Prosinec 2010

Pilník trénoval opět u Pastrany (fotky 2010)

26. prosince 2010 v 15:25 | kikčííííík |  PETR PILÁT
PETR PILÁT

Jak jistě všichni víte, Pilník opět navštívil Travise a určitě se zase mnohému přiučil. Naneštěstí si poslední den návštěvy poranil ruku (přesněji rameno). Operován byl v ČR. Tato nehoda ho bohužel vyřadila z letošních Gladiátorů, o to víc, se na něj budeme těšit příští rok.


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zranění, smůle i sněhu navzdory. Tak se Podmol stal mistrem světa (článek, idnes.cz)

23. prosince 2010 v 17:17 | kikčííík |  LIBOR PODMOL
LIBOR PODMOL


Článek o Moukově cestě k titulu mistra světa a plánech do budoucna...
Autorem článku je Michal Včeliš... tento článek jsem našla na sport.idnes.cz
 Zranění, smůle i sněhu navzdory. Tak se Podmol stal mistrem světa

Do třetice všeho dobrého i zlého, říká se. Pro freestyle motokrosaře Libora Podmola to platí stoprocentně. Po dvou sezonách, v nichž v seriálu mistrovství světa skončil na druhém místě, si letos splnil sen: v sobotu se stal šampionem.

Navzdory zranění. Navzdory počasí. Navzdory smůle.

Seriál letos rozjel dobře. "Dařilo se mi v Berlíně, dařilo se mi ve Švýcarsku," začíná své vyprávění závodník, jenž vyrůstal v Praze. Až do letní pauzy si vedl skvěle.

První podzimní závod byl prestižní podnik X-Fighters v Římě. "Těšil jsem se. Před závodem jsem měl opravdu skvělý pocit," říká.

Jenže když začala kvalifikace, chtěl všechny pobavit jízdou po předním kole. Prásk! Český jezdec skončil na zemi. "Podívám se, co mi to kouká z ramene. A ona to byla klíční kost," říká s úsměvem.

Tenkrát mu, ale do smíchu nebylo. Další závod mistrovství světa se měl jet o týden později. "Honilo se mi hlavou, jak jsem všechno zpackal a zničil si kariéru," vypráví.

Tak vážné to nebylo. Podmol dokonce zvládl řídit část cesty z Říma do Česka. "Občas jsme zastavili někde na benzince, já měl injekce proti bolesti, tak jsem si je píchnul do zadku a jeli jsme," směje se.

Dal se rychle dohromady. Tři týdny po pádu v Římě už závodil v Rize při dalším podniku MS a připsal si pár důležitých bodů, díky nimž se udržel v kontaktu se špičkou.

V Ostravě se pak všechno zlomilo. Ve svém rodném městě vyhrál dva podniky a dostal se do čela seriálu. Ve Vídni skončil druhý a první, takže měl před posledním závodem v Brazílii šestibodový náskok.

Jenže pak přišly komplikace.

1. - nemohl trénovat. "Všichni soupeři jezdili, skákali. Jen já nemohl. Měl jsem před barákem třicet centimetrů sněhu."

2. - do jižní Ameriky nedorazila jeho taška, v níž měl vše potřebné. "Už jsem si představoval, jak přijdu o titul, protože nemám věci. Naštěstí se pak někde objevily."

Situaci mu komplikovala i velká nervozita. "Byl jsem úplně bílej, dokonce se mě ptali, jestli nepotřebuju doktora. Bál jsem se, jestli předvedu svou jízdu bez chyb," říká.

Podařilo se. Ve Fortalese zvítězil a svůj náskok před Bricem Izzem z Francie ještě zvýšil.

"Večer pak byla skvělá afterparty. A druhý den jsme pokračovali na pláži. A co Brazilky? Mají velký zadky, jinak jsou to normální holky," chechtá se nový světový šampion.

Ten titul zní krásně. Ale často musí poslouchat, že v tomto seriálu nejsou ti nejlepší jezdci. Za nejprestižnější sérii je totiž často považována X Fighters, případně americké závody X Games.

"Tohle je oficiální mistrovství světa. Ty série jsou srovnatelné, dobré jsou všechny," vysvětluje. Právě X Games v plánu v příští rok. "Doufejme, že přijde pozvánka. Věřím tomu. Jinak bych rád obhájil titul, dostal se na nějaké závody X Fighters a těším se na Extreme freestylers v Praze, to bude show, jakou Evropa nezažila."Libor Podmol profil v angličtině (Rebel TV)

22. prosince 2010 v 20:39 | kikčííííík |  LIBOR PODMOL
LIBOR PODMOLParádní profil Mouky v angličtině... aspoň si ji procvičíte... rozhodně stojí za zkouknutí... :D :D :DMOUKA je MISTREM SVĚTA!!!

22. prosince 2010 v 20:26 | kikčííííík |  LIBOR PODMOL
LIBOR PODMOL

Pozor! pozor! pozor! Určitě, již všichni víte, že Mouka se stal Mistrem světa!!! A pokud náhodou ne, tak se styďte a nikde se tím nechlubte. Každopádně všichni věděli, že na to Mouka rozhodně má, ale jako nebe není bez mráčků, tak ani jeho cesta k titulu nebyla předmetená, přesto se nenechal se zastrašit a dokázal to!! Ode mne VELKÁ GRATULACE!

I am Strong boy“, říká Libor Podmol! (Nucase)

9. prosince 2010 v 9:48 | kikčííííík |  LIBOR PODMOL
LIBOR PODMOL Novinky z Moukova světa... článek je ze stránek NUTCASELibor měl s novinkami dlouhou odmlku, ale teď si už můžete přečíst, co vše zajímavého se u něj událo!

Poslední news byly v létě, kde jsem opěvoval, jak je všechno super cool, jak si užívám letního počasí, rodinky a chystám se na velké závody. A taky, že to tak bylo. Vyrazil jsem na první contest po letní pauze Freestyle.ch ve švýcarském Zurichu. Podmínky tam byly trochu šílený, jelikož jsme jeli venku a na finále začalo poprchávat. Nicméně jsem urval 3. flek za Torresem a domácím Rebeaudem. Super sem si myslel. Forma byla tak happy. Pak ze Švýcarska sem se vydal rovnou do ŘÍMA na Red Bull X-fighters

Vše probíhalo výborně! Trať krásně velká, ale žádný stres, moc mě to bavilo. 2 dny tréninku a cítil jsem se dobře, až moc dobře. Celkově RBXF pro mě byl ve stresu, první závod Mexiko - docela hustý crash z flipu na superkickeru, menší otřes hlavy. Kvalifikace hned potom a já ztracen na trati - normálně jsem zabloudil. Nekvalifikoval jsem se -pocity hodně špatný. 2. závod RBXF Egypt, závod u nohou Sfingy, neskutečnej pohled. A já zase v tréninku dával triky co nikdy předtím. Poslední trénink, nájezd do rampy a najednou! Černo před očima, pomalu zaostřuju , všímám si, že letím ve vzduchu na motorce, ale v nějakým hodně blbém úhlu.V hlavě mě napadá FUJ!  to je ale hnusnej sen. Cítím vítr a sen se zdá až moc skutečný. Probírám se. Vole! Tohle není žádnej sen, to je realita tak s tím koukej něco dělat! Vyskakuju z motorky a přistávám na moje kotníčky z 9m na dřevěný dopad. Naštěstí jsem byl v pohodě.  Ve stresu jsme poskládali motorku a já zajel kvaldu jakž takž. V samotném eventu mě v druhém kole vyřadil Villa o 1 helmu a v depu se o tom výsledku vedly hodně velké debaty. No nic, tak teď jsem v Římě, věřím si, trať se mi líbí, vše podle plánu.

Začíná kvalifikace. Italský mechanici mi nandali nové pneumatiky, předek i zadek. Jsem nabuzenej, přede mnou jel Remi, bohužel spadl z Cliffy flipu, ale byl O.K. tak vyjíždím na to, najedu před rozhodčí 1…2…..3rychlostní stupeň a plnej plyn, chci zaujmout nejdelším nosewheelie jen tak pro pobavení. Mačkám přední brzdu, motorka se zabejčila nespolupracuje, BUM, Prásk,BumPrásk!!! Sedím na zemi a motorka 10 m ode mě. Co se to K… stalo? Au bolí mě záda a celý rameno, sedím dál. Zkouším hýbnout s ramenem a cítím, jak mi klíční kost jezdí skrz kůži. Neee, křičím, tohle se nemůže stát! Nee prosím nee teď! Vedu mistrovství světa další závod příští vikend. Neee... tohle nemůže být pravda. Snažím se vrátit čas. Nefunguje to. Za chvíli sedím sám v sanitce s italskýma doktorama a celou cestu si nadávám, nenávidím se. Otevřená zlomenina klíční kosti, rameno naštěstí v pořádku.

Nechci se nechat operovat tam. Jedem s Martinem Přívratským osobním kameramanem (neřídil v životě dál než 400km v kuse, teď ho čekalo 1300 km přes noc). Chci ihned domů, šílená cesta, klíční kost ven z těla, na benzínových pumpách si píchám injekce proti bolesti, chvíli i řídím. Volám Dr.Kutáčkovi a  objednávám se hned na operaci. Doma se jen umyju a jedu do nemocnice.

Dr.Kutáček mě krásně sešrouboval, vím o tom, že mi uniká první závod druhé půlky sezony, ale modlím se, abych mohl startovat na druhém, který  je za 2 a půl týdne po operaci.

Po 2týdnech a konzultaci s Dr.Kutáčkem: "Libore vím, že moc chceš jet a já ti to zakazovat nebudu, stejně bys mě neposlechl. Hlavně prosím tě nespadni, a kdyby to moc bolelo, tak se na to vykašli. Jinak hodně štěstí"!

Vyrážím na další závod Mistrovství světa do Rigy, kde byl další podnik. Na tréningu klička bolí, ale v závodě nacházím jakousi vnitřní sílu a na kličku vůbec nemyslím. Kvalifikoval jsem se do finále a tam skončil 6. Nic moc, ale udržel jsem se v pozici ,kdy jsem stále mohl bojovat o titul.

Jsem moc happy, že jsem se tohohle podniku mohl zúčastnit. O víkendu jedu do Německa na contest do Manheimu. Jezdím v klidu a držím se na uzdě, abych něco zas nezbrblal. Dávám další týden oraz a už se cítím na trénink. U nás počasí nic moc, tak vyrážím do Italie spolu s mým picollo bratrem, kterému jsem dělal mechanika na SX v Miláně, kde jsem si i trochu zalítal s kámošema z Daboot, ale v Itálii bylo taky hnusně. Zůstávali jsme celý týden. Nakonec se dalo jezdit jen 2 dny. Další víkend jsem dělal znovu "Mechánu" bratříkovi v Genově, kde závodil i sám můj idol z teenagerských let Jeremy MCgratth!

Po závodech domů, v Čechách je celkem dost hnusně, ale 2 dny do foam pitu jsem dal.

A byla tu Ostrava další závod MS. Doma, kámoši, rodinka, tisk…stres, ale dal jsem to a vyhrál jsem oba dny a znova se vyhoupl do čela MS!!! JO Jo JOO!!

Dokonce jsem zvládnul i prošvihnout snídani s českou televizí v pátek, za což jsem byl celý víkend kárán a dokonce od nějakých lidí víc, než bylo třeba, ale to nic I am strong boy!

Víkend na to mám předposlední  2denní podnik ve Vídni. Kámoši jeli v Praze Gladiator Games a já ve Vídni válčil o titul. Naštěstí pro mě znovu celkem úspěšně. První den 2. místo a druhý den jsem jim to vrátil a dokázal vyhrát. Pocit štěstí a trocha míň stresu. Nyní jsem na prvním místě o 6 bodů před posledním závodem v Brazílii. Není teď dne,  kdybych nemyslel na to, abych něco nezkazil, abych neuklouzl na ledu před barákem a něco si nezlomil, abych v noci nepotkal nějaké ruské bojovníky jako Martin Koren v Manheimu…

Dělám prostě všechno proto, abych do Brazilie dorazil a zajel tam dobře. Tak 11. prosince Brazílie se rozhodne….

Vím, že je to tentokrát nějaké delší, ale snad se nebudete nudit, já se celkem bavil.  Mějte se  L.P.Chtěl bych poděkovat všem sponzorům, rodince, kámošům, fanouškům, kteří mě drželi nad vodou, i když to vypadalo bledě…

Díky navždy váš "Mouka"

 A nezapomeňte na náš Tomorow will be better FILM… Stále na dokumentu pracujeme!