Červen 2010

Damien Walters: Král parkouru

30. června 2010 v 14:24 | kikčííííík |  všechno možný

Damien Walters - Parkour

Capoeira fotbal (Stahovák)

30. června 2010 v 14:22 | kikčííííík |  všechno možný


První 1620° na snowboardu

30. června 2010 v 14:20 | kikčííííík |  SNOWBORDING


Bajk na střeše (Stahovák)

30. června 2010 v 14:17 | kikčííííík |  všechno možný


BMX frajeři (Stahovák)

30. června 2010 v 14:04 | kikčííííík |  všechno možný


Petr Pilát tandem backflip s Pavlem Bémem

28. června 2010 v 22:33 | kikčííííík |  PETR PILÁT
PETR PILÁTPilník a jeho tandem backflip s Pavlem Bémem
Pilník+Bém

Zdroj fotky: google


Pilník (fotky)

28. června 2010 v 22:15 | kikčííííík |  PETR PILÁT

PETR PILÁT
Nějaké fotky Pilníka... :D :D :DPilník
Pilník
Pilník
Pilník
Zdroj: google

Rozhovor s Pilníkem v angličtině (World Sport TV)

27. června 2010 v 20:27 | kikčííííík |  PETR PILÁT

PETR PILÁT


Video-rozhovor s Pilníkem v angličtině... :D :D :DPetr Pilat - Freestyle Motocross


Isaac Newton kecal... (X-Games 15)

27. června 2010 v 19:47 | kikčííííík |  FREESTYLE MOTOCROSS
Tento článek vyšel 13. srpna 2009 v ČMN 32, na straně 20, autorem je Jakub Nič.
Webové stránky ČMN ZDE

Isaac Newton kecal...

X Games, Los Angeles, 30. 7. - 2. 8.

Pravda, v 17. století back flipy a kotrmelce za letu nikdo ještě tak úplně nedával. To, co FMX kluci letos předvedli na největší akci extrémních bezmozků na této planetě, nemá obdoby. Zákony fyziky byly opět zesměšněny.

Již patnáctý ročník letních X Games ukázal podle očekávání opět neuvěřitelný výkonnostní posun dopředu, a to ve všech disciplínách. X Games prodělaly za svůj patnáctiletý život hodně změn. Kromě zkrácení původního názvu Xtreme Games na ten stávající se značně měnila jejich náplň. V začátcích se hry snažily pojmout co nejširší pole bláznů této planety, tudíž přibíraly nové a nové disciplíny, z nichž nakonec organizátoři ponechali jen ty opravdu největší a nejmasovější trháky.

" I sami freestylisté o Travisovi hovoří jako o někom z jiné planety "
.
Letos zůstal v programu "jen" skateboarding, freestyle BMX, FMX a závody rallye aut. Svými rozměry je akce naprosto monstrózní, na několik placů se musí vejít jak všechny ty rampy a skoky, tak i rallye dráha pro soupeřící duel WRC aut, která létají vzduchem mnohem výš a dál než na jakékoliv rallye (jejich úmrtnost je zde ovšem také velmi vysoká). A na tribuny se musí nacpat navíc několik set tisíc lidí, pro které se to celé vlastně dělá. Každý den jiná disciplína.
Nás samozřejmě zajímají nejvíc motorky...

Star vedle star
Hvězdných jmen bylo na letošních X Games vidět hodně, z největších jmenujme Travise Pastranu a Jamese Stewarta. Travis je šílenec nejšílenější, i sami freestylisté o něm hovoří jako o někom z jiné planety. Letos chtěl Travis opět šokovat, koneckonců byl to vždycky on, kdo světu ukazoval ty nejšílenější, fyziku popírající kreace. Letos šokoval back flipem v kombinaci s BMX otočkou o 360 stupňů (pojmenoval to "Toilet Paper Roll" - odmotávání toaleťáku), ale nevyšlo to, jak měl nacvičeno.
Salto dal v pohodě, po něm motorku roztočil proti směru hodinových ručiček, to by bejval taky ustál se vším potleskem, bohužel kousek před dopadem se mu mašina úplně zdupla na pravý bok. A jelikož už nebyl čas ji srovnat, dopadl odhadem z šesti-sedmimetrové výšky (použil rampu s nejdelším rozjezdem a nejkratší dráhou letu) na pravý bok, přičemž ho jeho RM250 přirazilo k zemi. Neskutečná rána. Vyhecovaní a řvoucí komentátoři stačili zavýt jen smutné souhlasné "oůůů", všem bylo jasné, že trik, který zatím žádný FMX jezdec nikde na světě nepředvedl, asi pěkně bolel. V první chvíli zůstal Travis skoro nehybně ležet u motorky, během pikovteřiny u něho ale byli zdravotníci, kteří se pokoušeli zjistit, jak vážná jsou zranění. S hlavou v dlaních strachem zakrytou k Travisovi doběhla i jeho máma. S pomocí zdravotníků ale Travis vstal a odešel ze skokplacu za jásotu a potlesku asi po minutě tak nějak po svých.

X Games
Padni na hubu...
Best Whip, jež je definovatelný jako pád na ucho ve vzduchu kombinovaný s letem pozpátku, naruby a ještě vzhůru nohama, je pro lidi jedním z nejakčnějších triků. James Stewart, novodobá legenda motokrosu, vykroutil druhý nejlepší, největší ovace ale sklidil absolutní vítěz Todd Potter (s kouzelníkem Harrym nejsou příbuzní), který zlomil ve vzduchu motorku tak akčně, že se toho nejspíš chytí i scénáristé Matrixu. Vyhrál s naprosto šíleným přetočením motorky, při kterém letěl zadním kolem napřed a v průběhu přetáčení whipu a popírání kinetické energie dostal přední kolo úplně pod sebe.
Takový Kyle Loza udělal za letu kotrmelec. Odrazil se, ve vzduchu protlačil nejprve nohy přes řídítka, pokračoval do kotrmelce, ale jelikož se musel levou rukou držet, aby mu motorka na autopilota neuletěla, musel kotrmelec doplnit vrutem. Nikdo to nečekal, proto až opakovaný záznam ukázal, jak dobře to ten kluk má nacvičené.
Kromě FMX se na X Games soupeří i v supermotu a superkrosu. James Stewart byl jedním z favoritů, avšak supermoto ukázalo, že i motokrosový bůh a úřadující superkrosový šampion se může občas utnout. James ve vysoké rychlosti narazil ramenem v zatáčce do zdi, a to ho vyřadilo. Každý den se soutěžilo v jedné z disciplín, čtvrtek patřil disciplíně step up, čili skoku vysokému přes laťku - nejvýš doskočili Ricky a Ronnie Renner, oba shodným výkonem 10,3 m. Někteří vypadali za letu, že i vědí, co dělají, jiní, jelikož se dopadá z výšky prakticky s nulovou rychlostí, se vysypali jako pytel brambor. Mezi ženami zabodovala v superkrosu mladičká Ashley Fiolek, která by na techniku pojezdila půlku chlapů z našeho MČR. Hustá slečna, jede fakt nesmírně dobře, a to i s handicapem, od narození je totiž hluchoněmá. Jelikož se freestyle nezastavil u back flipu - mnozí si mysleli, že už není kam pokračovat - uvidíme, čím nás jezdci překvapí zase za rok. Podle mě se máme na co těšit.

.
Károu nezarmoutíš
Rallye auta, byť jsme motorkáři, máme rádi skoro všichni. Pokud jedno z nich řídí známý motocyklový závodník, zajímá nás to o to víc. A Travis Pastrana je multičlověk, kromě skákání na motorce se za volantem Subaru Impreza WRC utkal v duelu s Kennym Brackem. Oba pendlovali z driftu do driftu, ale ke konci v úzkém koridoru Travis zavadil pravým předním kolem o hrazení, kolo ulomil a navíc se s autem v úžině šprajcnul, takže nemělo cenu se snažit pokračovat.
Rallye auta dostávají na X Games děsný kouř. Celý rok si je týmy šlechtí, aby jim vozy dlouhé rychlostní erzety vydržely, ladí, nastavují k dokonalosti, kdejakou odřeninku hned zpravují a pak je vezmou na X Games - kde auta létají v pětimetrové výšce. Malá chybička znamená ve vteřině pro auto za několik milionů poukázku na šrotovné. Ani letos nebyla o karamboly nouze - někdo byl na hyperskoku krátký, někdo naopak letěl dál o několik metrů a auto, pérující jen několik málo centimetrů, doslova zarazil do země. Trať byla složená z hlínou zasypaného stadionu a přilehlých asfaltek, nějaký ten kruháč a zákeřné vracečky po rovince, na které se pálilo hodně přes 200. Ale nejlepší a nejfotogeničtější byl hyperskok, kde pod skákajícím vozem profrčel jeho soupeř. Fakt pecka, která se nedá popsat (ale aspoň vidět třeba na youtube.com)!
Vyšlo v ČMN 32/2009

Ashley Fiolek (fotky)

27. června 2010 v 19:27 | kikčííííík |  Ashley Fiolek
Tak tady je pár fotek Ashley. Dívky, která má můj hluboký obdiv!

Ashley Fiolek
Ashley Fiolek
Ashley Fiolek
Ashley Fiolek
Ashley Fiolek
Zdroj: google

Ashley Fiolek (video–prezentace z fotek)

27. června 2010 v 19:20 | kikčííííík |  Ashley Fiolek
Ashley Fiolek


Ashley Fiolek

Travis Pastrana (X-Games 13, Rally Team USA)

27. června 2010 v 19:09 | kikčííííík |  TRAVIS PASTRANA
TRAVIS PASTRANA


 Bronzová medaile...
Subaru Rally Team USA - XGames 13 - Travis Pastrana


Ken Block (X-Games 13, Subaru Rally Team USA)

27. června 2010 v 19:04 | kikčííííík |  KEN BLOCK
Subaru Rally Team USA - XGames 13 - Ken Block

Jeremy (fotky II)

27. června 2010 v 14:53 | kikčííííík |  JEREMY LUSK
Nějaké fotky Jeremyho.
Jeremy Lusk
Jeremy Lusk
Jeremy Lusk
Jeremy Lusk
Jeremy Lusk
Jeremy Lusk
Jeremy Lusk
Jeremy Lusk
Zdroj: facebook

Jeremy ,,Twitch" Stenberg (fotky IV)

27. června 2010 v 14:45 | kikčííííík |  JEREMY STENBERG
Nějaké fotky Twitche... :D :D :D
Twitch
Twitch
Twitch
Twitch
Twitch
Twitch
Twitch
Zdroj: facebook

Brian Deegan (fotky III)

27. června 2010 v 14:39 | kikčííííík |  BRIAN DEEGAN
Nějaké fotky Briana... :D :D :D
Brian Deegan
Brian Deegan
Brian Deegan
Brian Deegan
Brian Deegan
Zdroj: facebook

Mr.GS - Lou Fanánek Hagen, Kuchta a Máťa

5. června 2010 v 22:11 | kikčííííík |  PETR KUCHAŘ
Tak tento díl všem doporučuju... fakt stojí za to!... :D :D :D

V další premiérové epizodě talk show Mr.GS si nekorektní moderátoři podávají masivního zpěváka Lou Fanánka Hagena. Potom přijdou na řadu motocyklisté Petr Kuchař a Matěj Česák. Dejte si to!