Září 2007

nová Yamaha

19. září 2007 v 15:16 | různí |  Motorky
Nová Yamaha YZF-R6 2008
Yamaha zveřejnila fotografie a první údaje nových modelů 2008. Jednou z novinek je Yamaha YZF-R6. Nová R6 v rámci v podstatě pravidelných dvouletých obměn (první dvouletka - menší změna, druhá dvouletka - změna zásadnější) má pro příští rok lehce změněný a řekněme to na rovinu, o dost hezčí design. Trochu jinak se tvářící přední maska s orlím drápem uprostřed, aerodynamičtější boční kapoty a nová zadní kyvná vidlice jsou nejviditelnější změny. Ale největší změny se odehrály na motoru. Kompresní poměr se zvedl z 12,8:1 na 13,1:1. Kromě již známých systémů YCC-T (Yamaha Chip-Controlled Throttle) - elektronicky řízené škrtící klapky, nové antihopingové spojky a výfukové přívěry EXUP dostal motor stejné elektronicky řízené sání s proměnnou délkou YCC-I (Yamaha Chip-Controlled Intake) jako má větší sestra YZF-R1. Přínosem tohoto řešení je, že se mohl motor lépe naladit zároveň pro střední i vysoké otáčky. Také vstřikování je přemapované, kvůli ještě rychlejší reakci na plyn. S náporovým sáním (funguje za vyšších rychlostí) udává Yamaha výkon své novinky 99 kW (135 k) při 14 500 ot./min. Také převodovka je jinak zpřevodovaná, pro rychlejší akceleraci má kratší převodové stupně.
Nové jsou samozřejmě také barvy - modrá, černá a bíločervená. Právě ta posledně jmenovaná bíločervená nové Er-šestce vyloženě sluší. I když ona ta černá také není špatná. Koneckonců ani ta modrá není ošklivá, ne? Ach jo, tak kterou vybrat?

Red Bull X-Fighters Madrid

19. září 2007 v 15:12 | různí |  FREESTYLE MOTOCROSS
Red Bull X-Fighters - Madrid
Deset účastníků Red Bull X-Fighters doslova létalo na svých posledních třech vystoupeních v rámci seriálu v roce 2007. Býčí aréna v Las Ventas v Madridu se svými 23 000 nadšenými diváky však ohromila svojí atmosférou.

V prvním kole se počet závodníků zmenšil z deseti na osm. Němec Busty Wolter prohrál s Mattem Schubringem, a Libor Podmol (CZE) porazil Ronnie Rennera. V druhém kole Andrš Villa (NOR) předvedl velmi vyváženou a silnou jízdu, ale nemohl se srovnávat se svým soupeřem Švýcarem Matem Rebeaudem. I když Rebeaud musel všechny jízdy absolvovat se zlomenou rukou, jeho flipy, obraty a další figury byly dokonalé a zajistily mu účast v semifinále. Pro Japonce Eiga Sata byla volba dalšího soupeře mírně řečeno nešťastná, jelikož na start jeho jízdy se postavil také Travis Pastrana. Ač se Japonec snažil ze všech sil, nemohl se vyrovnat jeho výjimečnému stylu. Místní hrdina Danny Torres vyvolával se svými tsunami a flipy nadšení a ovace a zaslouženě zvítězil nad Schubringem. Technicky zdatný Adams se svými Flintstones a Holygrabs porazil Libora Podmola.

Semifinále se odehrálo mezi Pastranou a Torresem. Pastrana předvedl unikátní Saran Flip, Nac Flip, 9 o' clock Indian, Heelclicker a Tsunami Flip. Torres pod tlakem udělal několik chyb, které ho odsunuly na 4. místo. Poté Rebeaud a jeho výkon vyprovokoval soupeře Adamse natolik, že zakončil sérii technických skoků pádem a nárazem do bariéry. Odnesl to zlomený prst a celkově získal 3. místo.

Finále se odehrálo ve velkém stylu, ukázky techniky, síly a letů vzduchem. Exceloval Travis a zaslouženě vyhrál. Vítěz ocenil výkony svých kolegů, zejména výkon Mata Rebeauda se zlomenou rukou. "Je neuvěřitelné, že jsem zvítězil nad všemi těmito skvělými kluky," shrnul své pocity v závěru Travis.


Výsledková listina Red Bull X-Fighters Madrid 2007:
1. Travis Pastrana (USA)
2. Mat Rebeaud (SUI)
3. Nate Adams (USA)
4. Dany Torres (ESP)
5. Eigo Sato (JPN)
6. Libor Podmol (CZE)
6. Matt Schubring (AUS)
6. Ronnie Renner (USA)
6. Busty Wolter (GER)
6. Andre Villa (NOR)

Celkové pořadí Red Bull X-Fighters Tour 2007:
1. Travis Pastrana (USA)
2. Mat Rebeaud (SUI)
3. Dany Torres (ESP)

rozhovor PK

19. září 2007 v 15:08 | různí |  PETR KUCHAŘ
Petr Kuchař, 36 let, freestylový skokan
Petr Kuchař


Myslíš, že FMX narazí během pár let na nějaké hranice?
Letos skáčeme triky, který nás loni ani nenapadly. Přibývá to, pár let zpátky jsme tvrdili, že salta jsou blbost. Říkal jsem si, že do toho nikdy nepůjdu a vidíš. Dělal to Carey Hart a vždycky sebou hrozně praštil. Později z toho začali Mike Metzger a Pastrana běžně odjíždět, tak jsem si řekl: sakra, to bude asi potřeba. Hned jsem začal myslet na bazén v Němčičkách.

Bazén... Kolik bylo těch skoků do vody, než sis byl backflipem jistý?
Jistý jsem si nebyl nikdy. Skákal jsem až po plavecké sezoně, v září a říjnu. Během zhruba měsíce a půl jsem naskákal do vody nějakých pětadvacet skoků, než začala být zima. Až posledních pět jsem dotočil a dopadl s motorkou, držel ji a stál na stupačkách. Na jaře jsem se ženil, tak jsem do toho šel radši až po svatbě, abych náhodou nepřipajdal k oltáři o berlích. Po svatbě jsem začal rovnou trénovat na hlíně. První den jsem skočil sedmkrát, na kola dopadnul jen jednou a stejně jsem spadnul.

Takže žádná sranda. Přitom ten backflip vypadá dnes tak ladně...
Když vyjde... Když ne, je to maso, takže to každýmu radši vychází. Z ostatních triků kolama dolů, když se ti něco nezdá, se můžeš vrátit zpátky a nějak to srovnat. U backflipu ne, vždy ho musíš dodělat. O tom je i trénink. Jiný trik se učíš postupně, tlačíš víc a víc a až to děláš po padesáté, máš to. Salto ne. Musíš za to v rampě vzít, vylítneš čumákem nahoru a vidíš jen nebe. Nevíš, kde jsi a jak jsi. Většina skokanů to opouští, když jsou koly nahoru. Dnes se to trénuje do jámy s molitanem. Pád nebolí jako do vody nebo na hlínu.

V Rondu jsi před časem backflipa dal i poté, co jsi prohlásil, že do něj po měsících marodění nejdeš. Co tě ovlivňuje? Dostaneš o třicet litrů víc, když ho dáš?
To ne. Po Rondu jsem byl na sebe naštvanej, protože jsem se zase nechal ovlivnit atmosférou. Když jsem viděl skokany na kolech, tak jsem si říkal: ty vole, po tom mase, co tady ti kluci předvedli, nemůžeme skákat jen kolama dolů. Už jsem to tady otočil, vyjde to. Chtěl jsem se rozskákat letos opatrně, jenže po té době jsem to ze sebe musel dostat, potřeboval jsem to. Mohlo to dopadnout blbě, naštěstí to vyšlo. Pocity pak byly fantastický.

To věřím. Kdy natrénuješ salto vpřed? Ti kolaři je tam házeli...
Pár chlapíků to na motorce zkoušelo, ale chybělo hodně. Zatím to nikdo nedal. Kolaři za to nahoře vezmou, předkloní se a dají to, ale kolo je lehký. Když se na motorce nakloníš dopředu, spadneš maximálně na čumák.

Co vlastně děláš, když se rozbiješ a dlouho se léčíš?
Jsem doma, starám se o děcka, komunikuju s fanoušky, sleduju různý videa. Hlavně se věnuju rodině. I když... jestli si tohle přečte žena, asi se zasměje.

Takže je potřeba se občas rozmlátit, abys mohl být doma?
To zas ne. Není o co stát. Po tom pádu loni v Ostravě si to Martina se mnou fakt užila. Jednak jsem pajdal o berlích a taky jsem měl sdrátovaný čelisti k sobě, takže mi všechno musela mixovat. Měla se mnou víc práce než s prckama. Nenechala mě v tom ani chvíli, moc jí za to děkuju.

něco o freestyle motocrossu

19. září 2007 v 10:34 | různí |  FREESTYLE MOTOCROSS
Freestyle Motocross (často také značovaný jako FMX nebo Moto-X) je druh motokrosového sportu. Nejde přitom o rychlost závodění, ale o akrobatické dovednosti závodníka ve vzduchu. Závodníci předvádějí nebezpečné kaskadérské kousky při skocích ve výšce 25 až 45 metrů. Brian Deegan jako první na světě předvedl se svou motorkou ve vzduchu obrat o 360 stupňů - tomuto triku se následně začalo říkat "Mulisha Twist". Hlavní freestyle disciplíny jsou Big Air a Freestyle motocross. Dalším motokrosovým odvětvím je Freeride, který představuje volnou jízdu v otevřeném terénu přes přírodní překážky.
Historie:
FMX je atraktivní a zároveň nejmladší motokrosovou disciplínou, jejíž historie se začala psát teprve nedávno. První pokusy o předvádění jedinečných a napínavých skoků na motokrosových motorkách můžeme zaznamenat v polovině 80.let během superkrossových závodů a kde jinde než v Americe.
Devadesátá léta znamenají tvorbu a pojmenovávání jednotlivých triků. Počátky novodobých dějin FMX píší jezdci SoCals Mike Metzger, superkrossař Jeremy McGrath a Mad Mike Jones.
První oficiální freestylové závody se konaly v Castaic Lake (Kalifornie) v roce 1996. Jednotlivé jízdy mají přesně vymezený čas, rozhodčí pak hodnotí náročnost, originálnost, čistotu provedení a především zábavnost celého programu. O dva roky později vzniká Mezinárodní freestyle motokrosová asociace (IFMA) a v dalším roce se FMX stává ozdobou letních Xtreme Games, které se konaly v San Francisku. Souběžně probíhají i mistrovství Ameriky, Evropy a světa. V Americe jde opravdu o velkolepou show, kde počty diváků na volných plochách a v halách přesahují padesátitisícové návštěvy. Podle toho jsou také ohodnocováni i jezdci - vítěz amerického šampionátu bere odměnu vy výši 50 tisíc dolarů.
Evropa však za "velkou louží" nijak nezaostává - prvním mistrem světa se stává tehdy devatenáctiletý Španěl Edgar Torronteras, který byl i ozdobou a vítězem klání v Brněnské hale Rondo. Výčet jezdců bych měla rozšířit i o dva mladé Francouze Manu Troux a Jeremy Lamblina, kteří patří také ke světové špičce a dokázali mimo jiné mnohokrát pobavit vyprodanou pařížskou halu Bercy. Mezi další jezdce patří i Maďar Kornel Neméth. U nás se FMX zabývá třináctinásobný mistr ČR v motokrosu a superkrossu Petr Kuchař, který se freestylu začal věnovat teprve loni na jaře, přesto se mezi světovou špičkou neztrácí.
Motorka:
Motorka na Freestyle se od normální motokrosové liší pouze drobnými úpravami, jako jsou například tvrdší tlumiče nebo menší sedlo, aby přes něj jezdci mohli snadněji dát nohy, výřezy v plastech pro držení jezdce jinde než na řidítkách a kratší blatníky.
Foto by Kash
zdroj:http:kubikovo.blog.cz

Travis Pastrana (fotky)

17. září 2007 v 21:24 | kikčííííík |  TRAVIS PASTRANA
TRAVIS PASTRANA
Nějaké fotky TP... :D :D :D


TP
TP
TP
TP
TP
Zdroj: google

Libor Podmol (fotky II)

16. září 2007 v 16:59 | kikčííííík |  LIBOR PODMOL

Libor Podmol (fotky)

16. září 2007 v 16:55 | kikčííííík |  LIBOR PODMOL
LIBOR PODMOLLibor Podmol FOTKY!Mouka
Mouka
Mouka
Mouka
Mouka
Mouka
Mouka
Mouka
Mouka
Mouka
Mouka
Zdroj: google

Pilník (fotka)

16. září 2007 v 13:56 | kikčííííík |  PETR PILÁT
Zdroj si už bohužel nepamatuji...
Fotograf: Robyn Trnka

Péťa (starší rozhovor)

13. září 2007 v 20:59 | kikčííííík |  PETR PILÁT
Pilník


Co se přesně loni v létě stalo?
Čtrnáctého srpna jsme skákali na Orlíku. Nic moc počasí a já zkoušel nový trik disco can, kdy motorku pouštím oběma nohama i rukou. Jenže pak jsem jí chytl za přední brzdu, sletěl jsem po hlavě a motorka na mě. Teda prý, já si nic nepamatuju.

Co s vámi bylo?
Byl jsem měsíc na ARO, měl jsem zlomený obě ruce, nějaký vyražený zub, ale horší byly vnitřnosti, játra, plíce, slezina... Něco natržený, něco zhmožděný...

Jak dlouho trvalo, než jste si troufl znovu sednout na motorku?
V listopadu už jsem se začal pomalu hýbat, jezdit na rotopedu a cvičit. Na Nový rok máme u nás v Pyšelech takovou tradici, že vždycky jezdíme na motorce, tak jsem se ptal doktora, jestli můžu. Sice nerad, ale povolil mi to. Ale skákat jsem začal až teď v létě, takže vlastně po roce.

Jaký byl první skok po nehodě? Neměl jste jí pořád před očima?
To ne, já se hlavně strašně těšil, až budu moct zase skákat.

Zaskáčete si i o víkendu před plnou Sazka Arenou, nebudete nervózní?
Už jsem skákal v T-Mobile Aréně, mám rád diváky, vyhecují mě. Těším se, až zase uvidím hvězdy jako Nate Adams. Už jsem ho viděl v Itálii, zkoušel jsem s ním prohodit pár slov, ale s angličtinou na tom nejsem úplně nejlíp.

Aby se freestyle motokrosař dostal do světové špičky, musí ovládat salto vzad, back-flip, jak jste na tom s ním?
Určitě se na něj chystám. Zatím ho trénuju na kole, ale už ho zvládám.

Až se povede na motorce, budete nejmladším, komu se to povedlo?
Tak to přesně nevím, prý ho skočil nějaký patnáctiletý Američan. Takže mám ještě chvíli čas (úsměv)

V kolika jste vůbec s motorkami začínal?
Seděl jsem na malé motorce ní už ve třech letech, jezdit závody jsem začal v pěti. A na freestyle jsem se vrhnul v deseti.

Máte drobnou postavu, není to nevýhoda?
Trochu jo. Mám pětapadesát kilo, teď jsem začal jezdit se stopětadvacítkou, která váží sto kilo...

V tréninku vám pomáhá i nejlepší český jezdec Petr Kuchař, z Hustopečí to k vám nemá úplně nejblíž.
To ne, ale teď jsme spolu trénovali často. Mám kousek od nás rampu ze Sazka Areny, na které jezdíme. Teď jsem ale dvakrát trénoval bez Kuchty a dvakrát jsem se vysekal... (ukazuje na monokl na pravém oku)

Jak zvládáte školu?
Teď jsem v devítce, známky mám průměrné, premiant určitě nejsem. Kam půjdu na střední? Tak sice už by se pomalu měli dávat přihlášky, ale já to fakt ještě nevím

Zdroj si bohužel už nepamatuju...

Pilník (rozhovor)

13. září 2007 v 20:55 | kikčííííík |  PETR PILÁT
Pilník

Kdy jsi poprvé seděl na motorce?
Normální motocross jsem začal jezdit už ve třech letech. S freestylem jsem začínal v deseti.

Kdo je tvůj vzor?
U nás určitě Petr Kuchař. A ve světě se mi nejvíc líbí Travis Pastrana.

Jaká byla cesta k tvému prvnímu back flipu?
Nejdřív jsem to zkoušel na BMX. Moc mi u toho pomáhal Kamil Feifer, jeden z nejlepších českých jezdců na BMX. Ani jeden trénink nebyl bez úrazu. Zkoušel jsem salto do foam pitu, což je taková jáma vystlaná molitanem. Nakonec z toho ale byl jenom otřes mozku. Pak jsem to zkusil už rovnou na motorce za asistence Petra Kuchaře. Bylo to v Itálii a skákali jsme zase do foam pitu. Povedlo se mi to asi šedesátkrát. No a teprve přednedávnem jsem se rozhodl s taťkou a Kuchtou, že je čas, abych zkusil back flip natvrdo. Hned první jsem v pohodě ustál.

Co pro tebe FMX znamená?
Freestyle je pro mě vším. Žiju, abych jezdil, a jezdím, abych žil.

Čeho chceš ve freestyle motokrosu dosáhnout?
Chtěl bych se naučit co nejvíc triků. Ale hlavně zůstat zdravý.

Omlouvám se, ale zdroj si nepamatuju...

Kuchta (rozhovor)

13. září 2007 v 20:51 | kikčííííík |  PETR KUCHAŘ

Jaký byl tvůj nejoblíbenější předmět ve škole?
Tělocvik… a potom asi zeměpis.

Jak ses dostal k tomu, že jezdíš FMX?
Dřív jsem drtil motokrosy, superkrosy a vždycky mě bavilo jezdit pro lidi…rád jsem se na motorce předváděl. Takže když začal FMX, hned se mi to líbilo a nedalo mi moc práce se tomu začít věnovat…

Jaký je poslední trik co ses naučil?
Pořád se nějaký učím, tak mam i teď nějaký rozpracovaný…Teď jsem začal -one hand take off- , ale zatím ne moc daleko.

Jaké triky bys chtěl umět do budoucna?
Líbí se mi víc triků, uvidím, do kterého se pustím. Chci přidat něco do Back flipů…pořád je co vymýšlet..

Jaký je tvůj nejoblíbenější FMX jezdec ve světě?
To se nedá říct, který je nejoblíbenější. Je víc jezdců, kteří umí svoje triky excelentně. Samozřejmě Travis Pastrana, to je kapacita, ten má respekt asi u každého, Nate Adams dává triky jak z učebnice, Metzger, Sternberg…. Je jich víc, ale beru hlavně starou školu, jezdce, kteří s tím začali a pořád jsou u kormidla (Metzger, Pastrana,…..)

Které bylo tvé nejhorší zranění?
Zlomený 2 krční obratle, nebo komplikovaně rozlámaný pravé předloktí. Vlastně ne, nejhorší byly naražené koule před předloňskou T-Mobile arenou…Hahahaha

Kde trénuješ?
Hlavně doma.

Jak často jezdíš?
Když je počasí a správný psychický odhodlání…

Jaká byla tvoje první motorka?
Jawa 50 pařez.

Jaký byl největší závod, kterého ses kdy zúčastnil?
Těžko říct, jezdil jsem skoro 10 let mistrovství světa MX…to byla spousta velkých závodů. V FMX taky nevím, který určit jako největší…možná Cleveland OH únor 2001, nebo Chemnitz únor 2004, Madrid duben 2004, i Sazka 2004 (ale to nebyla soutěž).

Kterého závodu by ses nejradši zúčastnil do budoucna?
Jako český FMX dědek už nemám žádný extra cíle…chci být v pohodě a bavit se na povedených akcích.

Co si myslíš o české FMX scéně?
Myslím si, že na to, jak jsme malý plácek uprostřed Evropy, máme poměrně dost celkem kvalitních riderů. Jen škoda, že se tady nekoná víc pořádných akcí, nebo nějaký mistrovství (ale možná brzy bude).

Jaký je podle tebe vůbec nejobtížnější trik na motorce?
Dneska asi Double back flip, který už Pastrana ustál na hlíně (magor).

Kam myslíš, že bude směřovat vývoj FMX?
Nevím, ale už teď to skoro nejde bez foam pitu (jámy s molitanem), protože triky, který teď musíš umět, abys byl alespoň dobrej, se bez toho ve zdraví nenaučíš.

Může se člověk v Čechách uživit jako FMX jezdec?
Zatím může, ale FMX začíná spadat pod FIM a to znamená, že to bude čím dál horší.

Kdy jsi měl nejlepší pocit z ježdění FMX?
Super pocity mám hodně často. Ale nejlepší pocity jsou, když se ti začíná dařit nějaký nový trik…to je fakt motoorgasmus. Nebo když ti fandí vyprodaná Sazka Arena a daří se to nový triky…to je potom double motoorgasmus.

Tvůj cíl pro příští 3 roky?
Nemám extra cíle. Jen se chci zasloužit o to, abychom freestylem bavili pořád víc lidi

Libor Podmol ,,Mouka" (info)

13. září 2007 v 20:33 | kikčííííík |  LIBOR PODMOL
Mouka

Narozen: 01.06.1984
Vaha: 60Kg
Výška:172 cm
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Velikost boty: 8 US
Domácí zvíře: Pes Mastif, 6 koček
Nemám rad: Některý lidi.
Oblíbené jídlo: Smažený camembert s hranolkami
Oblíbené pití: podle nálady
Zaměstnaní: Pro FMX rider
Poslouchám: Punk rock, old school
Řídim: Vito 112 cdi
Moje první motorka: KTM 50
Tedˇ jezdím na: SUZUKI 250
Bydliště: Znosim
Jezdím MX od: 1994
FMX od: 2002
Koníčky: SNB, SX, In-Line, BMX, spánek
Zraněni: z motokrosu dost, z FMX zlomená stehení kost, otevřená zlomenina, krev všude
Cíle: Být sám se sebou spokojený... (což je dosti těžké...)

Petr Kuchař ,,Kuchta" (info)

13. září 2007 v 20:27 | kikčííííík |  PETR KUCHAŘ
Z OFICIÁLNÍCH STRÁNEK PETRA KUCHAŘE

Petr Kuchař bio

kontakt: info@kuchta.cz
... na Silvestra roku 1971 v 19h. ve Vrchlabský porodnici jsem se vydrápal na svět. Sport se u nás v rodině dost pěstoval, tak už od malička bylo jasný, že obézní televizní povaleč ze mě asi nebude. Věnoval jsem se docela vrcholově sjezdovýmu lyžování, a trochu i běžeckýmu. A aby toho nebylo málo tak jsem hrál za Vrchlabí i hokej. V sedmi letech mě táta posadil na pincka a bylo jasno. Vlastně už mě z motorky nesundal. Motorky tak nějak patřily do rodiny, táta byl kvalitní závodník jak v motokrosu, tak hlavně v Enduru. Po kopcích jsme krosili spolu s o dva roky starším bráchou Zdeňkem pod dohledem táty a Bena (Brandejse) . Brácha se nakonec zvrtnul k Enduru a já k motokrosu.
Když jsem ve svých sedmi letech začal jezdit, chtěl jsem závodit. Chtěl jsem být jako ti borci, který jsem občas vídal v televizi. Tenkrát mě ani nenapadlo, že to dotáhnu i o něco dál. Po tom, co jsem vyhrál mistrovství republiky, jsem chtěl dovést body z mistrovství světa a v sezoně 93 jsem jich dovezl 76. Samozřejmě to ale nebylo jednoduchý. Za vším je hodně práce a odříkání. Ale ničeho nelituju i když vím, že dost věcí bych dneska udělal jinak, líp. Nebudem se šťárat v minulosti. To co dělám dneska je úlet...proti rokům tvrdý práce v motokrosu fakt pohodová zábava...i když občas bolavá...
Asi to byla závislost na adrenalinu a chuť se na motorce předvádět, co mě v roce 2000 přivedla k freestylu a myslím, je dobře,že se tak stalo. Je to pro mě adrenalinem napěchovaná zábava. A pro lidi dost atraktivní záležitost, takže o to víc mě to baví. Neříkám, že je to jednodušší nebo těžší než motokros, je to prostě jiný. Záleží tady víc než jinde na psychice, člověk musí být stoprocentně odhodlanej a koncentrovanej. Předem musíš vědět, co děláš. Aby člověk mohl předvádět takový věci a nezabít se u toho, musí pro to získat patřičnej cit. A samozřejmě být se strachem dobrej kámoš.
No a tohle je Martina. Dobrá co? S ní je ten můj ujetej život daleko jednodušší a spokojenější. Určitě to se mnou nemá zrovna jednoduchý, ale drží se. Vyhovuje mi snad ve všem a už si ji asi nechám, když si bude chtít nechat ona mě.

A tohle jsou naši šklebouni, Peťa a Natálka (jo jo, dvojčata) zdraví a sakra živí! Martině se vydrápali ven v říjnu 2003. I když to na těch fotkách moc nevypadá, zatím nemáme v úmyslu, aby se motorkám nějak vrcholově věnovali - nesmějte se... Taky na fotkách najdete Niki z prvního manželství, která se narodila v lednu 1995.ve zkratkách

Datum a místo narozeníSilvestr 1971, ve Vrchlabí (v porodnici)
ZnameníKozoroh
Výška17,8 dm
Váha77000 g
BydlištěHustopeče u Brna
Stavženatý (podruhý)
ManželkaMartina
DětiNatálka, Peťa a Nikolka z prvního manželství
PovoláníFMXer, Supermotarder, kaskadér - Filmka stunts
Oblíbený den v týdnuvšechny
Hobbylyžování, extrémní sporty, rodina
Oblíbený nápojpivo, víno
Oblíbené jídlosteak z hovězí svíčkový
Co mě nejvíc otrávíněkterý lidi
... a potěšíněkterý lidi
Hudba/skupinapodle nálady, většinou tvrdší věci ...System of a down,
Metallica, Disturbed, Škwor, Papa Roach... atd.

Kariéra

198715. místo ve Východočeským krajském přeboru, ČZ
1988Půlmistr ČSSR 125 ccm. ČZ, Kawasaki
1991Mistr ČSFR družstev. Kawasaki
1992Mistr ČSFR 125 ccm
Mistr ČSFR junior. Kawasaki
12. místo Mistrovství Evropy 125 ccm
1993Mistr ČR družstev
14. místo Mistrovství světa 125 ccm
vítěz Halocrossu v Kielu
Kawasaki
19942. místo v Halocrossu v Hannoveru
při GP Maďarska jsem si problematicky rozlámal pravý předloktí. Po šesti operacích a dvanácti měsících marodění jsem se opět vrátil na motorku v červnu 1995
Honda
19954. místo Mistrovství ČR Supercross, Honda
1996Mistr ČR Supercross
Mistr ČR družstev
Vítěz Halocrossu Brno Rondo
Suzuki
1997Mistr ČR Supercross
Mistr ČR družstev
Mistr ČR Halocross
Vítěz Halocrossu Brno Rondo
Honda
1998Mistr ČR Supercross
Mistr ČR 125 ccm
Vítěz Halocrossu Brno Rondo
Honda
19993. místo Mistrovství ČR Supercross, Kawasaki
2000Mistr ČR Supercross
3. místo Mistrovství ČR Supermotard
začínám s freestylem - 2. místo FMX contest Rondo
Kawasaki
2001po zranění ramen až 7. místo Mistrovství ČR Supercross
3. místo FMX contest Praha Paegas arena
Kawasaki
20022. místo - mez. motokros Top driver - Occiobello Itálie
3. místo - mez. FMX contest - Řím
1. místo - mez. FMX contest - Cagliari Sardinia
5. místo - mez. Mistrovství ČR FMX - Praha T-Mobile arena
-říjen - první pokusy salta v Němčičkách do bazénu
Kawasaki
200329. 3. mi Martina kývla u oltáře a 9. 10. nám porodila Peťu a Natálku !!!
1. místo - mez. FMX contest Plzeň
1. místo - mez. FMX contest Olbia - Sardinie
Back flipová sezona...jako první Evropan jsem Back flip předvedl v srpnu na Sardinii
Kawasaki
20042. místo - světový pohár ve FMX - Chemnitz Německo
1. místo - mez. FMX contest - Plzeň
2. místo - světový pohár ve FMX - Madrid Spa.
1. místo - mez. FMX contest - Latina Itálie
Kawasaki
od 2005především exhibice
a furt Kawasaki

Petr Kuchař (3 fotky)

12. září 2007 v 19:00 | kikčíííík |  PETR KUCHAŘ


Petr Kuchař

Petr Kuchař

Petr Kuchař