci roku 2004 se na trhu objevil také záznam benefičního koncertu pod názvem Večer s písní Karla Kryla pro český národ. Landova interpretace Krylovy písně Morituri Te Salutant byla zvolena hitem roku 2004. Vydal také záznam koncertů Bouře 2005 na CD a DVD. Daniel Landa se stal již dvakrát stříbrným slavíkem v hlasování o nejoblíbenějšího zpěváka.

V roce 1996 napsal společně s manželkou Mirjam Müller-Landa scénář a hudbu k dirty muzikálu Krysař, který se hrál také v Rakousku a na Slovensku. V roce 2002 se Krysař vrátil v obnovené premiéře označován jako "kultovní", ale již bez Dana Landy v roli Krysaře. Muzikál byl znovu nastudován a divadlo Kalich jej uvedlo ve 100 exkluzivních představeních. Dalším autorským počinem pro muzikálová prkna je muzikálové drama Tajemství, které Daniel Landa premiéroval v březnu 2005 v divadle Kalich.

Daniel píše kromě písní také scénáře k filmům. Realizován byl scénář "Zvláštní schopnosti". Landa se dále věnuje tvorbě scénické hudby k filmům (např. Udělení milosti se zamítá (2002) a Gambit (2001), za které obdržel cenu "Zlaté ovladače" v kategorii "televizní film - hudba", divadelním představením a televizním inscenacím ("Ex offo").

Daniel Landa se ovšem nevěnuje pouze hudbě. Od roku 1996 úspěšně jezdil autokros, a to na profesionální úrovni - 6.místo v Evropě. V roce 1998 skončil šestý na ME v autokrosu a v roce 1999 byl vyhlášen mezi trucky nováčkem sezóny, v roce 2000 byl pátý v ME v truck racingu. V roce 2001 Dan opustil dráhu pilota trucků a usedl do vozu v soutěži rallye. V současné době jezdí rallye v kategorii N4.

V roce 2003 přepracoval Mozartovo Requiem do nové podoby "Rockquiem" (premiéra byla 3.8. 2003 v Obecním domě v Praze). Část výtěžku z tohoto projektu byla věnována Nadaci Malina, která byla založena v roce 2003 Danielem Landou a Romanem Krestou za účelem prevence v oblasti bezpečnosti silničního provozu. Jejím cílem je předcházet krizovým situacím na našich silnicí. Pod hlavičkou nadace Malina vzniklo již pět filmů (Bourá jen blb - pro všechny řidiče, Auto je zbraň - pro absolventy autoškol a filmy pro děti Bezpečná cesta, Červený blesk a Soutěž), na kterých Daniel Landa přímo spolupracoval.

Jako producent, herec a autor hudby a textu písní se Landa podílel na celovečerním filmu Kvaska. Premiéra filmu proběhla 22.2.2007. V témže roce připravil společně s Mirjam Landa pro TV Stream akční life show Peklo s Landou. Jako respektovaný umělec a sportovec Daniel Landa nabídl spolu s přizvanými odborníky pěti mužům cestu, jak mohou osudově změnit své životy.
V roce 2008 se jako hudební skladatel podílel na muzikálu Touha, který volně vychází z filmu Kvaska. Ve spolupráci s Národním divadlem v Brně v budově Mahenova divadla uvedl velkolepé hudební drama Tajemství zlatého draka, kde dvě sezony vystupoval v roli Merkuria, spolupracoval na scénáři a je autorem hudby.

V červnu 2009 vydal své dlouho očekávané třinácté sólové album Nigredo.

Na konci roku 2009 Daniel připravil pro své fanoušky sérii krátkých "reportáží", které pod názvem Blog Daniela Landy odvysílala TV Stream. Záměrem blogu bylo poskytnout pohled do Danova reálného života se zvláštním focusem na jeho nejoblíbenější činnosti, což jsou adrenalinové sporty a hudba. Díky Blogu se diváci s Danem podívali na Rally Bohemia, potápěli se s tygřími žraloky, měli možnost nakouknout do zákulisí muzikálu Tajemství zlatého draka a dalších jeho zajímavých aktivit.

Jeden z dílů Blogu nás také zavedl na přípravu exkluzivního koncertu s názvem Temně romantický večer s Danielem Landou, který se uskutečnil 7.12.2009. Dan Landa se zde netradičně představil v komorním prostředí Divadla Kalich za doprovodu akustické kapely. Koncert by mimořádně úspěšný.

V dubnu 2010 se ve spolupráci se slovenskou organizací Nitrianski rytieri uskutečnil jedinečný koncert Daniela Landy v Nitře. Akce Daniel Landa pre Nitru pokračovala ještě další den, kdy Daniel hovořil se studenty o drogové problematice.

V roce 2010 společně s manželkou Mirjam napsal scénář k filmu Dotkni se duhy, který byl následně přejmenován na přesnější TACHO. Ve filmu si zahrál hlavní roli závodníka Alexe Bolda a zkomponoval k němu veškerou hudbu, která vyšla také jako soundtrack. Film měl premiéru 2.12.2010.Petr Macháček (bojovník a trenér)

18. února 2011 v 17:19 | kikčííííík |  PETR MACHÁČEK (Khru)

Po nějakém čase přidávám dalšího významného českého sportovce. Petr Macháček je nejenom skvělý sportovec, ale i vynikající trenér. Výčet jeho aktivit je hodně obsáhlý. My běžní smrtelníci, ho však můžeme znát např. z Pekla s Landou.

U této osobnosti jsem si netroufla napsat článek, protože mám pocit, že bych na něco zapomněla, a navíc nejsem v tomto odvětví vůbec zběhlá, tudíž jsem se nechtěla dopustit nějaké chyby.


Petr Macháček - bojovník a trenér

S bojovým uměním začal Petr Macháček již v sedmi letech. V minulém režimu se samozřejmě zpočátku více věnoval tzv. bojovým sportům (jako například karate), zápasu/volnému stylu či boxu. Hodně mu také v této době pomohli vedoucí ze zájmových oddílů či "skautských" táborů, kterých se Petr účastnil. Někteří z těchto lidí byli bývalí výsadkáři nebo i armádní specialisté. Díky tomu získával své první zkušenosti nejen pro kontaktní boj, ale i dovednosti, které jsou dnes součástí tzv. extrémních sportů. Učil se lézt po skalách, slaňovat do jeskyní, potápět se, přežívat v přírodě, časem se dostal i k parašutismu a paraglaidingu. Karate se věnoval přibližně 13 let, zhruba 3 roky zápasil, vyzkoušel si také několik let cvičit judo, jiu jitsu a box. Časem prošel i několika kung-fu styly. Vždy se snažil o to, aby ho učili kvalitní učitelé. Těsně před revolucí dostal Petr několik německých časopisů o bojovém umění. Zde ho upoutaly články týkající se Muay-thai. Jak sám Petr říká: "Dnes už je to normální, ale tenkrát pro mě bylo nepochopitelný vidět nahý chlapy jen v trenýrkách, jak se unfair kopou do nohou, koleny do těla nebo se mlátí lokty do hlavy." Petr se začal od této doby o Muay-thai více zajímat a tento "zájem" mu vydržel dodnes. Zpočátku studoval podle fotek, obrázků či jiných dostupných informací. Jako další kroky kontaktoval tehdejší asociace v Německu a Holandsku a hned, jakmile se otevřely hranice vyrazil učit se tam thajský box. Začátky byly krušné, aby ušetřil, jezdil stopem, spal v tělocvičně, kde se cvičilo a vařil si a jedl konzervy, které si s sebou přivezl. Po nějaké době založil Českou asociaci Muay-thai a první oficiální klub a také odjel cvičit přímo do Thajska - kolébky Muay-thai. Do současné doby byl Petr v thajských kempech trénovat přibližně 14-krát, a to buď sám nebo se svými svěřenci. Jeho klub Hanuman Gym Praha je nejstarší oficiální klub v České republice a Petr během své trenérské kariéry vychoval (a jsem přesvědčen, že i do budoucna vychová) mnoho špičkových zápasníků. Jeho svěřenci vybojovali nejen tituly mistrů republiky, ale i několik titulů mistrů Evropy či světa. Časem se Petr s nasazením sobě vlastním věnoval také Ultimate fightingu, Vale-tudo, Brazilskému jiu-jitsu či v posledních letech populárnímu M.M.A. V rámci dalších sportů se věnoval snowboardingu, vodnímu a zimnímu lyžování a také závodně motokrosu.

S Péťou Macháčkem jsem se poprvé setkal, zacvičil a popovídal již v roce 1988 na jedné sportovní akci na severu Čech.

Patřil jsem tehdy mezi předváděcí kung-fu tým Romana Hladíka a Petr s několika kolegy velmi atraktivně ukazovali bojové použití zbraní kobudo (nunchaku, sai, tonfa,…), ale i přerážecí techniky či velmi tvrdou a funkční sebeobranu. Časem jsem se s Petrem setkal na několika trénincích a seminářích různých bojových umění. Velký zlom pro mne osobně nastal v roce 1992, kdy jsem s Petrem začal intenzivně soukromě trénovat. Mimo zvyšování fyzické kondice, byl náš trénink zpočátku zaměřen převážně na thajský box. Až teprve po nějaké době jsme se s Petrem dostali k velmi účinnému systému sebeobrany a jeho stylu pojetí boje s chladnými zbraněmi. Petr mě od jistého momentu neučil pouze jednotlivé techniky, ale i jakým způsobem je co nejlépe vyučovat. Zaměřili jsme se na metodiku výuky, identifikaci a odstranění chyb cvičenců, správné a vhodné chování instruktora, zajištění bezpečnosti při cvičení, předvedení a doporučení vhodných cviků k protažení či posílení, atp.


To, co jsem si od Petra odnesl asi nejvíce, je nejen reálný pohled na boj, na funkčnost technik, ale i určitou otevřenost mysli učitele/instruktora - vstřebávat nové informace, poznatky, techniky, metodiku atp. Kdykoliv Petr vycestoval za cvičením do zahraničí, téměř pokaždé přivezl nějaké "zajímavosti". Například již v roce 1994 mi předvedl několik desítek technik brazilského jiu-jitsu (tehdy pracovně nazývaného Bra-jutsu), které ho naučil jeden blízký student rodiny Gracieů na cvičebním kempu v Thajsku. Podobně jsme se dostali i k zajímavým instruktorům, kteří cvičili Rukopašnyj boj,Vale-tudo, Krav-maga či Sambo. Někteří přijeli i na cvičební pobyt do ČR. Díky Petrovi jsem se dostal i k filipínskému systému boje s tyčí a nožem Lakas Katorse, kdy mne Petr zkontaktoval s Darrelem Casiňo.

Petr bude také vždy již neodmyslitelně spojován s firmou Skatach.

Skatach vzniklo coby sdružení v roce 1992, a to na popud právě Petra Macháčka a několika dalších odborníků zabývajících se nejen plnokontaktním bojem, střelbou a sebeobranou, ale především celkovou bezpečností. Skatach se později ze sdružení stala firmou a od přelomu roku 1997 funguje jako společnost s ručením omezeným. Název SKATACH je vypůjčen z keltských legend. Je to jméno mocné bojovnice a čarodějky, která vycvičila nejstatečnější válečníky keltského rodu. Proto hlavní náplní firmy SKATACH je výcviková, ochranná a poradenská činnost v oblasti bezpečnosti.


Já sám velmi rád vzpomínám na období společných tréninků instruktorů Skatach a jejich externích spolupracovníků. Na těchto výcvicích měl vždy svůj lví podíl právě Péťa Macháček. Některé tréninky byly zaměřené na sebeobranu a boj zblízka, střeleckou a taktickou přípravu nebo na boj s chladnými zbraněmi. Jindy jsme absolvovali skálolezení a práci ve výškách, přežití v přírodě, týmovou spolupráci při pohybu terénem nebo při překonávání překážek. Kdo měl zájem, mohl se věnovat parašutismu, potápění, raftingu, jízdě na koni, paraglidingu apod. Obrovsky přínosná byla také různá speciální školení či kurzy zaměřené například na první pomoc, novinky v zabezpečovací technice, činnost osobního strážce, preventivní pyrotechnické prohlídky, obrannou jízdu vozidlem, střelbu z odstřelovacích a útočných pušek apod.


V rámci bezpečnostní činnosti fungovali členové Skatach na mnoha zakázkách jako osobní ochránci či bezpečnostní poradci. Zajišťovali také ozbrojené doprovody cenin či finančních hotovostí a podíleli se i na dalších speciálních projektech. Instruktoři Skatach realizovali různé druhy výcviků u mnohých tuzemských, ale i zahraničních bezpečnostních služeb, cvičili například agenturu Pinkerton, Fénix, Securitas, Greenguard, Izros, Pedus servis, Ochranu židovských památek, Custos, Comeflex Consulting atd. To, čím se ale opravdu odlišovala výcviková činnost Skatach od jiných výcvikových subjektů v ČR, byla její spolupráce se státními ozbrojenými složkami, a to Policií ČR, Vězeňskou službou ČR, Celní správou ČR a


Vojenskou policií AČR. Rád bych zdůraznil, že tyto akce nebyly zadarmo provedené ukázkové semináře, ale oficiální placené zakázky. Spolu s Petrem si asi nejvíce ceníme několika specializovaných kurzů, které jsme provedli pro vybranou skupinu příslušníků Útvaru rychlého nasazení PČR (ÚRNA). Dále pak výcviku pro členy zásahové jednotky PČR určené pro Hlavní město Prahu a pro zvláštní skupinu Vězeňské služby z věznice Ruzyně


Hlavním důvodem, proč jsem napsal tento článek, byla skutečnost, že ačkoli jsem prošel v posledních několika letech celou řadou kurzů, školení, výcviků i soukromé výuky, stále vzpomínám a čerpám z toho, co vše mne Petr naučil. Jsem rád, že mohu říci, že Petr je nejen můj učitel a pracovní kolega, ale i jeden z mých nejlepších kamarádů. Samozřejmě, že i Petr, tak jako každý člověk, má své negativní vlastnosti, přesto si obrovsky cením toho, že jsem se díky němu mohl rozvíjet nejen jako bojovník, ale i jako učitel. V poslední době lidé často zapomínají na pojmy jako vděčnost, čest, loajalita či pokora. Jsem přesvědčen o tom, že bychom neměli zapomínat na lidi, kteří nám pomohli na té naší CESTĚ, kteří nás motivovali, povzbuzovali nebo přímo nasměrovali. Péťo - díky za všechno!

Text: Martin Hradecký

Pilník po operaci ramen (fotky)

17. února 2011 v 20:09 | kikčííííík |  PETR PILÁT
PETR PILÁT

Že živobytí freestyle motocrossaře rozhodně není lehké, je jasné, ale občas to je fakt... auvajs. Péťa si prošel operací obou ramen, což jistě nebylo nic příjemného. Doufám, že se mu to aspoň dobře hojí...23. listopadu 2010 operace pravého ramene a 17. prosince operace levého ramene.


Pilník
Pilník
Pilník
Pilník
Pilník

Bullet For My Valentine (No Easy Way Out )

16. února 2011 v 17:12 | kikčííííík |  MUSIC

Korpiklaani ("Tequila" Nuclear Blast Records)

16. února 2011 v 17:11 | kikčííííík |  MUSIC

FMX Triky (sestaveno Petrem Bláhou)

16. února 2011 v 17:04 | kikčííííík |  FREESTYLE MOTOCROSS
Na oficiálním českém webu o freestyle motocrossu p. Petr Bláha sestavil FMX triky. Ke všem trikům je zde uvedena fotografie. Takže máte možnost je vidět i názorně... Všem doporučuji! :D :D :D

p. Petr Bláha
autor seznamu triků Petr Blaha-práva vyhrazena
Chci poděkovat zejména Zdeňkovi Fuskovi a Petru Kuchařovi, za poskytnutí fotografií.

Celý seznam FMX triků najdete ZDE
Zdroj: www.fmx.cz