Září 2010

Čert skočil backflip!

30. září 2010 v 14:39 | kikčííííík |  ONDŘEJ ZÁRUBA

 Paráda!... Čert to dal!... OBROVSKÁ gratulace!... :D :D :D

Ondřej Záruba


Je to tam!!!
Po 2 letech tréninku a odhodlávání se jsem konečně udělal svůj první bakcflip na hlínu!

Ve čtvrtek 23. 9. v 7 hodin ráno jsme vyjížděli směr Znosim k Liborovi Podmolovi.
Hned u baráku má velký foam pit, atmosféra je u něho vždy skvělá a vše klapalo jak mělo.
Dal jsem 12 čistých flipů do molitanu a hned jsme sbalili motorku a tradá do Benešova, kde má Mouka park. Dal jsem pár rovňáků, abych zjistil kolik bude třeba plynu.
jsem si s taťkou, postavil se před rampu a rozjel. Škubl jsem akorát, krásná rotace a najednou jsem viděl dopad, odjíždím a pořád mi to nedochází, že jsem se nezastavil v té hromadě molitanu! Dojíždím k taťkovi a Liborovi, který to celé natáčel, hrozná euforie, radost...!
Věděl jsem, že jeden stačit nebude, tak jsem se hned rozjel a dal jsem další 4.
Najíždím na 6tý a málo škubu, malá rotace, plný plyn a snažím se to rvát, ať je to aspoň na přední kolo, uff! Odjel jsem. Dal jsem si pauzu, trošku jsem se uklidnil, a po přestávce jsem dal ještě 10 čistých flipů a s obrovskou radosti odjíždíme domů. Teď jen čekat, jestli se trošku umoudří počasí, abych mohl zase trénovat.
Chtěl bych poděkovat taťkovi, který se mnou zažíval při tréninku určitě dost stresu a taky Liborovi!

Mějte se a užívejte

Čééért

Ondra
Ondra
Ondra
Ondra
Ondra
Ondra
Ondra
Ondra
Ondra
Ondra
Ondra
Ondra
Ondra
Ondra

Zdroj: www.fmx.cz

Martin Koreň u zpovědi (Nutcase)

30. září 2010 v 13:45 | kikčííííík |  MARTIN KOREŇ
MARTIN KOREŇRozhovor s Marťou ze stránek Nutcase... :D :D :DTento týden je na řadě jezdec freestyle motocrossu Martin Koreň, který se pomalu ani na chvíli nezastaví a pilně trénuje. Přečtěte si jaké měl léto, co ho čeká a nemine, a nebo jestli má rád české holky či cizinky. A jedeme na to!

MK
Martine, jak si prožil letní sezonu?
Léto uteklo tak rychle, že jsem si vůbec neuvědomil, že nějaké bylo. První dva týdny školních prázdnim jsem strávil v Turecku a na akci X-Jam. Skákali jsme tam přes bazén a bylo to moc dobrý. Pak jsem odletěl na X-Fighters Jan do Peru, kde jsem strávil další týden. Jezdili jsme tam na pláži a pak měli show v Limě. No a pak jsem se svezl s kamionem do Prahy na FMX Jam, kde při té příležitosti jsem stavěl s caterpillar novou freeridovou trať za Prahou no a pak následoval samotný FMX Jam. Ani jsem se v Praze moc neohřál a ihned jsem odjel do Itálie, kde jsem jezdil se supercrossovou legendou Mikim Montym. Z Itálie hurá do Dánska a Švédska na akci Monster Jam, což jsou americké monster trucky. Prázdniny jsem zakončil letem do Portugalska na akci Race of Champions. Nacestoval jsem se slušně a kolikrát jsem si ani neuvědomil, kde to vůbec zase jsem.

A co odpočinek? Stihl jsi někde nabrat nové síly?
Nebyl čas! Buď jsem seděl na motorce, nebo balil na další cestu.

Léto už nám skončilo, co plánješ na zimu?
V zimě mám v plnu dvě celkem nároční operace, kde by mi měli vytahovat železo z nohy a ze zad. Pak budu 2 měsíce odpočívat, jak se z toho dostanu, tak se budu chystat na další sezonu.

Plánuješ nějakou větší akci, výlet za adrenalinem … ?
Za pár týdnů vyrážíme do Indie. Tam se moc těším. V listopadu je hodně akcí u nás. To jsem rád, protože se na chvíli zase usadím doma.

A poslední otázka: Co plánuješ na rok 2011?
Objíždět celý svět, bavit se a jít postupně, ale jistě dopředu v tomto bláznivém sportu. Jinak velké plány nedělají dobrotu. Malé kroky stačí a popravdě nevím nikdy, co bude za týden, takže tak.

BUĎ A NEBO

MOTORKA  nebo AUTO: motorka

PIVO nebo DRINKY: drinky

SVĚT nebo ČECHY: svět

HOKEJ nebo FOTBAL: hokej

ČESKÝ HOLKY nebo CIZINKY: české holky

VYPEČENÁ PÁRTY nebo RODINNÁ VEČEŘE: rodinná večeře. Ty jsou vzácnější


Snowboarding With Isenseven (video)

27. září 2010 v 21:26 | kikčííííík |  SNOWBORDING
Paráda!! Ale některý pády fakt auvajs... :D :D :D


My Way (3.díl)

25. září 2010 v 9:04 | kikčííííík |  MAT REBEAUD
Další část dokumentu o životě Mata.... kdyby něšlo video... odkaz to jistí... :D :D :D


My Way (2.díl)

25. září 2010 v 9:00 | kikčííííík |  MAT REBEAUD
Pokračování dokumentu o životě Mata Rebeauda... kdyby nešlo video, odkaz to jistí... :D :D :D


My Way (1.díl)

25. září 2010 v 8:56 | kikčííííík |  MAT REBEAUD
Dokument o životě Mata Rebeauda... kdyby nešlo video, odkaz to jistí... :D :D :D
Matt Rebeaud
Video


Rozhovor s FMX superstar Petrem Pilátem (prochlapa.cz)

20. září 2010 v 13:42 | kikčííííík |  PETR PILÁT
PETR PILÁT


Rozhovor s Péťou z festivalu Joyride... autorem rozhovoru je Matěj Kučera... článek byl zveřejněn na serveru www.prochlapa.cz3. - 4. 9. se konal 7. ročník festivalu extrémních sportů JoyRide, na němž se představil i veleúspěšný český FMX jezdec Petr Pilát. Trochu jsme Petra vyzpovídali a přinášíme vám také fotoreport z celé akce!

Festival JoyRide, jenž se konal v pátek 3. září v Praze na Císařské louce a o den později pak v Braníku, přinesl kromě přehlídky adrenalinových sportů jako FMX, BMX či biketrial i 12 koncertů, a zařadil se tak mezi největší sportovně hudební akce na světě. Hlavní hvězdou festivalu byl devatenáctiletý Petr Pilát, který je absolutní domácí špička ve freestyle motocrossu a sklízí úspěchy na mnoha světových závodech. Položili jsme tomuto odvážnému a sympatickému mladému muži několik otázek.

Jaký je tvůj dosavadní největší úspěch?
Ve čtrnácti letech jsem skočil jako nejmladší na světě backflip (salto vzad), a díky tomu jsem zapsaný v Guinessově knize rekordů. Ne že bych to dělal s tím cílem, ale prostě to nějak vyšlo. A velkou radost mám taky z toho, že jsem vloni v O2 Areně na Gladiator Games skočil tandem backflip, při kterém byl mým spolujezdcem pražský primátor Pavel Bém. Na první pokus jsme společně skočili salto na hlínu. Těchto dvou úspěchů si nejvíce cením.

A máš nějaký cíl, kterého bys chtěl dosáhnout?
No hlavně zůstat zdravý, nějak ošklivě se nezranit, abych mohl jezdit co nejdéle. Samozřejmě bych se chtěl umisťovat na co nejlepších místech na těch největších závodech. Co se týče konkrétních triků, vloni jsem začal trénovat dvojité salto vzad, což zatím zvládli tři jezdci na světě. Zkoušel jsem to do molitanu a začalo se i docela dařit, ale je to opravdu hodně nebezpečné a nevím, jestli to někdy zvládnu na normální dopad. Možná se to podaří, možná ne. Každopádně je důležité neusnout na vavřínech a pořád na sobě makat.

Co úrazy? Jaké bylo tvoje nejhorší zranění?
Tohle téma nerad rozebírám, ale je to častá otázka, úrazy k tomu zkrátka patří. Nejhorší to bylo v roce 2004, kdy jsem při jedné exhibici přepadl dopředu a motorka mě přimáčkla. Strávil jsem přes měsíc v nemocnici, měl jsem zlomených osm žeber, obě ruce, propíchnuté plíce, játra, slezinu, pár dní jsem byl v bezvědomí. Bylo to opravdu hodně špatné, rodiče řekli, že už v žádném případě nebudu pokračovat, ale asi po půl roce jsem se na motorku vrátil; prostě si bez toho neumím představit život.

Jak dlouho se vlastně FMX věnuješ? A do jakého věku ho hodláš provozovat?
Poprvé jsem skočil z rampy v deseti letech, ale závodně jezdím freestyle motocross od 14 - 15 let. A myslím, že na profesionální úrovni se dá tenhle sport dělat maximálně tak do třiceti let. I když jeden Ital, kterému je snad už 41, skáče pořád, stejně jako Petr Kuchař, legenda českého FMX, který má 38, ale to už jsou docela extrémy. Záleží na každém, jak se na to cítí.

petr-pilat

Dá se tímhle sportem normálně uživit?
Určitě dá, když člověk vyhraje nějaký závod, tak jsou z toho pěkné peníze, ale všechno to stojí opravdu hodně úsilí i bolesti.

A jaké jsou naopak náklady?
Motorka stojí kolem 200 tisíc, a jsou potřeba spíše dvě. Pak taky různé doplňky, díly. Navíc trénuju do molitanové jámy (foampit), což je taková betonová ohrada 16 metrů dlouhá, 11 metrů široká a 4 metry vysoká plná molitanových kostek, která stojí asi 800 tisíc. A minulý rok, když v ní trénoval jeden kamarád, mi celá shořela. Tak jsem si ji musel nechat postavit znovu.

Chodíš po závodě někam zakalit?
Ve FMX je dobrá parta, takže se večer chodí někam posedět. Po akci bývá většinou afterparty, která se někdy rozjede víc, někdy míň… To k tomu patří.

Na svých stránkách píšeš, že první ve tvém životě je motorka, pak dlouho nic a pak zase motorka. Tak mě napadá - co holky?
Holky se mi samozřejmě líbí a teď i s jednou chodím. Vídáme se, když mám čas, ona je rozumná, takže chápe, že musím hodně trénovat.

A letí holky na FMX?
Já bych řekl, že docela jo:)

Na závěr, co bys poradil lidem, kteří by chtěli s FMX začít?
Hlavně by se nemělo nic uspěchat. Člověk by měl mít nejdříve hodně zkušeností s jízdou na motorce, pak začít nějaké skoky a pak teprve pomalu FMX. Nedá se to brát tak, že si někdo koupí motorku a řekne si: "Teď jdu dělat freestyle motocross." To by mohlo dopadnout hodně špatně.

Co všechno Libor „mouka“ Podmol stihnul v létě? (Nutcase)

18. září 2010 v 17:32 | kikčííííík |  LIBOR PODMOL
LIBOR PODMOLRozhovor s Liborem ze stránek Nutcase... :D :D :DLéto je můj nejoblíbenější čas v roce, kdy počasí je cool, je čas na rodinku, kamarády,50rocks, FMX JAMY,focení 3D fotek s Danem, exhibice, tréninky a sem tam prohnat bratra v MX (nejčastěji v chlístově, jelikož tam mají to pivko a párek hned u trati).

Mouka
Je to takové období relativního volna, protože se člověk snaží dohnat co zameškal od ledna do června a snaží se udělat to, co zmešká od října do prosince, což je moje druhá půlka sezony.
Bylo to fajn. Před létem jsem vyhrál "MČR" v FMX v Karlových Varech. Taky jsem vyhrál poslední závod Mistrovství světa v Turecku a usadil se tak na 1.místě majstrovstva sveta. Ono se člověku hned odpočívá lépe, když sedí na první pozici, ale taky ho to stresuje,aby ho odtamtud nikdo nesesadil.
Přes léto jsem zajel 2 exhibice v Itálii, odkud mi kluci z Moravy vezli motorku a hodili s ní asi 5 salt i s jejich Mercedesem Vito, který byl na odpis. Celkem zážitek, mrkněte na foto. Já u toho naštestí nebyl.
Dále jsme si všichni užili Horsefeathers FMX Jam v Praze, pro který jsme společně s Martinem Koreňem postavili Freeride FMX park u Roudnice a pak za větru zaskákali v Praze v Modřanech ve Freestyle parku. Byl jsem na FMX Jamu u Čerta ve Valmezu, což byla sranda jako vždy. Tentokrát se čert ani neodpálil semtexem.
Byl jsem taky na FMX Jamu v Hustopečích , který jako každý rok pořádá český FMX Guru Petr Kuchař, kde sice taky foukalo,ale odjezdili jsme to a jelikož Kuchta má velkej park a je tam spousta "blbin" tak jsme se vyblbli dostatečně. Kuchta asi v Číně snědl nějakou špatnou kočku nebo králíka a je mu od té doby blbě, zaskočil jsem za něj v Exibicích MOTO Xzone , ve Štítech na MS akrobatickýho lyžování a taky v Nepomuku jen tak na náměstí.
Dále taky Joyride v Praze, kde bylo super hezky, BMX, skate a všichni FMXeři z česka tam snad jezdili.
Minulý víkend jsem byl ještě na legendární Exhibici na Kamýku, která už se jela 5.rokem při Cross country závodě. Já tam byl poprvé a bylo tam fajn. Až na zábradlí do, kterého jsem se nechtěně katapultoval. Ještě teď mám na sobě pěkné modřiny. Následující víkend mě čeká asi moje poslední exhibice u nás doma roku 2010 a to v Bořenovicích kousek od mého bydliště kde můj kámoš Filip Klouda pořádá Mustang day.
A pak už to začíná 24-25.9 jedu na Freestyle.ch což je velký contest v Zurichu, jeden z největších v Evropě, podle mého názoru. Tak jsem zvědavý, jestli bude forma. Co mě dál v budoucnu čeká je Red Bull X-fighters v Římě bejby! No a 9.října mi začíná druhů půlka sezony Mistrovství světa
Results za léto:
1.místo Devils FMX JAM, (Val.Mez)
1.místo best style Horsefeathers FMX JAM (Praha)
1.místo best Run Monster energy FMX JAM (Hustopeče)
1.místo FMX JOYRIDE (Praha)
Mrkněte na fotky, co se tak v létě naskytly a na ty rozmazané (to jsou ty 3D:) si vemte 3D brýle a já vám z toho potom vylezu.

Díky za váš čas
Peace and Love


MICHAEL BERAN (360 Whip Catch Whip, Rebel Jam 2010)

18. září 2010 v 17:22 | kikčííííík |  všechno možný
To je strašný! Samozřejmě v dobrým slova smyslu... :D :D :D


Martin Černík (rozhovor, Radio Wave)

10. září 2010 v 22:00 | kikčííííík |  Martin Černík
Našla jsem rozhovor s Martinem, kdy byl zpovídán Zuzanou Rejchovou a Ivanou Veselkovou v Klystýru.
Bohužel mi sem nejde vložit video, takže se budete muset spokojit s odkazem...

odkaz zde

Martin Černík
Zdroj: www.google.com

Martin Černík, profil v angličtině (Methodmag)

10. září 2010 v 21:48 | kikčííííík |  Martin Černík
Profil Martina v angličtině... aspoň si ji procvičíte... :D :D :D


Martin Černík profil (NUTCASE)

10. září 2010 v 21:39 | kikčííííík |  Martin Černík

Martin Černík, Alijaška (video)

10. září 2010 v 21:33 | kikčííííík |  Martin Černík

Martin Černík (video)

10. září 2010 v 21:30 | kikčííííík |  Martin Černík


Nazareth (Dream on)

5. září 2010 v 9:10 | kikčííííík |  MUSIC

Zlatí hoši (dokument, díl první)

3. září 2010 v 20:39 | kikčííííík |  všechno možný
Prohlašuji, že se na hokej ráda podívám, ale nejsem fanouškem žádného konkrétního týmu. Tudíž nechci, aby si někdo myslel, že jsem zarytým fanouškem Slávie.

Toto video sem dávám naprosto jiného důvodu. A to sice jako ukázku toho, že někteří rodiče si neuvědomují, že jejich děti mají vlastní život. A mylně si myslí, že jejich potomci musí dokázat to, co oni nestihli. Každý jsme přece originál, a každého baví něco jiného... Nelze to nikomu vnutit... Ať si každý sám vybere to, co ho baví...

Jak se rodí hokejová talenti? "Zákulisí" hokejové přípravky, kde již od předškolního věku trénují malí borci pod dohledem svých rodičů. Dřina, slzy, pot, radosti i vítězství - co z toho zažívají maminky a tatínkové a co jejich děti? Podívejte se s námi pod pokličku hokejové magie, do hokejové továrny na budoucí hvězdy NHL, i náročného dětství.

Pilník (luxus fotka)

2. září 2010 v 17:50 | kikčííííík |  PETR PILÁT
PETR PILÁTNašla jednu naprosto luxusní fotku Pilníka... :D :D :D
Pilník
Zdroj: google

Aleš Valenta (akrobatický lyžař)

2. září 2010 v 17:41 | kikčííííík |  Významní čeští sportovci
Aleš se narodil 6.02.1973 v Šumperku, a jak jistě všichni víte, do dějin sportu se zapsal, díky svému trojitému saltu s pěti vruty. Dnes ho můžete znát například v souvislosti s jeho Acrobat parkem nebo též jako komentátora v rádiu.
Aleš Valenta
Životopis naleznete ZDE a ZDE

Aleš Valenta
Oficiální stránky ZDE


Acrobat park
Oficiální stránky Acrobat parku ZDEAleš Valenta

VideaAleš Valenta

Aleš Valenta

Poklona Colinovi (video)

2. září 2010 v 17:07 | kikčííííík |  Colin McRae
Není třeba slov...