Březen 2008

Kuchta rok 2001 (rozhovor)

28. března 2008 v 19:06 | kikčííííík |  PETR KUCHAŘ
Petr Kuchař - rozhovor

Kuchta…..všichni vyznavači motokrosu vědí, o kom je řeč. 13 titulů mistra republiky v motokrosu, v roce 1993 celkově 14.místo v seriálu MS, skvělí jezdec a bavič diváků. Nikdo si nedokáže představit závodění v Čechách bez Kuchty. A Kuchta? Vymyslel si novou zábavu, už mu nestačí jenom někoho předjíždět. Stal se z něj "Flying Kuchta". Tušíte správně, dal se na FMX (freestyle motokros).


Petr Kuchař

(nar. 31.12.1971)

sponzoři: No Fear, Oakley, Texaco, Diadora, GOLDfrenKdy jsi začal jezdit?
V 7 letech, táta jezdil taky.

Tvůj nejcennější úspěch?
Cením si každej úspěch, ale vedle 13 titulů mistra republiky a celkově 14. místa v Mistrovství Světa v roce 1993 si nejvíc cením návratu k motorce po vážném zranění pravé ruky a fraktury páteře (ukazuje jizvu).

Motokros je hodně nebezpečnej sport. Co Tě k němu přitahuje? Je to rychlost, nebezpečí nebo skoky? Nebo si prostě rád dáváš do tlamy. Všeobecně se ví, že je těžký tě sundat z motorky, když trénuješ.

Určitě mně nejvíc baví skákání, to je ten správnej adrenalin. To je taky důvod, proč sem se nechal ukecat do FMX. Když letíš vzduchem ve velký vejšce a tak si tam blbneš, to je fakt takovej druh orgasmu. Já myslím, že jestli si někdy na mašině trochu odlepil zadek od země, tak víš o čem je řeč.

Máš nespočet titulů jak z motokrosu, tak superkrosu. Teď si navíc přidal FMX. Kterou z těhle disciplínek chceš postavit na 1. místo?
Určitě FMX, ale budu ještě závodit SX (supercross) a MX (motocross). Chtěl bych vyhrát ještě jeden titul v SX. Letos to nebude jednoduchý a to mně právě bere. Každopádně freestyle je moje budoucnost. Taky se chci věnovat mladejm. Baví mně to a snad jim můžu něco poradit.

Freestyle motokros teď dominuje extrémním sportům. Kdy a proč Tě to chytlo?

Extrémní skoky na motorce mě berou od začátku, na závodech jsem se vždycky zúčastňoval soutěže o nejlepší skok, takže když jsi mně loni hecnul, ať se naučím supermana, tak jsem se ho prostě naučil


Tvoje "freestylová" premiéra se odehrála loni v září v rondu při No Fear Freestyle Motocrossu 2000. Co Ti tahle akcička dala?

Byl to můj 1. kontakt se světovou špičkou, otevřela mi dveře do světa. Poznal jsem, že tenhle sport může jít hodně dopředu. Vlastně hodně dobrejch motokrosařů přestalo závodit na úkor FMX. Lidi jako Mike Jones nebo Edgar Torronteras. Myslím, že tomu se hlavně můžu věnovat dýl než závodění.

Vidíš rozdíl mezi klasickým zavoděním a FMX?
Samotnej název freestyle napovídá, že FMX je prostě free - víc zábavy než závodního stresu. V závodění je to navážno. Kluci mezi sebou víc soutěžej, protože na ně tlačej sponzoři, týmy a tak. Tady si jeden druhýmu chválíme triky a pak jdeme společně kalit. Tím ale nechci říct, že to v závodění je nějaký divný. Závodění je taky super.

Jak jsme na tom u nás s talentem u mladejch kluků? Budou tady někdy kluci umět to co ty nebo Jones, myslím ve freestylu?

Náš motokros má určitě talenty. Honza Brabec nebo Petr Pilát. S FMX je to horší. Kluci se to teprve učí poznávat. Docela dost FMX triků umí mladej Podmol. Třeba Petr Pilát do toho jde hodně drsně a to je mu teprve 10 let. Záleží jen na nich, jestli budou mít chuť jít do FMX.

Tvůj nejoblíbenější trik?
Vždycky ten novej. To je na tom úžasný. Některý triky navazujou na sebe, prostě zvládneš double seat grab a pak už se držíš jenom jednou rukou a tak. Prostě posunuješ hranice. A když ne ty, tak si piš, že někdo určitě.

Kterej to je teď? Naposledy si zkoušel cliff hangera.

Kiss Of Death. Poprvé to udělal Mike Jones. Vyhrál s tím Winter X Games. Mike je magor a tenhle trik je fakt těžkej. Musíš se dostat před a nad motorku, nohy hodně kolmo a motorku skoro taky, zadní kolo dolu. Vlastně taková stojka. Je to hodně razantní a hodně to působí na lidi.

Kolik triků vůbec umíš?

Asi 20. Některý pořád zlepšuju, některý nedělám, protože už jsou trapně lehký a vůbec bych za ně nedostal body.

Trapně lehký? Co může bejt trapně lehký 12 m nad zemí a 30 m do dálky?
Tak třeba superman seat grab, kterej vlastně představoval FMX. Teď ho už moc neuvidíš, protože prostě už je to někde jinde.

Kdo jsou podle tebe osobnosti FMX?

Mike Jones, Drake McElroy, Travis Pastrana. Mike je výbornej kamarád. A určitě osobnost. Je mu už 36, ale pořád je démonickej. Drake umí moc. Poznal jsem ho ve Státech. travis je mladej, ale co umí na motorce je prostě bomba. On přitahuje diváky k FMX. Nikdy neprohrál FMX soutěž.

Teď trochu čísel. Jaký jsou ideální míry skoku?

25m do dálky 12m do výšky, to ti dá tak 3 vteřiny "air timu". V US se to pohybuje ke 30m. Dan Pastor má doma rampy postavený 35m od doskoků.


Pro mou další "freestyle" kariéru to bylo naprosto nezbytný Tam jsem se probudil. Američani fakt předběhli Evropu. Spousta novejch kluků, který lítaj neuvěřitelný triky. Kluci jako Dan Pastor nebo Dustin Miller, dali tomu novou šťávu a přinesli nový triky. Jeden den jedeš finále a druhej skončíš poslední. Uměj moc. Získal jsem spoustu zkušeností a novejch kámošů. Taky mně překvapil zájem lidí. Hned v Clevelandu přišlo 18.000 lidí. Po závodech jsem snad podepsal něco každýmu z Clevelandu.

Kluky i organizátory si zaujal, mluvilo se o tvém návratu do IFMA série na podzim. Chceš se tam vrátit?

Určitě. V první chvíli po příletu jsem měl chuť to zabalit a jet domu. Tak hustý bylo to, co předváděli. Po posledních závodech jsem už přemejšlel, co budu muset udělat, abych se dostal do špičky. Tak teď mocně trénuju.

Co takhle X Games nebo Vans Triple Crown?

To jsou momentálně nejlepší FMX akce na světě, jen pro ty nejlepší. To si piš, že tam chci bejt taky. Bohužel není moc snadný dostat pozvánku. Je to hodně politický a musíš mít dobrej kontakt nebo sponzora. Zkusíme to přes No Fear

Budeš dělat nějakou demo show?

Problém je s doskokem. Potřebuješ hlínu. Rampa je v pohodě. Tak jsme koupili návěs od kamionu a postavili doskok na něm. Teď můžu jet kdykoliv kamkoliv a za 10 minut budu skákat třeba na Staromáku. Myslím, že to bude hodně dobrý.

Naučíš mně skákat?
To si piš, horší bude naučit tě přistát.

Můžou se FMX věnovat taky holky?

Miss FMX, Erin Bates, ta se tomu trochu věnuje. Prej ještě nedělá moc triků, ale skáče už tak 10, 15m. Takže proč ne. Ona má teda výhodu, že Andy, její BF dělá FMX.

Poslední otázka, chceš mi ještě něco říct?

Jo, už se mě na nic neptej

[Ptal se: Marek Rejman (MAXTREME)] 19.10.2001

LP, pád (článek)

27. března 2008 v 22:09 | kikčííííík |  LIBOR PODMOL
70.jpg

Černý týden si počíhal na českou freestylovou elitu. Kvůli zranění z Ostravy programu v brněnské hale Petr Kuchař pouze přihlížel a při závěrečné páteční skokanské sérii došlo i na vicemistra světa Libora Podmola. Ten pod nízkou střechou Ronda po vzoru Kuchaře naprosto nečekaně "vysekl" back flip a vypadalo to, že jeho překvápko bude mít hladký průběh. Doskok však Podmol neustál, motorku odhodil do mantinelu a okamžitě se postavil na nohy. Aplaudujícímu publiku však Podmolovo kulhání neušlo a s napětím čekalo na verdikt lékařů. Ten přišel z Úrazové nemocnice: dvě zlomené kůstky vnitřního kotníku zpevnili lékaři šroubem a po operaci si Podmol poleží na nemocničním lůžku zhruba týden. Hůře vyhlíží prognóza léčení. Podle prvních informací čeká Podmola nejméně dvouměsíční freestylová pauza...

Night of the Jumps Liberec (článek, fotky)

27. března 2008 v 8:00 | kikčííííík |  FREESTYLE MOTOCROSS

Night of the Jumps Liberec

FMX
Night of the Jumps Liberec
Ve čtvrtek 22.2.2007 jsme mohli v České Republice vůbec poprvé vidět pravé fmx závody. Žádné demo nebo show pro lidi, ale nefalšované závody, kde jezdci posílají triky doslova na hranici pádu. A že se nejednalo o závody jen tak obyčejné svědčil už samotný název - Night of the Jumps. Tato série navíc od letošního roku spadá přímo pod FIM (mezinárodní motocyklovou federaci) a celá série tak nese hrdý název FIM IFMXF World Championships, nebo-li Mistrovství světa ve freestyle motocrossu. A v Liberci se jel první závod této série pro sezónu 2007.

Těchto závodů se pravidelně účastní i dva čeští jezdci Martin Koreň a Libor Podmol, který navíc loni skončil na krásném druhém místě v celkovém bodování. Nejprve to vypadalo, že bychom mohli v Liberci mít nasazených celkem 6 jezdců. Kromě dvou již jmenovaných byl ve hře taky Petr Kuchař, který ale ještě nemá stoprocentně doléčené rameno a tak sice nerad, ale do Liberce přijel alespoň jako divák. Stejně tak se kulhavou chůzi v prostoru diváků pohyboval i Zdeněk Fusek po nedávné operaci kolene. Dalším z českých jedzců mohl být Petr Pilát, bohužel ale nemohl startovat právě kvůli FIM a jejich přísným pravidlům, ve kterých je zmínka o minimálním věku 16 let a ten Pilník dosáhne až v březnu. Na startovní listině ale nechyběl David Rejsek, který už během dopoledních tréninků posílal krásné triky a na jeho večerní show jsem se moc těšil. Bohužel během jeho posledního tréninku zkoušel BackFlip z kickru, který napoprvé poslal naprosto bezchybně s čistým dopadem, nicméně při druhém pokusu mu nájezd nesednul tak jak potřeboval a jeho BackFlip se zastavil ve fázi kdy byl David hlavou dolů a i když ještě fest tahal za řidítka, už z toho vice nedostal, v moment kdy pod sebou zahlédnul hlínu byl asi jen metr nad zemí a stihnul už jen dát ruky před sebe. Bohužel následoval pád jaký si nikdo nepředstavoval ani v těch nejhorších nočních můrách a celá Tipsport Aréna na dobrých 15minut naprosto stichla. Během toho byl David ihned obklopen doktory a následně převezen do nemocnice. Naštěstí David neutrpěl žádne větší zranění a dnes ho pustili z nemocnice domu, prý je jen otlučenej a pěkně nasranej. Nakonec do závodu z čechů nastoupili jen Koreň a Mouka a dalších devět jezdců ze zahraničí jako Remi Bizouard - FRA, Mike Mason - USA, Sebastian Wolter - GER, Romain Izzo - FRA, Bart Oglaza - POL, Fabian Bauersachs - GER, Ailo Gaup - NOR, Jimmy Verburgh - BEL, Martin Schenk - AUT.

Martin Schenk byl po delší absenci na NotJ trochu nervozní a skončil na 11 místě. Jimbo zajel dobře, ale nestačilo to na lepší než 10 místo. Podobně jako Schenk se po více než jednom roce vrátil do NotJ i Ailo Gaup, měl ale dva DeadSailory a tedy 9 místo. Bart Oglaza a Fabian Bauersachs zajeli pěkné jízdy a jen o pár bodů nepostoupili do finále. Naopak postoupili Koreň s Moukou, Busty Wallter, Mike Mason, Remi Bizouard a Romain Izzo.

Prvním postupujícím z kvalifikace byl Martin Koreň a po pádem vyzhližejícím BackFlipu na konci své kvalifikační jízdy, ve finále poslal 1-Handed-Flip jako první trik, přidal triky jako Lazyboy, Double Seatgrab, Whip, 9-O-Clock, Hartattack Indian Air a Nac Flip získal 241 points a posadil se do horkého křesla. I hned po něm vyjel Romain Izzo, který ale maximálně čistě provedenými triky 1-Handed Kicker Flip, Double Seatgrab, Deadbody, Tsunami, Nac Flip, 1-Handed-Flip, Heelclicker Flip a Cordova Flip zabral místo v horkém křesle na místo Martina. Dalším v pořadí byl Busty Wolter, který poslal krom jiného Backflipy na obou dlouhých rampách a přidal 1-Handed-Flip, to mu vyneslo 262 bodů, ale na v křesle sedícího francouze to nestačilo. Dalším kdochtěl usednout do křesla byl držitel medaile za XGames Make Mason a nasadil Whip, Nac Flip, Mase Twist, Heelclicker Flip, Double Seatgrab Indian Air, Cliffhanger, Whiped Flip a No-Handed Flip v Double-Up (poslední skok za dvojnásobný počet bodů), 317 bodů ale na vedouciho Izza nestačilo. Za bouřlivého potlesku vyjel na trať Libor Podmol, který poslal všechny své nejlepší triky, přidal BF Heel Clicker a vůbec poprvé poslal na hlínu i BackFlip Cordova, možná právě díky tomuto byl Libor trochu nervóznější a snad kvůli některým méně dotaženým trikům získal za jinak skvělou jízdu pouhých 300bodu a Izzo tak seděl v křesle dale. Posledním kdo mohl ještě usednout do křesla byl Remi Bizouard, který se take účastnil loňských XGames, předvedl triky jako Rock Solid, Scorpion Tsunami, Whip, Flintstone Nothing, 9-O-Clock Indian Air, 1-Handed Flip, Heelclicker Flip a No-Handed Flip v Double-Up. Bohužel to stačilo jen na třetí místo a celkových 307 bodů. Romain Izzo který usedl do horkého křesla hned v úvodu finálových jízd nenašel přemožitele a první závod série Night of the Jumps 2007 vyhrál.

Mezi kvalifikacemi a finalem se jeli ještě soutěže Whip Contest a Highest-Air-Contest. Nejlepší whipy předvedl tým ve složení Remi Bizouard a Busty Walter. Boj o vítězství v soutěži o nejvyšší skok byl ke konci pěkně napínavý a i když se při svých dvou posledních pokusech laťky vždy dotknul, ale nějakým zázrakem neslpadla, vyhrál Libor Podmol s výsledkem 7,30 metru.

Během pár dní přidáme i nějaké to foto.

Zítra, tojest v sobotu 24.2.07 bude na ČT4 Sport od 20.00 přibližně jeden a půl hodinový záznam z Liberce, navíc s komentářem Pilníka.

Results Qualifikation
1. Remi Bizouard FRA FFM Yamaha 259 Points
2. Libor Podmol CZE ACCR Suzuki 248 Points
3. Mike Mason USA DMSB Honda 238 Points
4. Sebastian Wolter GER DMSB Suzuki 224 Points
5. Romain Izzo FRA FFM Honda 217 Points
6. Martin Koren CZE ACCR Kawasaki 212 Points
7. Bart Oglaza POL PZM Suzuki 209 Points
8. Fabian Bauersachs GER DMSB Kawasaki 200 Points
9. Ailo Gaup NOR NMF Honda 166 Points
10. Jimmy Verburgh BEL DMSB KTM 160 Points
11. Martin Schenk AUT OeAMTC Yamaha 133 Points

Results Whip Contest
1. Remi Bizouard FRA FFM Yamaha
1. Busty Wolter GER DMSB Suzuki
2. Mike Mason USA DMSB Honda
2. Jimmy Verburgh BEL DMSB KTM
3. Martin Koren CZE ACCR Kawasaki
3. Bart Oglaza POL PZM Suzuki

Results Highest-Air-Contest
1. Libor Podmol CZE 7,30 Meter (1st)
2. Bart Oglaza POL 7,20 Meter (1st)
3. Martin Schenk AUT 6,00 Meter (1st)

Results Final NIGHT of the JUMPs - Final
Liberec 22. Februar 2007
1. Romain Izzo FRA FFM Honda 321 Points
2. Mike Mason USA DMSB Honda 317 Points
3. Remi Bizouard FRA FFM Yamaha 307 Points
4. Libor Podmol CZE ACCR Suzuki 300 Points
5. Sebastian Wolter GER DMSB Suzuki 262 Points
6. Martin Koren CZE ACCR Kawasaki 241 Points

FIM Freestyle MX World Championships
Final Ranking (after 1st contest)
1. Remi Bizouard FRA FFM Yamaha 20 Points
2. Libor Podmol CZE ACCR Suzuki 18 Points
3. Mike Mason USA DMSB Honda 16 Points
4. Sebastian Wolter GER DMSB Suzuki 14 Points
5. Romain Izzo FRA FFM Honda 12 Points
6. Martin Koren CZE ACCR Kawasaki 10 Points
7. Bart Oglaza POL PZM Suzuki 9 Points
8. Fabian Bauersachs GER DMSB Kawasaki 8 Points
9. Ailo Gaup NOR NMF Honda 7 Points
10. Jimmy Verburgh BEL DMSB KTM 6 Points
11. Martin Schenk AUT OeAMTC Yamaha 5 Points

rozvrhy s Avril

27. března 2008 v 7:48 | něco tam a něco jinde :-))) |  Avril Lavigne
Photo Sharing and Video Hosting at PhotobucketPhoto Sharing and Video Hosting at PhotobucketPhoto Sharing and Video Hosting at PhotobucketPhoto Sharing and Video Hosting at PhotobucketPhoto Sharing and Video Hosting at PhotobucketPhoto Sharing and Video Hosting at Photobucket

Nate Adams fotky II

26. března 2008 v 7:50 | kikčííííík |  NATE ADAMS

něco o mně

26. března 2008 v 7:39
O autorovi tohoto blogu
Jmenuji se Kristýna…bydlím na Vysočině….úplně obyčejná holka(trochu víc praštěná a veselá)…nejdůležitější pro mě je zdraví,rodina,kámoši,hudba(metal,rock,punk např.Darkseed,Metallica,Dan Landa,Children of Bodom,Cradle of Filth,Marylin Manson,Guano Apes,Doga,Avril Lavigne,Škwor,Nightwish,Pink,Evanescence,Korn,Kabát,,Ine Kafe,Alkehol a další zábavový kapely…a spoustu dalších skupin…z filmů se ráda kouknu na :Román pro ženy,Černí baroni,Pelíšky,Samotáři,RRRrrr,Saw ,Underworld,Rafťáci ,60 sekund,ale i na nějaký historický filmy..ráda čtu...mám ráda historii….jinak mě totálně chytly crossky a motocrossové odvětví zvané FMX…..,ale nejsem z těch co se o motorky zajímají jenom proto,kdo na nich jezdí a jak vypadá!!!...FMX mě chytlo a každému jezdci patří podle mě VELIKEJ RESPECT…spíše se orientuji na české ridery ….,ale zajímám se i o světové….jezdce mám oblíbené všechny ..ale asi nej z jezdců PETR KUCHAŘ,ale můžu úplně všechny…..jinak miluju snowboard a hory….tak to by bylo asi vše ,když budete mít nějaké připomínky ke mně nebo blogu tak napište do komentů.. :-)

Zdeněk Fusek (fotky III)

21. března 2008 v 19:17 | kikčííííík |  ZDENĚK FUSEK
Fotky... :D :D :D


Z OFICIÁLNÍCH STRÁNEK ZDEŇKA FUSKA www.showrider.cz

Kuchta (fotka)

21. března 2008 v 11:56 | kikčííííík |  PETR KUCHAŘ

ZAJÍMAVÝ (určitě to stojí za přečtení a zamyšlení)

20. března 2008 v 22:46 | kikčííííík |  PETR PILÁT
Myslím si ,že tento článek stojí za přečtení a následné zamyšlení.....některé holky by si to podle mě měly srovnat v hlavě (já jsem se u tohoto článku dost nasmála)

O princi Pilníkovi

www.fmx.cz
Bylo nebylo království webového rozhraní s názvem FMX.CZ. Žil nežil mladý princ freestyle motocrossu Pilník.
I probíhala jednoho dne v království FMX.CZ diskuse o princi Pilníkovi. Sešlo se mnoho mladých princezen ze vzdálených krajů. Dokonale okouzleny magickou září back flipu, podlehnouc šarmu mladého muže, usmyslely si ty mladé dámy, že pojmou Pilníka II. za manžela.
A protože zájemkyň byla ohromná spousta, začaly konkurentky pocházející z království dalekých i blízkých vymýšlet rozmanité strategie, jak opít mladíka láskou. Byly mezi těmi divokými princezničkami jak slečny ctnostmi oplývající, tak i rozjívené neurotické mladice, pro něž byl sňatek s Pilníkem jedinou možností, jak se vyhnout krutému osudu doživotního partnerství s devítihlavou saní v její sluji.
I neváhaly ty nejnešťastnější nešťastnice hned na úvod odhalit své nejtajnější plány a sny. Ba i e-maily začaly do království FMX.CZ posílati. Pod rouškou tajemství neskrývaly ani částeček svého virtuálního těla.
A to vše s jediným úmyslem: uchvátiti mladého muže a uzmouti ho celému světu. "Zapomeň na Pilníka I., svého otce, na svou máti, i na sestru princeznu Niku, jen mně věnuj svůj život. Budu s Tebou vystupovat v televizi, budu po Tvém boku šťastná. A Ty budeš šťasten se mnou." Takový vzkaz jim šel z očí vyčísti.

Princové jsou na draka

Princové to mají těžké. Nejdříve dlouho krotí draka (v případě prince Pilníka se jedná o saň o kubatuře 125ccm), občas se jim při souboji s plameny hrůzných stvůr dokonce stane ošklivé zranění, a poté, co již svého soupeře přemoci dokáží, back flipa na něm učiní, ba i jinak ho zkrotí (Shaolin, No Footed Can Can, Seat Grab), musejí odrážet nápor princezen…
Nu a stejně na tom byl i Pilník II. Květům lásky plané, nečekané, vroucí i ďábelské musel ten kluk čelit. "Péťo, jsi ten nej nej nej kluk na světě. Sice tě neznám ale si pěknej a vypadáš mile:-)) A jsi mmooooc šikovnej." Těmito slovy oblažovala princátko z Pyšel princezna Agáta. Neznajíc Pilníka, jeho rodinu, jeho království, oslněna však televizním vystoupením a představením princátka v Sazka Areně, rozhodla se ho pojmouti za manžela.
Konkurence byla však rozmanitá v království FMX.CZ. Kvítka růžová, voňavá, ale i trnité květy rozhodly se lokty používat ve svém boji o životního partnera. "Prostě si malá ulhaná kráva no... Tak se di vycpat pičko!!!" Vulgarismy, jež snad ani v odposleších fotbalových funkcionářů nebylo možné vyslechnouti, staly se zbraní mocnější než meč v této válce děvčat, jež povětšinou snad ni věkové hranice fyzické lásky ještě nedorostly.
Zatímco princ Pilník do webového království občas jen na malou chvilku zavítal, vše dobré popřál a na svém oři KTM opět odjel, rozhodly se princezny pro strategii maratónského běžce. Aneb: která déle vydrží, ta dostane Pilníka za muže a půlku království Pyšelského k tomu. A k pořádnému souboji patří i ostré lokty… Inu, dobrý ženich a ještě lepší bydlo, to nejedné oči zaslepí.
Princezna Týna se dokonce nebála ni lží a své sokyni vzkázala… "Čau, tak ty si myslíš, že tím vzkazem mě ztrapníš před Petrem? To se ti fakt nepovedlo! Petr je totiž v Itálii!Psal mi odtamtud! PS: Žárlivost je hnusná vlastnost! Jo,pravda někdy bolí!" Škoda, že princ Pilník v žádné Itálii tou dobou nepobýval…

Megii a /l/k5 aneb boj za dobrou věc

Zatímco boj mezi zaslepenými princezničkami pokračoval, našli se v království FMX.CZ i ti, kteří se snažili atmosféru uklidňovat a posouvat do obvyklých kolejí. "Fakt ste úplně vypatlaný tohle je Petrova věc a vy to dáte na net, to jste si to nemohli vyřešit mezi sebou?! Tohle jsou stránky úplně něčem jiném než Petrově osobním živote..........zdarec." Těmito větami reagovala například Megii. "Tak pokud vím tak to sou stránky o fmx a ne o seznamce. Jestli někdo někomu dá mail a jestli ste tak naivní děvčátka, že si myslíte , že vám tak chytrej klučina jako je Pilník dá mail ......asi ne co !!!!!SEZNAMKA JE JINDE DIVKY" Snažil se za klid v království FMX.CZ krále Grega orodovati přítel s přezdívkou /l/k5.
Myslíte, že to pomohlo? Posuďte sami, vypravěč vám pomůže odpověď na zmíněnou otázku získat pomocí dalších úryvků z diskuse. "Ty malá slepice co si o sobe vůbec myslíš… Jo tak se uklidni ty malá štětko!!! Zapoj ty svoje piliny co v tý hlavě máš, no nebo vlastně ty už vyhořely, tak jen ten zbytek co tam máš a pořád neotravuj!!!!"
Následující milostnou korespondenci sepsala Verča, jedno z vůbec nejromantičtějších stvoření, které do království zamířilo. Ta noblesa, jako by jí blyštivé diamanty z úst vycházely. No nezdá se vám?
Při intenzitě láskyplného vzplanutí a přítulnosti mnohých princezniček se některá hedvábná stvoření rozhodla přejít na jinou taktiku: Odlišit se a díky tomu získat srdce svého šampióna. "Ahoj Péťo, chci ti jenom říct (teda pokud tohle čteš), že si fakt dobrej, gratuluju! A to, že tady někdo píše, že tě balej jenom holky kvůli tomu, že seš slavnej, asi je to pravda, ale já mezi ně nepatřim! Fakt se mi líbíš a mám tě ráda hlavně kvůli tomu, že seš hezkej a podle toho, jak tě znám, i hrozně hodnej!" Svěřila se se svým srdcebolem Kristýna.

Cililink, je tu konec

A jak to všechno vlastně skončilo? Skandálně, šokujícně, zkrátka překvapivě!!!! Ukázalo se totiž za hory a za doly, za devatero horami a devatero řekami, že Pilník není princ, ale samotný Bůh! "Jak se tak dívám na ty články, tak seš pro nás snad ňákej bůh, a to seš!" Zvěstovala nám princezna Sobka.
Takže, je vlastně Pilník princ, Bůh, nebo snad Alladin, sultán, nebo Dalajláma? Ne, Pilník je normální kluk, který umí něco výjimečného… Jeho pohádka zdaleka ještě nekončí, těšte se na další pokračování. V dalších dílech by však vypravěč nejraději psal pouze o FMX…

Zdeněk Fusek (fotky II)

20. března 2008 v 22:25 | kikčííííík |  ZDENĚK FUSEK
Nějaký fotky Zdeňka Fuska... :D :D :D
Z OFICIÁLNÍCH STRÁNEK ZDEŇKA FUSKA www.showrider.cz

počítadlo

20. března 2008 v 22:17
CNW:Counter

Martin Koreň (rozhovor)

19. března 2008 v 20:43 | kikčííííík |  MARTIN KOREŇ
MARTIN KOREŇRozhovor s Marťou... :D :D :D
A je tu zase podzim. Za námi je léto, které bylo tento rok ve znamení jamů. První akce se konala 15. července ve Švédsku. Pak už to šlo ráz na ráz. Horsefeathers FMX jam na Mníšku, Moss Plus FMX jam v Hustopečích a ve stejný den taky Atze FMX jam v Berlíně.
Do Švédska jsem měl tu čest podívat se celkem třikrát v rámci Edge Games. Jezdíme tam rádi. Možná to je jiná krajina, která nás tam táhne, odpočinková cesta trajektem nebo největší procento krásných blondýnek, které tam potkáte na každém rohu. Švédsko má prostě něco do sebe, takže když nás Fredrik Johansson pozval, tak jsme pochopitelně neváhali. Vyrazili jsme o pár dní dřív, abychom si pořádně zajezdili. Když jsme dorazili do Nynashamn, města 70 km od Stockholmu, tak jsme se jeli podívat rovnou na trať. Park s wall ridem, fun boxem, 3 dopady, 6 ramp, dva celkem velké dirt jumpy a foam pit. Vedle trať na minibiky a mini rampa. To je prostě Sweet Spot. Jeden z nejlepších FMX parků v Evropě.
Tenhle jam byl náš první a vůbec jsme nevěděli, co od toho máme čekat, co se bude dít. Byli jsme ovšem mile překvapeni celým průběhem akce. Fredd pro nás připravil řadu doplňkových aktivit jako wakeboarding, výlet lodí včetně koupání a grilování u moře či vodní skůtry. Celková atmosféra byla opravdu parádní, protože nešlo o peníze nebo o výsledky, ale dobře si zajezdit a zablbnout s partou kamarádů. Při tréninkách jsme udělali spoustu fotek a dávali si rady k různým trikům.
V sobotu se na nás přišlo podívat asi 3000 lidí. Mimo FMX byla připravená ještě show v mini rampě na skatu, BMX a in-linech. Na mini bike trati proběhl závod, do kterého se přihlásilo zhruba 15 minibikerů včetně Fredda. V FMX jsme si dali sweet jízdu, sweet trick, sweet dvojice a sweet whip. Na závěr jsme všichni na trati jeli train přes všechny překážky. Akce se vydařila do puntíku. Velkou zásluhu na tom měl Fredd, protože chování promotéra má velký vliv na průběh akce. Zažil jsem tolik exhibic, kde byl promotér naprosto nervózní týpek a podle toho akce vypadala - vystresovaní jezdci, naprostý chaos a žádná organizace. Na Sweet Spot bylo vše, jak má být.
Po celém roce ježdění nahoru a dolů po Evropě (exhibice, contest, exhibice...) člověk kolikrát zapomene, proč na té motorce jezdí. Tady jsem si vše znovu uvědomil. Nejezdíme proto, že nás to živí, ale jezdíme, protože nás to naplňuje. Protože na to myslíme ve dne i noci. Riskujeme vlastní životy ne proto, že jsme magoři, ale protože tenhle sport milujeme."

Profil Martina Koreně

"Narodil jsem se v Ostravě. Když jsem se naučil jezdit na kole, tak mě máma s tátou čapli a utekli jsme do Rakouska. Nestrávili jsme v Rakousku ani rok a už jsme letěli za Elvisem do Memphis Tennessee. Tam mi táta koupil první motorku - tříkolku Honda. Pěkně vratká věc. Naštěstí se to později zakázalo prodávat. Ještě jsem na tom stihl proletět na jedné farmě plotem. To už mi byly čtyři roky. O chvíli později jsme se přestěhovali do slunné Kalifornie, kde jsem dostal první motorku na dvou kolech. Tou byla Yamaha pw 50. Úplně stejná motorka se ještě dnes prodává, jen v jiných barvách. Jezdil jsem krátce závody na trati Ascot, kterou jsme měli kousek od domu. Později to tam zrušili a vše bylo rázem složitější. Na trať se muselo jet hodně za město a táta díky práci už neměl tolik času. Motocross už byl jen hobby a začal jsem hrát hokej. Máma mě brala na tréninky a na zápasy. V mých 13-ti letech jsme se přestěhovali zpět do Čech. Nejdříve jsem to tady nenáviděl. Americké dětství se totiž nedalo srovnat s tím, co bylo tady. Teď bych zase na druhou stranu nejel zpátky. Pohoda a bezpečí je v Americe neznámým pojmem. Teda hlavně v L. A. Táta začal mít více času a začali jsme zase jezdit. Táta jezdil s partou kamarádu enduro a já začal závodně s motocrossem. Chodil jsem na Anglické gymnázium v Praze a teď doklepávám University of New York in Prague (UNYP). Co se týče FMX, tak mě to přitahovalo od chvíle, kdy jsem viděl první trick. Nikdy jsem nevěděl, že to bude tak velký, jak je to dnes, a že z toho bude samostatný sport. Dneska je FMX fenomén a jsem rád, že jsem toho součástí."


Martin Koreň
Narozen:1. listopadu 1982
Váha:78 kg
Výška1.79 m
Barva očí:modrá
Barva vlasů:blond
Velikost bot:US 9
Nemá rád:násilí
Oblíbené jídlo:mexické a italské
Oblíbené pití:co teče
Zaměstnání:FMX jezdec
Poslouchá:punk, rock, pop, 80's
Řídí:WV transporter
První motorka:Honda 3kolka
Bydliště:Praha
MX závodně od:1996
FMX od:2002
Hobby:snowboarding, motokáry, hockey, BMX, kino
Zranění:5x zlomená ruka, zlomená noha, otřesy mozku, 2x venku rameno, naražená brňavka, vymlácené zuby, 3 zlomené hrudní obratle a pár jizev
Dosažené úspěchy
2005
1. místoevropské FMX závody v Izraeli
6. místoNight of the Jumps
5. místoFMX challenge Finsko
3. místoEdge Games Švédsko
2006
6. místoNight of the Jumps Turín
3. místoEdge Games Švedsko
Technický popis motorky - Kawasaki kx 250
Objem:249 ccm
Výkon:58,2 PS
Točivý moment:50,5 Nm / 8000 ot
Vrtání x zdvih:66,4 x 72,0 mm
Počet válců:1
Počet rychlostí:5
Vidlice:48 mm, Upside-down
Pneu:80/100-21; 110/90-19
Přední brzdy:Ø kotouče 250 mm
Zadní brzdy:Ø kotouče 240 mm
Rozvor:1 480 mm
Výška sedadla:965 mm
Objem nádrže:8,2 l
Hmotnost suchá:97 kg

Rozhovor s Čechoameričanem Martinem Koreněm o jamech, závodech, zraněních a celkové atmosféře freestyle motocrossu u nás

Jaké byly tvoje začátky s motocrossem v Čechách? Stihl jsi něco odtrénovat už tehdy, když jsi vyrůstal ve Spojených státech?
Ve Spojených státech rodiče hodně pracovali, a tak můj motocross byl hodně hobby. Po škole jsem jezdil hlavně na kole. Když jsme přijeli do Čech, to mi bylo 13, tak jsme se s tátou vrhli do motocrossu závodně. Na prvním tréninku jsem potkal Libora Podmola a kamarádíme spolu dodnes.

Jaké tedy bylo tvoje motocrossové dětství a mládí?
Když jsem jezdil motocross, snažil jsem se trénovat 2-3krát týdně. O víkendech závody. Někdy sobotu i neděli. Jeden rok jsem stihl kolem padesáti závodů za rok. Bohužel jsem nějaký extra motocrossový talent nebyl. Bavilo mě jezdit, ale fyzická příprava nebyla úplně super. Lítání a velké skoky mě bavily daleko víc. Do toho jsme s kluky ještě okoukali pár triků z amerických kazet a byla to paráda.

Jakého triku, který jsi na motorce udělal, si nejvíce považuješ?
Asi určitě salta. Nerotační triky se dají učit postupně. Když se necítíš, tak se ve vzduchu rozhodneš, že to prostě nenatáhneš. Se saltem, i když se to učí do foam pitu, to jednou na tu hlínu musíš dát. Jak se odlepíš z rampy, tak se vezeš. Ten stres, který přitom člověk prožívá, se popsat nedá. Jdeš do toho a často nevíš, jak to dopadne. Máš pocit, že se probudíš na operačním sálu, ale stejně do toho jdeš.

Jaké triky se v současné době učíš? Kde a jak je trénuješ?
Momentálně jsem ve fázi, že se snažím zdokonalovat to, co už umím. Není trik jako trik. Když se něco hodně vychytá, naučí se to s jistotou a dobře se to podrží, tak to vypadá nesrovnatelně lépe. Většinou jezdím na naší trati v Mníšku pod Brdy. Tam se mi jezdí nejlépe a mám to nejblíže.

Jak přesně probíhá takový trénink a studie nového triku, o který se chceš potom naostro pokusit?
Není v tom žádná velká věda. Trénink probíhá stejně jako na biku nebo skatu. Bere se nástroj a jde se jezdit. Jezdit, jezdit, jezdit a je skoro jedno jak. Prostě pilovat. Zkouším triky, které se mi libí a které bych chtěl umět. Na závody je důležité umět různé druhy triků. Ze sedla, z řidítek, do boku, do zadu, do předu. Pak třeba rotace nebo whip. Musíš ukázat co největší variaci triků. Něco je lépe hodnocené a něco méně, hlavně podle obtížnosti. Když chceš být vepředu, tak se učíš ty obtížnější triky.

Co je tvoje největší přání - jaký trik by jsi chtěl zvládnout s veškerou parádou?
Úplně největší přání mám být o Vánocích a na Silvestra zdravý.

Jaký trik je podle tebe ve freestyle motocrossu nejtěžší a kdo je podle tebe ve světě freestyle motocrossu nejvýš? Koho ty opravdu uznáváš?
Podle mě je největší "magořina" double back flip. Pastrana je prostě magor a je určitě nejlepší v FMX. Jinak těch jezdců, které uznávám je celkem hodně, ale není to tak, že bych si řekl, jo, ten je dobry, toho uznávám. Někdo může být dobrý jezdec a k tomu "namistrovanej debil". To prostě neberu!

Chystáš se opět skákat v Sazka aréně při freestyle motocrossu. Jak probíhají přípravy na tuto show?
Tak jako na každou jinou. Teď hlavně trénuji na mistrovství světa v Německu a pak v Polsku. Sazka aréna je velká show a možnost se ukázat doma, ale rozhodně to neberu jako vrchol sezóny.

Je tato show jiná oproti jiným jamům například v cizině? A proč?
Jiná je ve své originalitě a tématem gladiátorských her. Je to taky show, kde uvidíte pohromadě snad nejvíce amerických jezdců v Evropě. Jako show je určitě jednou z nejlepších akcí v Evropě.

Nedávno se ti povedlo uspořádat velmi slušnou jam session kousek od Prahy. Chystáte to na příští rok zopakovat?
Určitě. Akce pod jménem Horsefeathers FMX jam byla velice vydařená a určitě bych z toho chtěl udělat tradiční záležitost. Určitě bude vstup opět zdarma. Letošní první ročník byl trochu hektický, jezdci neměli tak velkou možnost si na trati volně a v klidu zablbnout. Na příští rok bych to chtěl udělat trochu jinak.

Jaké byly ohlasy právě na HorseFeathers FMX jam 2006?
Velice slušné. O tom svědčí i návštěvnost kolem 2500 lidí. Hodně se o tom mluvilo po akci, šlo to do televize, do novin, časopisů. Přitom všude pozitivně. Večer po akci, když jsem vyřízený usínal, tak jsem měl vetší radost než z výhry nějakého závodu. Bylo to skvělé, ale na afterparty už jsem neměl sílu.

Vím, že jsi prošel větším zraněním - řekni nám, co se tenkrát přesně stalo?
Vrátil jsem se z tsunami a při dopadu jsem byl trochu kratší a zatáhl jsem za plyn. Motorka mě natáhla a nemohl jsem se jí pustit. Řítil jsem se do zdí v Sazka aréně a narazil jsem hlavou přímo do ní. Tou bombou se mi rozházely a dolámaly 3 obratle. V tom momentě jsem nevěděl, co se děje, ale přesto, že jsem hýbal nohama a rukama, mi bylo jasné, že jsem ten večer skončil.

Jaké je to vyhrabávat se ze zranění a na motorku se tak dlouho jen dívat?
Nic moc. Začal jsem být úplně jiný. Jak když vezmeš býkovi koule, tak jezdci vezmeš motorku. Když jsem se začal pohybovat, tak jsem jezdil na závody dělat rozhodčího, abych byl aspoň trochu v okruhu lidí z FMX. I tím jsem se hodně naučil. K tom jsem komentoval FMX na pár akcích, ale s ježděním se to srovnat nedá.

Vrátil ses celkem nedávno po zranění. Jaký byl návrat a jak se vypořádáváš s ježděním po té nucené pauze?
Sranda je, že mi lidé říkají, že jezdím po tom zranění snad lépe. Nevím. Možná, že mi ta pauza dala víc chuti nebo energie. Každopádně se na motorce cítím velice dobře. Snažím se dohnat pár triků a dostat se ke svým cílům. A to je být třeba v první desítce na mistrovství světa.

Mám radost, že jsme se domluvili na spolupráci v nové rubrice Xmoto, kde bude slušná část věnována právě freestyle motocrossu. Co očekáváš od spolupráce s Xstreamem a jaký je tvůj názor na sportovní mediální svět v ČR?
Ne! Já jsem rád, že se konečně někdo ujme FMX ve větším množství. Zájem o tento sport je velký, to vidíme hlavně na vyprodaných halách. Je to prostě jeden z vrcholů extremních sportů. Málokdo tomu rozumí natolik, aby o tom napsal něco rozumného. Lidi určitě chtějí vědět víc o FMX. A co očekávám? Hloubku, něco o jezdcích, novinky a já nevím co všechno. Tady to pro ně bude. Moc se na to těším.

Text: Robin, Martin Koreň

Martin Koreň (fotky III)

19. března 2008 v 20:33 | kikčííííík |  MARTIN KOREŇ
MARTIN KOREŇParádní fotky Martina... :D :D :D
Rob Trnka... rozhovor

19. března 2008 v 19:13 | kikčííííík |  Rob Trnka
1) Můžeš se nám prosím představit?
Ahoj, jsem Rob Trnka z Kraslic

2) Co tě přivedlo k fotografování?
Souhra okolností. Fotografie mě lákala dlouho, později více, jeden z prvních náznaků byl děda, kterej mi vysvětlil první grify s filmy, exponováním a podobně. Vyznat se v tom ze začátku samozřejmě nebylo lehký, ale pak jsem dostal Praktiku a byl jsem pohlcen, finální zlom nastal s jedním ze zranění, který mě uzemnilo na rok. Přišel jsem prakticky o práci ve fabrice, tak jsem se nadechl a zkusil jít za svým.

3) A na jaké mašince si začínal?
Zorkij (ruská napodobenina Leica), později samozřejmě Praktica

4) Co bylo na začátku tvým nejoblíbenějším objektem zájmu?
Od začátku sport, protože je jednoduchý a povětšinou naplánovatelný, ale doufám, že nezůstanu striktně jen u toho, fascinuje mě i jiná fotografie.

5) Fotíš analog i digitál?
Obojí, ale poslední dobou se to snažím switchnout pouze na digitál, protože tahat dvě soupravy je oříšek, diáky ve finále už ocení minimum lidí a s tím je spojená nutnost se uživit. Zůstává mi "středoformát-nestředoformát" Flexaret, který snad někdy vyměním za Blada nebo tak něco, ale pro budoucnost bych to viděl jako ideální kombinace..digitální zrcadlovka a filmový středoformát.

6) Jaké používáš objektivy?
všechny, který mám, obecně mám rád celý rozsah - široký, standardní a dlouhý, podle toho co zrovna mám nebo co si situace žádá. Na materiálu mám pevný krom dlouhého, na digitálu s proměnnou ohniskovou vzdáleností.

7) Je pro tebe důležitá víc technická kvalita fotky nebo akce?
To se nedá takhle říct, obecně si myslím, že by to mělo být provázaný. Krom dalších aspektů.

8) Používáš pro úpravu fotek v max. míře photoshop nebo se snažíš fotku "napálit" už ve foťáku?
Asi jako každý se snažím z foťáku dostat maximum, jsem odkojený materiálem.

9) Máš nějakého ridera se kterým rád fotíš?
Určitě několik lidí z nichž s několika fotím už i dlouhodoběji za zmínění stojí, Kamil Tatarkovič pro profesialitu a nasazení, Filip Matuš s jeho ohromným nadšením pro fotku, Kuchta za jeho dlouhodobej přístup ke mě a k naší práci, Zuzka Dvořáková s Kačkou Kubaschovou za jejich důvěru, když potřebuju do fotky dostat "něco víc" a obětavost při akcích, Zuzce double za trpělivost, rotavská bandička a od prvopočátku samozřejmě Márty. Lidí se kterýma jsem fotil je už hodně a není mnoho těch se kterýma to "nedopadlo", nebo bych s nima nerad fotil. Jsou tací, ano, ale dobrých lidských zkušeností je naštěstí neporovnatelně víc.

10) Afotil si někdy akty?
He, akty ne, v mých ranných pokusech přišla jedna holka, že chce nafotit naked, tak jsem to udělal, natočil jsem jeden film a pak už nic

11) Nosíš slipy nebo trenky?
Slipy, upnutý, koženkový s metalovýma cvokama.
Samozřejmě.

12) Používáš někdy pro zajímavé vyjádření kompozice lihové nápoje či jiné pomůcky?
He, to opravdu nepoužívám

13) A co si po celodenním focení dáš nejraději k jídlu?
Většinou to co zrovna je po ruce.

14) Fotografie je vždy zajímavá místem kde vznikne. V které zemi či místě se ti nejvíc líbilo?
Česko, Krušný hory, všude jinde se mi vždy líbí chvilku a pak už chci domů, jsem patriot.

15) A co muzika, jaký máš svůj oblíbený žánr?
AC/DC, Pearl Jam, Everlast, Dire Straits, Midnight Oil, Bob Dylan, Kid Rock, Lynyrd Skynyrd, Peter Gabriel, Fun Lovin` Criminals, Neil Young, Queen Of The Stone Age, Jaya The Cat, Talking Heads, mám pokračovat ?

16) Hrál jsi někdy v hudební výchově na triangl?
Jasně, kdo ne?

17) Fotíš biky. A co ty a sport. Co je tvou vášní?
Biky.

18) Máš nějakého oblíbeného fotografa, jež tě inspiruje?
Inspiruje? To těžko říct, tak bych to asi nenapsal. Líbí se mi jak to několik fotografů umí, namátkou Jan Šibík, "Nick" Nichols, Mattias Klum, Gilles Peress, James Nachtway, Jodi Cobb, Atiba a pochopitelně Sterling nebo Frankowski

19) Jaká je tvá představa o dokonalé fotce?
Třeba nepolitá limonádou nebo neupatlaná od čokolády. Je to jen světlo a čas. Jak tohle chceš spoutat?

20) Řídil si někdy traktor?
Jasně na vojně a u strejdy i kombajn. 514tku

21) Chceš někomu závěrem poděkovat a říct mu: "sem rád, že si na světě"?
Rozhodně rodina a další veliký dík patří firmě Olympus.

22) Děkujeme za rozhovor a závěrem můžeš přidat 6 slov co tě zrovna teď napadnou...
Myslím, že by fakt nedávala smysl.


LP (fotky IV)

19. března 2008 v 15:33 | kikčííííík |  LIBOR PODMOL
LIBOR PODMOL


Libor fotky... :D :D :DMouka

LP, tetování (fotky)

19. března 2008 v 15:26 | kikčííííík |  LIBOR PODMOL
LIBOR PODMOLTetování Mouky... :D :D :DMouka
Mouka

Petr Kuchař (fotky)

19. března 2008 v 14:45 | kikčííííík |  PETR KUCHAŘ

Petr Kuchař luxus foto :-))))

19. března 2008 v 14:31 | kikčíííík |  PETR KUCHAŘ

Libor Podmol (fotky III)

18. března 2008 v 22:59 | kikčííííík |  LIBOR PODMOL
LIBOR PODMOL


Nějaké fotky Libora... :D :D :D
David Rejsek fotky 2

18. března 2008 v 22:54 | kikčííííík |  DAVID REJSEK
David Rejsek s Petrem Kuchařem