Červenec 2008

Rozhovor s Kuchtou o X-Fighters a jiných věcech

31. července 2008 v 17:36 | kikčííííík |  PETR KUCHAŘ
Rozhovor s Kuchtou o X-Fighters a jiných věcech
Přinášíme Vám rozhovor s Petrem Kuchařem o Red Bull X-fighters v Mexicu, Pilníkovi, FMX apod., kterému ještě jednou děkujeme, že si na nás udělal čas. Věříme, že se Vám bude líbit a řádně Vás nažhaví na letošní Gladiators Games. Prozatím potvrzená jména jistě nezklamou - Metal Mulisha brothers - Jeremy 'Twitch' Stenberg a Jeremy Lusk, Thomas Pages, Wiley Fullmer a samozřejmě nebude chybět ani Pilník a další čeští jezdci.
Následovat by měl i rozhovor s Pilníkem. Fandům netřeba asi připomínat, že to bude především o jeho vynikajícím vystoupení na Red Bull X-fighters v Mexicu.
Kuchto, tys byl v Madridu na Red Bull X-fighters jako komentátor TV Nova. Jak se ti letošní ročník líbil? Nechtěl sis taky zalítat?
Samozřejmě, trať byla parádní, hned bych na to vlít. Ale jako divák a komentátor jsem to taky prožil. O ještě větší vzrůšo se nám staral Pilník.
A co jako "starej pardál" říkáš tomu neuvěřitelnému posunu v FMX? Dokázal sis před lety představit, že se budou skákat takovýhle triky?
Je pravda, že jsem takovýhle posun v FMX nečekal. Ani loni mě nenapadlo, že se budou v pohodě dávat takový komba v rotacích...ale je super, že FMX pořád takhle překvapuje.
No a teď v super výkonu Pilníka v Madridu. Jak bys ho ohodnotil a nepřijde ti, že ten kluk se ty triky učí "neuvěřitelně" rychle a člověk až nechápe s čím se zase vytasí?
Přesně tak...Pilníkovi přibývají triky hrozně rychle. Trochu je to daný nízkým věkem, ale určitě i jeho schopnostmi. Trénuje hodně a dneska se ve flipech cítí stejně, jako kolama dolu, takže nemá problém zkoušet náročný triky, když je zrovna hlavou dolu.
Souhlasíš s názorem, který už nesdílí jen čeští FMX fandové, ale i zahraniční novináři a jezdci, že Petr je zcela bezpochyby budoucí hvězdou FMX a je jen otázkou času, kdy RBXF vyhraje?
Já bych nespekuloval o tom, co v budoucnu vyhraje. Jasný je, že už teď je mezi hvězdami a držme palce, aby ho jeho progres moc nebolel a mohl nás dál jen překvapovat.
Kdo se ti nejvíc líbil a proč? Co říkáš na šílené francouzské "bratry v triku" - Charlese a Thomase Pageho? (Mimochodem T. Pages potvrdil, že přijede 29.11.08 na FMX Gladiator Games do O2 Arény, dále také například Jeremy Lusk). Nekopírují tě, když jezdí jen v trenkách a triku :-)))?
Nemůžu říct, kdo se mi nejvíc líbil...u každýho žeru něco jinýho. Je víc jezdců, který jsou jedinečný v něčem svým. Bráchové Page umějí parádní věci a je škoda, že nepředvedli svoje výjimečný specialitky...tak třeba v Praze?! Myslím, že určitě nekopírují mě...každý se cítí líp v něčem jiným. Někdo potřebuje být obrněný a někdo, jako oni, nebo já, potřebují být na lehko...trochu máme pocit, že nám chrániče překáží.
Byl jsi v Madridu na afterparty:-)?
Nebyl...s Pilníkem a spol jsme se bavili jinde, protože na afterparty byl vstup od 18ti a Pilníka by tam nepustili :-)
Co nám přichystáš na FMX Gladiator Games v Ostravě a O2 Aréně? No a ještě se nestyď a pověz nám, jak moc se na tyhle vrcholy FMX sezóny v ČR těšíš?
Samozřejmě se těším, protože jezdím hlavně pro publikum a pro český nejvíc...Takže kotel v těchto halách na mě funguje maximálně. Rád bych natrénoval něco novějšího, ale hlavně se nechci zrakvit!!! ...a nezklamat fans...
Ještě poslední otázka. Před nedávnem jsi pořádal FMX kemp, takže jak vidíš budoucnost českého FMX ježdění?
Kluků to zkouší docela hodně a věřím, že se brzy vyklubou další pořádný rideři. Proto ten kemp dělám..věřím, že jim to hodně pomůže a budou brzy mezi námi třeba i v O2 aréně a postarají se o nový vzrůšo na scéně.

Scott Murray-Double Backflip

31. července 2008 v 17:29 | kikčííííík |  FREESTYLE MOTOCROSS
Scott Murray skočil DOUBLE BACKFLIP
nebo odkaz zde¨

Martinova helma

31. července 2008 v 16:44 | kikčííííík |  MARTIN KOREŇ
Martin Koreň dotsal od svého sponzora nádhernou helmu Lazer.Odesignovanou od firmy SlimGrafix.Tato helma má na zadní straně zpracovaní jména pravým 23k plátkovým zlatem. Hodnota přilby dosahuje ceny motocyklu.

Petr Pilát... Red Bull X-Fighters Madrid 2008 (článek, fotky)

31. července 2008 v 10:34 | kikčííííík |  PETR PILÁT


Pilníkův článek o Red Bull X-Fighters v Madridu... :D :D :DRed Bull X-Fighters Madrid 2008

Čauves… tady jsem vám napsal pár řádek, jak to probíhalo na Red Bull X-Fighters v Madridu :-) V úterý 15.7.08 budíček v 7:00 hodin, odjezd do Prahy do Vinohradského pavilonu kde začala v 9:00 hodin tisková konference. Otázky, rozhovory, fotky atd, atd… Po skončení odjezd ( Já, můj taťka a Kamil Česák ) na letiště a odlet do Madridu. Na letišti už na nás čekal shuttle Red Bull X-Fighters a odvezl nás do hotelu. V úterý jsme měli volno, tak jsme se šli podívat do města, okouknout FMX trať a prostě byla jen a jen pohodička. Ve středu ráno jsem se dozvěděl, že ještě tréninky žádný nebudou a že jsi budeme připravovat motorky. Já jsem to měl tentokrát přímo luxusní, protože mi přivezli z fabriky KTM mojí motorku. Takže já nemusel nic na motorce připravovat a věděl jsem že se na ní můžu spolehnout. No a ve čtvrtek to začalo :-). Ráno proběhla se všemi jezdci tiskovka a od 11:00 hodin začali první tréninky. Jezdilo se vždy po dvojicích a dohromady měl každý jezdec 4 tréninky po 10 minutách. Já jsem si vylosoval k sobě ( Ronnie Renner ). Tréninky proběhly úplně v pohodě až na to strašný horko . Kolem 18:00 hodiny přišli do arény ,,Kuchta,, Petr kuchař a ,,Bulvár,, Ondra Kasík :-), ty přiletěli až v ten čtvrtek odpoledne. Letošní novinkou byla kvalifikace už pro veřejnost. Vše oficiálně začalo ve 21:30, aréna byla úplně plná, atmosféra skvělá a vše bylo připraveno ke kvalifikačním jízdám. Každý jezdec jel 2 jízdy ( 90 sec ) a ta lepší se mu počítala. Mě se povedla určitě víc ta druhá a vyjel jsem si 8.místo. Byl jsem moc spokojený a věděl jsem že v pátek v hlavním závodě bude můj soupeř Busty Wolter který skončil v kvalifikaci na 9.místě. Tak a tím končí všechna sranda :-) a už nás čeká jen a jen páteční hlavní oficiální závod Red Bull X-Fighters. V pátek ráno jsme měli ještě jeden 10minutový trénink pak nějaké rozhovory a už jen přípravy na hlavní závod. Je pátek 18.7.2008, 21:30, davy šílených fanoušků :-) čekají až se ukážeme v aréně PLAZA DE TOROS DA LAS VENTAS. Bustymu se jízda povedla tak u mě proběhla trošku nervozita :-) ale naštěstí to nic nezměnilo a mě se jízda taky vydařila :-) a vyhrál jsem! Měl jsem moc velkou radost že se to povedlo a dokonce jsem viděl v hledišti i Českou vlajku :-) . A jelikož jsem vyhrál a šel jsem do dalšího souboje kde byl můj soupeř vedoucí muž serie Red Bull X-Fighters Mat Rebeaud, věděl jsem že tady nemám šanci vyhrát :-) a tak jsem si to chtěl pořádně vychutnat a zajed pěknou jízdu. To se mi podařilo, samozřejmě že jsem nepostoupil, ale byl jsem strašně moc spokojený. Tak to je asi vše…. :-) Už mě nic nenapadá. Tady nějaké fotky a další info najdete na www.redbullxfighters.com Tak zatím ahoj a mějte se krásně ,,Pilník,,
Zdroj: www.petrpilat.cz

Three Days Grace - Animal I Have Become

28. července 2008 v 22:40 | kikčíííík |  MUSIC
Three Days Grace - Animal I Have Become

Hammerfall - Never, Ever

28. července 2008 v 22:36 | kikčíííík |  MUSIC
Hammerfall - Never, Ever

Euro Invaders Tripu

25. července 2008 v 8:44 | kkikčííííík |  MARTIN KOREŇ
Euro Invaders Tripu
Dlouho jsme plánovali výlet Evropou, ale dát dohromady dobrou partu v našem nabitém programu není úplně jednoduché. V květnu se zrušila plánovaná akce X-Fighters v Římě a tak se uvolnil termín v kalendáři pro Bustyho a Alvara. Začalo se plánovat. Cílové destinace road tripu byly: Itálie, Česká republika, Německo a Švédsko. Termín výletu byl plánovaný zhruba od 13. do 22. května. Po pár emailech jsme se všichni domluvili a cesta mohla začít.

V úterý 13. května jsme se sešli kousek od Brna a to v parku Honzy Brabce. Místo jsme příznačně pojmenovali Big Gap. V téhle partičce (Massimo Bianconcini, Alvaro dal Farra, Lucca Zironi, Vani Odera, Icio Paggiani, Stefan Bengs, Busty Wolter a z Čechů Já a Brabčák) jsme pokořili největší dirt park v Evropě. Když říkám největší, tak to myslím opravdu vážně. Honza tady má větší skoky než najdeš na On the Pipe 4. Dva step down, tři step up, 30 metrů dirt double a 50 metrů dirt double. Ze step down letíš dolů třicet metrů, přeřadíš na čtyřku a držíš gas co to jde až do hrany. Rychlost asi 100km/h, ale nevím to přesně, nemám tacháč…A za chvíli vzlítneš jak Boeing. Tenhle zážitek je naprosto nepopsatelný. Ve středu po ježdění jsme vše naložili a vyrazili na trajekt do Rostock.

Po sedmi hodinové plavbě jsme se dostali na Skandinávskou pevninu. Přestože doma bylo 25 C, tak ve Švédsku nás překvapilo pouhých 10 C. Johnyho, který se vybavil, jako by jel na Bahamy, nečekalo nic příjemného. Po dlouhé cestě (cca 8 hodin) jsme KONEČNĚ dorazili do města Nynashamn (70 km od Stockholmu), kde se nachází přenádherný park Sweetspot, který si zde vybudoval Fred Johansson. Počasí zde nebylo úplně příznivé, ale Fred má připravený park tak, že by se dalo jezdit i kdyby trakaře padaly. Park s double linem, wall ridem, fun boxem a transferem není v dnešní době nic nezvyklého, ale upravenost tratě a dokonalost ramp a dopadů se najdou málo kde.

Na víkend jsme se zastavili ve Stockholmu, kde se 17. května konala 1. show Gladiators Game Tour 2008. Ostatní Euro Invaders vyrazili do Berlína do parku Stefana Bengse.

Gladiator Games znáte dobře z Prahy a Ostravy, a tak k systému akce nemusím nic dodávat. Ve Stockholmu jsme byli poprvé a myslím si, že GSMA zde položili dobré základy k vybudován tradiční události. Absolutně nejlepší jezdec byl Jeremy Lusk. BF Tsunami, kde motorka chvíli chytá i opačnou rotaci je prostě moc. Ukázal taky svůj Best trick z X-Games - BF Helicopter Look Back. Co je víc? Nejlepší na téhle akci je, že se všichni baví. No stress, just party and show.

S kocovinou jsme vyrazili směr Itálie, ale trochu jsme zabloudili a opět se ocitli v Nynashamn. Po zkoumání mapy s měřítkem 1cm = 25km a s Johanssnem na drátě jsme konečně našli cestu k trajektu. V Německu jsme si udělali zastávku na MX trati v Treptis.

Večer jsme po 2300km dojeli k Alvarovi. Ale co se nestalo - prší, prší a jen prší. Předpověď na Windguru.com byla špatná a pohled z okna byl ještě horší. Bohužel i to se může stát a tak nezbývalo nic jiného, než se vrátit domů a ukončit náš road trip.

A to nejlepší nakonec - videjko pro vás zde (.wma 107MB)
autor: Martin Koreň
ZDROJ: www.fmx.cz

After Forever - Alone (Heart Cover)

23. července 2008 v 18:03 | kikčííííík |  MUSIC
After Forever - Alone (Heart Cover)


Six Feet Under - TNT (Live AC/DC cover)

21. července 2008 v 19:05 | kikčíííík |  MUSIC
Six Feet Under - TNT (Live AC/DC cover)

After Forever - Equally Destructive (Single DVD)

21. července 2008 v 19:02 | kikičííííík |  MUSIC
After Forever - Equally Destructive (Single DVD)

Within Temptation - Angels (Masters of Rock)

21. července 2008 v 16:00 | kikčííííík |  Masters of Rock
Within Temptation - Angels (Masters of Rock)

Arakain - Vír (Masters of Rock)

21. července 2008 v 15:55 | kikčííííík |  Masters of Rock
Arakain - Vír

Korpiklaani - Vakirauta (Masters of Rock )

21. července 2008 v 15:52
Korpiklaani - Vakirauta(Masters of Rock )

Edguy-Superheroes- Masters of Rock

21. července 2008 v 15:49 | kiíkčíííííík |  Masters of Rock
Edguy-Superheroes ( Masters of Rock)

Pink Cream 69 - Masters Of Rock '07 - Shame

21. července 2008 v 15:37 | kikčííííík |  Masters of Rock
Pink Cream 69 @ Masters Of Rock '07 - Shame

Axxis - Dance With the Dead, Masters of Rock 2007

21. července 2008 v 9:07 | kikčíííííík |  Masters of Rock
Axxis - Dance With the Dead, Masters of Rock 2007

Rage + Orchestra - Turn the Page, Masters of Rock 2007

21. července 2008 v 9:04 | kikčííííík |  Masters of Rock
Rage + Orchestra - Turn the Page, Masters of Rock 2007

After Forever - Equally Destructive, Masters of Rock 2007

21. července 2008 v 9:02 | kikčííííík |  Masters of Rock
After Forever - Equally Destructive, Masters of Rock 2007

Sabaton - Primo Victoria, Masters of Rock 2008

21. července 2008 v 8:58 | kikčííííík |  Masters of Rock
Sabaton - Primo Victoria, Masters of Rock 2008

Epica - Sensorium, Masters of Rock 2007

21. července 2008 v 8:56 | kikčííííík |  Masters of Rock
Epica - Sensorium, Masters of Rock 2007