Srpen 2010

Darkseed

29. srpna 2010 v 18:00 | kikčííík |  MUSICText písničky

We are living in an unrefined world
Where wonders fall as soon as they rise
The shadows haunt the deaf and blind
You are one of them,
'Cause you are a disbeliever

Living in a world ruled by demons for
Breaking the pure wings of our angels who flee and conceal
They're damned to silence

Lore ends now

Now they resign and toss ideas away
While cold pelting rains descend - washing brains

Deadlocked, hidebound, desperate
You all disbelieve
No trust in the unseen
You don't dream

Echoes heard far-off
They witness past achievements
But they left no light
To guide us through this nightmare
Burning scars, we are baptised heretics
Rumors fly like swirling leaves and spread

Losing our belief in unseizable
Values once esteemed and adored
Now they flee and conceal
They're damned to silence
Lore ends now

But I believe
Leave and resign and toss ideas away
While cold pleting rains descend - washing brainsGorillaz (Dare)

23. srpna 2010 v 21:55 | kikčííííík |  MUSIC

Mystická Štvanice (dokument, Skaterock)

18. srpna 2010 v 20:57 | kikčííííík |  všechno možný
Pražská Štvanice je z pohledu skateboardingu výjimečné místo a nachází se zde skatepark s letitou historií.
O jeho vzniku a minulosti pojednává tento dokument.
Travis Rice (extrémní snb a zimní X-Games, Ft. Maccabees )

13. srpna 2010 v 21:45 | kikčííík |  SNOWBORDING


Toto slovy vyjádřit nelze... :D :D :D

PS: Kdyby se video nenačítalo... opět to jistí odkaz, který funguje...
Létající Mouka sní americký sen, i pod pyramidami (rozhovor, deník.cz)

13. srpna 2010 v 0:50 | kikčííííík |  LIBOR PODMOL
LIBOR PODMOLNašla jsem rozhovor s Moukou na www.deník.cz z akce Horsefeathers FMX Jam 5... autorem je Tomáš Nohejl


Praha - Freestylový motokrosař Libor Podmol získal uznání diváků za best trik na
modřanském jamu světových hvězd.

Cena? "Žádnou nemám, jen mně zatleskali lidi. Asi za to že mám čerstvě ostříhanou patku. Jinak jsem skákal hrozně," usmál se Libor Podmol.
Nejlepší český freestylový motokrosař získal uznání diváků za best trik na modřanském jamu světových hvězd. "Šlo o pohodu, zajezdit si, zablbnout s klukama. Užili jsme si to, den předtím jsme si ještě líp parádně zaskákali v roudnické pískovně. Celou sezonu lítáš po závodech a seš z toho psychicky pěkně dobitej," vyprávěl pak ještě.

A už přitom montoval řídítka své yamahy, protože hned ráno ho čekala cesta na exhibici na Sardinii.

Hledá teď náhradní program, protože mu nevyšel americký sen, účast na kultovních amerických X-games. Přitom tři měsíce předtím ve Státech tvrdě trénoval. "Je to politika, mají radši Američany. Měl jsem tam jet, pak zas ne. Nakonec mi zavolali dva dny před startem. Jenže to už nešlo stihnout," krčí rameny létající ďábel ze Znosimi.

Tam na vsi bydlí v domě s mámou, přítelkyní, bráchou, psem mastifem a motorkami. Za humny má tréninkovou jámu, v nedalekém Benešově krámek 50rocks.

V Praze by rád předvedl něco nového

Podobnou kolizi bude řešit v listopadu. Ve stejný termín se koná finále mistrovství světa FIA ve Vídni a také tradiční pražští Gladiátoři. "Praha bývá skvělá a rád bych tam něco nového nachystal," povídá. Což by znamenalo, že by potřeboval šampionát rozhodnout už s předstihem...

Teď po čtyřech závodech vede pořadí, jenže chybí ještě pět podniků včetně říjnové Ostravy. Po třech druhých a jednou třetím místě v posledních letech by rád konečně dobyl titul.

A pak se napevno usadil ve startovním poli prestižní série Red Bull X-fighters. Letos ji ochutnal na pozvání zatím jen pod egyptskými pyramidami, kde předstihl i krajana Piláta "Na pár míst se tlačí třicet nejlepších jezdců světa, začínají proto dělat už i tady kvalifikace."

Právě tady se teď posunují limity šíleného sportu. Naposledy v madridské býčí aréně před pár dny australský zběsilec Robbie Maddison předvedl Volt - ve skoku vysedl z motorky a otočil se ve vzduchu o 360 stupňů. "V Americe jsem u něj bydlel a teď křičel doma u televize, jak se mu povedl. Už jsem ho taky zkoušel," směje se Podmol, 25letý syn tragicky zahynuvšího motokrosového reprezentanta, vítěze Šestidenní.

"Osm let žiju ve vzduchu. Když zajedu, jak chci, tak sem happy," vzkazuje mu nahoru. "Strach? To ne. Když se něco stane, spíš si nadávám:Ty vole, cos to zase udělal..."


Libor Podmol (rozhovor, Radio Impuls)

12. srpna 2010 v 23:55 | kikčííííík |  LIBOR PODMOL
LIBOR PODMOLNašla jsem rozhovor s Moukou, kdy byl zpovídán Vlastou Korcem...
Bohužel mi sem nejde vložit video, takže se budete muset spokojit s odkazem...


odkaz zde

Mouka
Zdroj: google.cz

Freestylista Petr Kuchař by na motokros své děti nedal a zamýšlí se nad „prvkem smrti“ (rozhovor, G2)

9. srpna 2010 v 23:05 | kikčííííík |  PETR KUCHAŘ
PETR KUCHAŘRozhovor s Kuchtou o freestylu zase trochu z jiné strany....Mezi skákajícími mladíky působí freestylista Petr Kuchař trochu jako Metuzalém. Skákající Metuzalém. A pořád zatraceně dobře skákající. Osmatřicetiletý veterán freestyle motokrosu občas sám kroutí hlavou nad tím, kam až se jeho sport posunul. V dobrém i zlém. "Triky jsou neuvěřitelné. Ale dotkla se nás i smrt, vůbec poprvé," vzpomíná na únorové úmrtí Jeremy Luska.

Začnu trochu z druhé strany - potatí se vaše děti?

(Bouřlivě se směje) Ne, tak to určitě ne.

Jak to?

Je to strašně nebezpečný sport. Nikdy bych nechtěl zažívat pocity, které zažívali a zažívají moji rodiče.

Takže byste svým dětem okamžitě skákání zakázal? 

Asi jo. Hlavně když vidím obecný progres, který v našem sportu je.

Jak to myslíte?

Za deset let, až budou mít mé děti na freestyle věk, tak si nedokážu představit, kde ten sport bude. Bude to jiný level. Už dneska, když někdo začne, tak musí do roka umět salta vzad. Vím, kolik je to práce, bolesti a pádů, než se ho naučíte. Freestyle jde zcela mimo mé chápání. Třeba na X-games jsme už viděli dlouhý, 23metrový frontflip (salto dopředu). To jsou strašné věci.

Má vůbec šanci se to zastavit? Respektive - kde se to zastaví? V poletech dlouhých padesát metrů?

Podívejte se, já byl v tom kolotoči od začátku, ale jen zírám, kam se to za deset let posunulo. Už my jsme říkali - tohle je maximum, pak další rok udělal někdo další trik, říkali jsme - tohle je maximum. A houby. Za těch deset let se motokros neskutečně proměnil. Začíná být stále víc buď, anebo.

Buď, anebo?

Buď vám to vyjde a budete slavní, nebo si pár měsíců poležíte ve špitále.

Ale to už je přece přehnané, nemyslíte?

Ano, náš sport je přehnaný.
Což dokazuje třeba i únorová smrt Jeremy Luska, světoznámého "Pittbula", jenž patřil mezi nejlepší světové jezdce.Nikdo by od něj nečekal sebemenší chybičku, a stejně se i jemu přihodila. Byl to důvod k zamyšlení, jak moc vlastně riskujeme. A mně osobně - i když jsem starší ročník - dělalo po smrti Jeremyho problém pár týdnů skákat.

Chtěl jste skončit?

To ne. Člověk se z toho otřese, freestyle jde dál a i my riskujeme pořád stejně. On ten Jeremyho pád nebyl nijak extra, každému, kdo někdy nedotočil salto vzad, se to přihodilo. Jenže pak už záleží na malinkatých detailech, jestli odejdete po svých nebo vás odvezou do nemocnice nebo jestli to, nedejbože, nepřežijete.

Třeba ve formuli 1 je stále víc bezpečnostních prvků. Co u vás, jde to nějakým způsobem změnit, zlepšit?

Něco málo se posunulo. Jsou nově chrániče na krk, který třeba Jeremy neměl. Nikdo ale neví, jestli by mu pomohl. Jenže freestyle jde neskutečně dopředu, před několika lety jsme si říkali, že už se to nedá nikam posunout, ale pořád se vymýšlejí nové a nové věci. A některé z nich jsou fakt drsné.
Například když v Praze Američan Carothers skočil salto vzad na motorce Harley-Davidson, dvakrát těžší, než normální "kroska"….
Kdyby se jen něco malinko nezdařilo, byl by to fakt velký průšvih. Bylo to hrozně moc na hraně. Ale Chudl je zrovna jedním z lidí, kteří ten freestyle posunují do úplně nových rozměrů. Právě Chudl vymyslel hodně nových a složitých triků. A ten skok na harleyi… Uf.

Vy byste si na něj netroufl?

(Dlouho přemýšlí) No, no… Je tam strašně rizika… Asi ne. Asi fakt ne. Už jen kvůli tomu, jak moc tréninku by mi to zabralo.

Teď mě tak napadá: jak je těžké opatřit si pojištění na váš druh sportu, řekněme poněkud… extrémnější?

Tak nedělá to každá pojišťovna, to je jasné. Máme životní a úrazové, jsme v té nejrizikovější skupině, takže solíme pořádné peníze. Ale neznám nikoho, kdo by si na to stěžoval. Naopak, člověk je rád, když se mu vůbec podaří nějak "atraktivně" pojistit.

To, co se nedávno dělo v O2 Aréně. Je vlastně kvůli vám…

Vlastně jo, to už je dlouho… (směje se)

Abychom byli konkrétní - majitel agentury GSMA Marek Rejman vám před deseti lety řekl: Nauč se skákat a já do Prahy přivezu ty nejlepší freestylisty na světě. Když vidíte ten časový progres… Asi jste nečekal, že Praha bude jedním z měst nejžhavějších po freestyle motokrosu… Nebo jo?

Absolutně ne. Rozrostlo se to neuvěřitelným způsobem. A tady je vidět hlavně česká vášeň pro motorismus, která tu vždy byla, je a bude. Když se to smíchá s atraktivní show, sály jsou vyprodané.

A s tím související těžší a těžší triky…

Ano. Vždyť v roce 2000 začaly první pokusy o salto vzad a všichni jsme si říkali, že je to absolutní blbost. Já mám navíc sešroubovanou páteř, tvrdil jsem, že do toho nikdy nepůjdu. Jenže po roce se už backflip točil běžně a já si začal říkat: Hm, možná bude potřeba a přemýšlel jsem, jak ho budu trénovat. Dneska je to absolutní nutnost a lidi vám za něj skoro ani nezatleskají.

Jaký vlastně byl freestylový pravěk?

Ten nejkrásnější! Bylo nás pár na světě, když jsme někam přijeli, koukali na nás jako na bytosti z jiného světa. Dodnes je to skvělá zábava, ale některé soutěže jsou už hodně vyhrocené a nebezpečné.


Text: Helga Brunner
Zdroj: www.g2.cz


Záznam chatu s Kuchtou (česká televize)

9. srpna 2010 v 22:55 | kikčííííík |  PETR KUCHAŘ
PETR KUCHAŘ


Tak tady je záznam z chatu s Kuchtou... na české televizi... :D :D :D
Záznam chatu z pátku 5. března 2010 během vysílání

jaroslav mandik: mohl bych se zeptat jak dlouho jezdite
Petr Kuchař: nebudu počítat...takže na motorce jezdím od sedmi let a freestyle dělám 10-11 let

Chose: Ahoj,jaká značka motorky je nejlepší na FS?Díky.Jinak přeju hlavně zdrvíčko..
Petr Kuchař: každý ti řekne jinou značku...a já ti řeknu Kawasaki

Jan: Dobrý den chtěl bys te být nejlepším závodníkem na světě.
Petr Kuchař: kdo by nechtěl...ale už se o to nesnažím

Tuning.sport: Ahoj,moc tě pozdravuje celý tunning-sport tým v čele s Liborem Houšťěm !!!!!!!!!!!!
Petr Kuchař: Díkyyyy..nazdaaar

Jana Kučerová: Ahoj Petře, posílám pozdravy z Miloňovic. Pamatuji se Tě z doby, kdy si bydlel v Jiníně a jezdil motokros. Držím Ti pěsti, je úžasné kam si to dotáhl - velké gratulace!!!
Petr Kuchař: Ahooooj...díkyyy

Honza: Ahoj Peťo přijedeš se svojí bandou opět do Slušovic?
Petr Kuchař: Jasně...už se těšíme!

Tonda: Kolikrát jste už spadl?
Petr Kuchař: To se asi nedá spočítat...myslím, že se o to ani žádný jezdec nesnaží

Jan: Sledujete formuli 1, pokud ano, jakému týmu fandíte?
Petr Kuchař: Trochu jo...nemám konkrétní oblíbený tým, snad ani jezdce...ale jsem zas moooc zvědav na Schumiho...jemu jsem hodně fandil a asi zase budu..

Micahal Kopecký: Na jaké mašině jezdíš???
Petr Kuchař: Kawasaki KX 450f...ta vedle mě :-)

jean: Fandíš i klasickým silničním motorkám a máš nějakou?Jezdíš se podívat na velkou cenu do Brna?
Petr Kuchař: Momentálně sedlám HD..takže spíš uklidňovačka..žádná sportovní. Na Velkou cenu se někdy dostanu..a rozhodně sleduju..

Michal Kopecký: Jaký je tvuj nej trik
Petr Kuchař: Asi nějaký Back flip..a hooodně si užívám whip

Marika: Dobré ráno Petře, zajímá mě, zda máte i nějaké další adrenalinové koníčky kromě FMX např. snowboard, v dětství skate apod...??? díky za odpověď...
Petr Kuchař: Jen zřídka, FMX mě naplňuje...takže jen doplňkově zablbnu na lyžích, Explorer (moto na sníh).. sem tam něco zablbnu..

Míša Munduchová - Jihlava: Ahoj Kuchto, nechci se ptát....jen posílám pozdrav :-o
Petr Kuchař: Ahooooj

Ondřej Záruba - Čert: Ahoj Peťo, máš krásněj vejfuk:)) a ty polepyyy...
Petr Kuchař: Ty nějakej výfuk vidíš? Ten je tam krátkej, že jsem fakt zvědav, až to natočím :-D

Ivana z Kamýku: Dobré ráno, jak se ti dnes daří a otázka... Přijedeš na Kamýk i letos? Jaký nový trik chystáš do podhradí?
Petr Kuchař: Ahoooj..na Kamýk asi přijedem blbnout na podzim...a uvidíme,co předvedem..věřím, že max show

Prezident Bezinky: Nazdar mediální hvězdo,nemrač se tak a koukej ve vysílání pozdravit BEZINKáře a Kučery !!!!
Petr Kuchař: :-DDD

Petr: Co říkáš na budoucnost Petra Piláta?Trénuješ ho ty?
Petr Kuchař: Petr už je soběstačný, dospělý závodník...takže už spíš trénuje on mě :-) ..uvidíme,kam až to dotáhne..FMX se poslední dobou dooos hrotí

Katka: Dobrý den, obdivuju, co děláte, ale zároveň nemůžu pochopit, jak je možné s motorkou dělat takové zázraky. Na druhou stranu, nemáte strach?
Petr Kuchař: Díky...strach musím mít..snažím se ho mít..respekt musí být, jinak si koleduješ o prů....

Marika: Mám ráda dobré filmy...Kdo ne! Co Petr Kuchař a nějaký oblíbený film???
Petr Kuchař: Moc sledovat filmy nestíhám..nemůžu říct, jestli mám nějaký oblíbaný..

Karel: Tlačíš do motocrosu i synátora?
Petr Kuchař: nene...uvidíme, třeba bude chtít sám..

Stínový prezident Bezinky: Já Tě vidíííím :-D...Už se těšíš na Kamýk ???
Petr Kuchař: Zdaaar...jasně

Vetča Kamýk: Kdy si mě vezmeš ??? :-D
Petr Kuchař: Nikdy!!! :-D

Filip Ulbrich: Čau chtěl bych se zeptat jestli by bylo možné sehnat volňásky na MOTOSALON.
Petr Kuchař: Těžko...ale lístky zatím jsou..

dyndy: caauu petře chci se zeptat jesli eště nekdy pojedete navštívit travise pastranu
Petr Kuchař: Petr Pilát se tam brzy chystá...já zatím ne, snad někdy..

Nestraník - Kamýk: Za koho kandiduješ....Do parlamentu je potřeba dravé mládí....budeme Tě volit :-DDD
Petr Kuchař: jestli je třeba dravé mládí, tak mě nevolte! mám jen to dravé... :-D

Honzin: Ahoj,u které hudby se odreaguješ?
Petr Kuchař: záleží na náladě..ale většinou tvrdší..rock, metal..

Denda: Ahoj Petře, zdravím Tě moooc. Chci se zeptat co říkáš na ženský MX? Třeba mistrovství světa atd...sleduješ to, nebo vůbec myslíš, že je úroveň ženského MX dobrá? Dík a hodně ětěstí a zdraví...
Petr Kuchař: Ahoj,díky díky...ženský mx nesleduju,jen se občas doslechnu, nebo dočtu. ženský MX proč ne? Když závodí samostatně,tak ok..

Marika: Petře umíte vařit??? :-)
Petr Kuchař: něco málo :-) ..ale moc se do toho nehrnu..

Ivana z Kamýku : Přivezeš i \"malý\" kluky? Tím myslím Máťu a Zbyňka? PS - Malý jsou jen vzrůstem, to co umí je úžasný! Nebo máte v týmu nové objevy?
Petr Kuchař: Jasný, doufám,že přijedem komplet...nikdo nový zatím není.

Ondra-Ostrava: Prochazí motorka velkou upravou nebo se to tyka spiše podvozku?
Petr Kuchař: každý jezdec si upravuje podle sebe podle toho, jaký triky chce předvádět...ale nejsou to žádný velký překopávky..když nechceš dělat zrovna BF barspin

Milan: Dobry ráno,můj syn Vám moc fandí,chtěl bych se zeptat, najdu někde na NETTU kalendář akcí freestyle motocrossu v ČR?
Petr Kuchař: www.kuchta.cz ..brzy kalenrář zase naplním..

Jirka Kamýk: Kuchto,byli jsme s Karlem na operaci - oba s ramenem a v jeden den. Sestřičky na tebe móóóc vzpomínají. Nechceš jim poslat podepsaný plakát??? nebo něco jinýho ??? podepsanýho ???
Petr Kuchař: :-D ..pozdravujte tam..podepsat něco můžu,ale ne revers...!

Prdela: Co poslócháš za muziku?
Petr Kuchař: většinou tvrdší..metal a pod.

bořek: Kolik vážíš?myslím čistou váhu bez chirurgických doplňků(šrouby,desky atd)?
Petr Kuchař: momentálně 78 +-

Ivana z Kamýku: Už jsi provětral stroj, který jsi dostal v Aréně?
Petr Kuchař: jen trochu...čekám,až se oteplí..

Jirka Kamýk: Usměj se !!!!
Petr Kuchař: :-)

Kamila: Dobré ráno,manžel vás pozdravuje.Chodil se vás dívat a fandit jako puberťák u nás na motokrosu v Záboří nad Labem :-)
Petr Kuchař: Dobré ráno...pozdravujte taky..

Ivana z Kamýku : Kuchto - víc se usměj :-D
Petr Kuchař: :-D hehe..musí stačit...

Jirka Kamýk: Zamávej nám...
Petr Kuchař: papaa

Ivana : to mi stačilo, super... a pamatuješ, který trik nemám ráda ??? a tobě zrovna tak jde !
Petr Kuchař: nevím?!


Moukovy prázdniny (video)

9. srpna 2010 v 22:06 | kikčííííík |  LIBOR PODMOL
LIBOR PODMOL


Parádní videjko s Moukou... :D :D :D
Krásné letní dny nás přiměly obvolat pár známých osobností a natočit zase nějaký kousek. Tentokrát to padlo na, v současné době, asi nejúspěšnějšího českého FMX ridera Libora "Mouku" Podmola. Podívejte se co dělá Mouka, když zrovna nestojí na stupních vítězů Mistrovství světa FMX.Travis si to zase dává aneb sedmnáctá medaile z X-Games

8. srpna 2010 v 14:28 | kikčííííík |  TRAVIS PASTRANA

TRAVIS PASTRANA
Travis je zase nejlepší... Získal dvě zlaté medaile na X-Games ve freestyle motocrossových disciplínách... a to konkrétně v Moto X Freestyle a Speed and Style. V rallyových závodech se mu letos moc nedařilo a z Moto X Best Tricku se nakonec odlásil. Ale původně měl v plánu skočit Toilet Paper Roll (kombinace under flipu a třista šedesátky). Ovšem i tak opět dokázal, že je králem freestylu motocrossu a jen tak ho nikdo nesesadí.

Perlička na závěr: Travis se vsadil s Blakem Williamsem o pět dollarů, že vyhraje Moto X Freestyle. Blake mu, totiž řekl, že je podle něj na freestyle moc starý. No posuď te sami...

A kdyby se Vám náhodou nenajížděly videa, tak odkazy to jistí...
Zdroj: www.fmx.cz