Duben 2010

Motokrosař Kuchař: V Číně si mysleli, že nejsme z masa a kostí, ale z kevlaru

22. dubna 2010 v 22:08 | kikčííííík |  PETR KUCHAŘ
PETR KUCHAŘRozhovor s Kuchtou... z MF Dnes... autorem rozhovoru je Robin Kutil.Motokrosař Kuchař: V Číně si mysleli, že nejsme z masa a kostí, ale z kevlaru

Ještě před třemi týdny si Petr Kuchař pochvaloval: "Už dva roky mě nic nebolelo, neměl jsem žádný úraz. Doufám, že v tomto trendu budu pokračovat." Jenže tato slova motokrosový freestylista nezaklepal a možná proto ho pak z brněnského Freestyle Motocross Race museli odvézt do nemocnice.
"Na mém pádu se podepsalo přepracování, protože jsem současně celou akci připravoval. Ale už jsem v naprosté pohodě a ve freestylu samozřejmě pokračuju dál," hlásí osmatřicetiletý showman.
Ten své věhlasné triky nedávno předváděl dokonce v Číně. "A lidi tam absolutně nechápali, co se děje. Mysleli si, že nejsme z masa a kostí, ale z kevlaru. A že jsme na dálkové ovládání," usmívá se Kuchař.

Jak jste se prosím vás dostal ke skákání v Číně?
Přes jednu kaskadérskou skupinu, která už tam občas dělala nějaké věci s autama. Bylo to pěkný, akorát se místo tří dnů skákalo jen jeden. V Číně asi nejsou moc zvyklí dělat reklamu, nebo možná nesmí, je tam ještě cítit komunismus. Lidi se o tom moc nedozvěděli a přišlo jich jen asi čtyři tisíce na stadion pro čtyřicet tisíc lidí. Ale kdo to viděl, ten nechápal a určitě to tam budou chtít i dál. Už mi dávali vědět, abych přijel v květnu. Motorka tam je, rampy taky, tak si možná do Číny občas zaskočím.

Číňané na vás tedy hleděli s otevřenými ústy?
Oni to nikdy předtím neviděli. Freestyle se lidem dávkoval postupně, ze začátku se dělaly jednodušší triky. Tam to ale vůbec neznali a najednou viděli salta, takže vůbec nevěřili, že je to možný. Vůbec nechápali, že na motorce jdou dělat takový věci.

Motorku jste si do Číny bral svou?
Ne, ta se kupovala v Hongkongu a do Číny se propašovala. Co jsem pochopil, tak tam motorky moc nesmí jezdit, tak se tam ani moc neprodávají. Proto ji do Číny provezli po kouskách v krabicích a tam se dala dohromady. Bylo to zajímavý (usmívá se).

Číňanům jste připadali jako z jiné planety. Jsou ve freestylu nějaké nové triky, nad kterými žasnete i vy?
Samozřejmě. Už pár roků říkáme, že už není co vymýšlet, ale každý rok se vymyslí strašné a drsné věci. Připomenu třeba double backflip (dvojité salto vzad) Travise Pastrany, co už teda dělá víc lidí, ale pořád je to hodně nebezpečný. Poslední dobou už kluci dělají i frontflip (salto dopředu), to už je pro mě nepochopitelný. Zatím to nikdo veřejně na nějaké akci ani neodjel, vždycky to skončilo pádem, prostě hrozná věc. A vymýšlejí se i další. Travis Pastrana vymyslel další double rotaci, kterou nazval toilet paper roll (toaletní papír), to zní šíleně už samo o sobě. Jeden člověk dokonce dělá salto vzad nad motorkou, kterou pak zase chytne.

Nemáte někdy nutkání se podobné kousky taky naučit?
Ani ne, tyhlety věci už mě opravdu moc nelákají. Rád bych dopiloval nějaké triky v backflipu, ale tyhlety nové věci už jsou o tom mít kvalitní jámu s molitanem a skákat pořád do ní. A jelikož já tu samotnou jámu nemám moc rád, tak už se mě tohle asi netýká. To už nechávám mladším.

Jak to vypadá s freestylem v Česku? Přibývá jezdců?
Přibývá, ale taky ubývá, takže to číslo je pořád zhruba stejné. Přibližně nás na úrovni skáče sedm osm. Pak je spousta kluků, kteří to různě zkoušejí, ale většinu z nich to asi přestane bavit, když je to bude párkrát bolet a zjistí, že na to nemají. Pokustonů je hodně, ale z toho většinou nic není. I když občas se někdo vyklube.

Travis Pastrana, nezničitelný král freestyle motokrosu

22. dubna 2010 v 21:59 | kikčííííík |  TRAVIS PASTRANA
TRAVIS PASTRANA

Dávám sem článek, který vyšel v českých motocyklových novinách. A našla jsem ho na www.xman.idnes.cz ... autorem je Petr Záruba, redaktor Českých motocyklových novinTravis Pastrana, nezničitelný král freestyle motokrosu

Položil základy freestyle motokrosu a vymyslel většinu triků. Absolvoval bezpočet pádů a získal renomé šílence. "Je dítě a nemůžete mu zakázat, co ho baví," řekla na adresu malého Travise Pastrany kdysi jeho matka. Zdá se, že to pro něj platí dodnes.
Narodil se před pětadvaceti lety v americkém Marylandu v rodině portorického mariňáka. Tři roky se rozkoukával, pak ale objevil čtyři kolečka. Podomácku postavená bugina mu dala základy pro jeho pozdější rallye kariéru. Na Vánoce 1987 pak dostal svou první motorku. Coby čtyřletý jel svůj první závod a nemohlo to dopadnout jinak. Vyhrál. Pohár byl tenkrát mimochodem větší než on.
Travis pak chvíli závodil i na kole, jen tak bokem si vyhrál juniorský přebor Ameriky, ale pak toho nechal a začal se naplno věnovat motokrosu. První amatérský titul získal v roce 1992, pak si to ještě čtyřikrát zopakoval.
Už tenkrát byl k nezastavení. Jeho agresivní styl byl nepřehlédnutelný, publikum však dostával hlavně na skocích. Když tedy tehdy dostal nabídku od Suzuki, která mu zakazovala freestyle aktivity, jeho matka ji odmítla podepsat právě se slovy: "Travis je dítě a vy mu nemůžete zakázat, co ho baví."

Nejmladší vítěz

A freestyle ho opravdu bavil. Už jako čtrnáctiletý začal lámat rekordy.
Rok 1999 byl pro Travise dobrý i špatný. Při tréninku na Lake Havasu měl velmi těžký pád, při kterém se mu posunula páteř o několik centimetrů dolů k pánvi. Sešroubovali ho, posadili na vozíček, ale pouhých šest měsíců nato, v šestnácti, vybojoval zlatou medaili na Gravity Games (dnešní X-Games).

noční můry

Travis to po té spoustě pádů určitě nemá v hlavě v pořádku. Když jeho šílené kousky začnou dělat jiní, uklidí se do ústraní a začne trénovat něco, co před ním ještě nikdo nedokázal. Když ho například začal ve freestyle porážet Nate Adams, začal freestyle ignorovat a šel trénovat svůj pověstný Double Backflip a další úchylárny.
Jenomže výjimeční lidé mívají i výjimečné démony a Travis není výjimkou. Jakmile zavře oči, začnou ho terorizovat jeho vlastní sny. Zdává se mu, jak v krbu hoří dětské panenky. Jeho otec říká, že ho noční můry pronásledují už od jedenácti let.
Motokrosu se ale věnoval dál. Na stopětadvacítce získal své první vítězství v AMA Pro a freestyle šel trochu stranou. V první sezoně profesionálního motokrosu udělal se zlomeným palcem první titul ve třídě 125, na konci léta si ještě přidal vítězství na X-Games. Zářil jako nikdo jiný a roku 2001 se stal nejmladším superkrosovým vítězem v historii.

Už jen pro zábavu

Rok 2002 byl zlomový pro Travise-superkrosaře. Osm měsíců dřel, každý den posiloval, na motorce jezdil kolo za kolem jako stroj, ale zapomněl, že pro něj je nejdůležitější si jízdu užívat a jezdit proto, že ho to baví. Na trénincích jezdil uvolněně, na skocích vyváděl neskutečné věci, ale jakmile přišel závod, vždycky to nějak zkopal a ani jednou v oné sezoně nevyhrál.
Všechno to vyvrcholilo v Daytonu, kde na cílovém skoku nedotočil backflip a ještě dostal pokutu. Tím skončila jeho profesionální superkrosová kariéra a od té doby dělá už jenom to, co ho baví. Například rallye, ve které je několikanásobným mistrem Ameriky (naposledy se jím stal letos, a to tři závody před koncem sezony).

Šílenosti na druhou

Rok 2006, X-Games: Travis se kromě rallye zúčastňuje i šílenosti zvané Best Trick. Celý den je nezvykle nervózní, studuje všechny varianty, možnosti, odrazy, dopady. Těsně před skokem ještě mámě povídá: "Jdu na Double Backflip. Kdyby něco, pamatuj, že tě miluju a že je to zábava."

osudová autonehoda

Zásadní význam v jeho životě měla těžká autonehoda v roce 2003, při níž Travis ublížil nejen sobě: kvůli jeho chybě trpěl poprvé i někdo jiný. Tu osudnou noc se vracel se svým kamarádem Mattem Bigosem, motokrosovým závodníkem, domů a ve vysoké rychlosti nezvládl řízení a svoji Corvettu rozštípal o strom tak, že motor našli o 50 metrů dál. Matt po nehodě ochrnul od pasu dolů. Travis ztratil chuť úplně do všeho. Matt se ale naštěstí po dlouhém zotavování a díky velké vůli opět postavil na nohy a dnes dělá závodně triatlon.
Možná i to pomohlo Travisovi opět načerpat sílu a chuť k životu. A pustil se do něj ve velkém stylu.
Stal se ikonou partičky, která si říká Nitro Circus a točí filmy pro MTV. Nitro Circus jsou blázni a někoho jako Travis dlouho hledali. Výčet posledních magořin mluví sám za sebe: Travis a jeho backflip z baráku na barák, Travis a jeho backflip v košili na spaní na šlapací dětské tříkolce (bez jakéhokoliv pérování!), jízda za autem na popelnici, přeskočení letícího letadla backflipem, přeskok letícího Subaru Kena Blocka... Jeho kousky dokumentuje vynikající snímek 199 Lives: The Travis Pastrana Story.
Nadešla historická chvíle. První... a těsně před dopadem i druhé salto. Bouře nadšení, svět byl vzhůru nohama. Ale při předávání Guinnessova rekordu Travis říká: "Omlouvám se mámě i tátovi, už to nikdy neudělám." A jak řekl, tak to taky je. Double Backflip od něj zatím svět znovu neviděl...
Když tedy ne Double Backflip, tak něco ještě šílenějšího. O tři roky později se pokusil, opět na X-Games, vyrobit Toilet Paper Roll, kombinaci underflipu a třistašedesátky. Prostě to, co skáče Valenta, jenže na motorce. Bohužel, těsně před dopadem se mu motorka blbě stočila a Travis tvrdě dopadl na zem. Jiného by pád složil, ale Travis to rozchodil a už teď zřejmě vymýšlí něco ještě ztřeštěnějšího.
Předvede to určitě i na Gladiator Games 28. listopadu v pražské O2 Areně.


travis pastrana

Přezdívka: TP, Wonderboy, Gimp, Naprostej Magor
Váha: 88 kg
Výška: 188 cm
Zranění:
Zlomené zápěstí: 7x
Operace kolene: pravého 8x, levého 7x
Zlomená holenní kost: 4x
Vyhozené rameno: 3x
Otřes mozku: 25x
Posunutá páteř o několik cm: 1x

Článek vyšel v 38. čísle Českých motocyklových novin

Libor (fotky z USA Tripu)

21. dubna 2010 v 17:28 | kikčííííík |  LIBOR PODMOL
LIBOR PODMOL


Po nějakém čase přidávám pár fotek Libora z USA Tripu... fotky rozhodně stojí za to ... :D :D :DMouka
Mouka
Mouka
Mouka
Mouka
Mouka
Mouka
Mouka
Mouka
Mouka
Zdroj: Moukův facebook

Jeff Fehr (fotky VII)

21. dubna 2010 v 17:06 | kikčííííík |  JEFF FEHR
Pár fotek Jeffa... :D :D :D

Jeff Fehr
Jeff Fehr
Jeff Fehr
Reagan Sieg a Jeff Fehr
Jeff Fehr
Jeff Fehr
Zdroj: Jeffův facebook

Jeff Fehr (fotky VI)

21. dubna 2010 v 17:01 | kikčííííík |  JEFF FEHR
Nějaká fota Jeffa Fehra... :D :D :D


Jeff Fehr
Jeff Fehr
Jeff Fehr
Jeff Fehr

Zdroj: Jeffův facebook

Jeff Fehr - profile - FMX Gladiator Games

21. dubna 2010 v 15:20 | kikčííííík |  JEFF FEHR

Jeff Fehr


Jeff Fehr (základní info)

21. dubna 2010 v 15:17 | kikčííííík |  JEFF FEHR
Základní info Jeffa, které jsem zkopírovala z webovek GSMA

Jeff FehrDatum narození: 1.9.1983
Místo narození: British Columbia, Canada
Bydliště: British Columbia, Canada
Závodí od roku: 1985
Motorka: Honda CR 250
Sponzoři: Ogio, Kicker Audio, Thor, AlpineStars, Dragon, Etnies, Skullcandy

Jeff Fehr (fotky V)

21. dubna 2010 v 15:11 | kikčííííík |  JEFF FEHR
Nějaké fotky Jeffa... :D :D :D

Jeff Fehr
Jeff Fehr
Jeff Fehr
Jeff Fehr
Zdroj: Jeffův facebook

Jeff Fehr (fotky IV)

21. dubna 2010 v 15:04 | kikčííííík |  JEFF FEHR
Opět fotky Jeffa... :D :D :D

Jeff Fehr
Jeff Fehr
Jeff Fehr
Jeff Fehr
Zdroj: Jeffův facebook

Jeff Fehr (fotky III)

21. dubna 2010 v 15:00 | kikčííííík |  JEFF FEHR
Nějaké fotky Jeffa... :D :D :D


Jeff Fehr
Jeff Fehr
Jeff Fehr
Zdroj: facebook

Jeff Fehr (fotky II)

20. dubna 2010 v 22:20 | kikčííííík |  JEFF FEHR
Zase nějaké fotky Jeffa... :D :D :D

Jeff Fehr
Jeff Fehr
Jeff Fehr
Zdroj: google

Jeff Fehr (fotky)

20. dubna 2010 v 22:11 | kikčííííík |  JEFF FEHR
Nějaké fotky Jeffa... :D :D :D

Jeff Fehr
Jeff Fehr
Jeff Fehr
Jeff Fehr
Zdroj: google

Guano Apes - Open Your Eyes

20. dubna 2010 v 21:43 | kikčííííík |  MUSIC

Guano Apes - Open Your Eyes


Guano Apes - Lords of the boards (Snow)

20. dubna 2010 v 21:41 | kikčííííík |  MUSIC

Guano Apes - Lords of the boards (Snow)


Guano Apes - Big In Japan

20. dubna 2010 v 21:39 | kikčííííík |  MUSIC

Guano Apes - Big In Japan


Guano Apes - Quietly

20. dubna 2010 v 21:37 | kikčííííík |  MUSIC
Guano Apes - Quietly

Marilyn Manson - This Is The New Shit

20. dubna 2010 v 21:32 | kikčííííík |  MUSIC

This Is The New Shit - Marilyn Manson - lyrics


Marilyn Manson - Tainted Love

20. dubna 2010 v 21:28 | kikčííííík |  MUSIC

Marilyn Manson - Tainted Love


Marilyn Manson - Sweet Dreams

20. dubna 2010 v 21:24 | kikčííííík |  MUSIC

Marilyn Manson - Sweet Dreams


Marilyn Manson - The Nobodies

20. dubna 2010 v 21:22 | kikčííííík |  MUSIC

Marilyn Manson - The Nobodies